Pogoda dla bogaczy Nr. 5
tylko 6.30
„Pogoda dla bogaczy” to zrealizowany w 1976 roku serial, który powstał na kanwie powieści Irwina Shawa pod tym samym tytułem. Opowiada on o losach rodziny Jordache’ów. Głównymi bohaterami są bracia Rudy i Tom, a także dziewczyna Rudy’ego, Julie. Koleje ich życia przedstawione są na tle sytuacji społecznej, gospodarczej i politycznej Stanów Zjednoczonych w latach 1945–1960.
Regularnie gromadził przed telewizorami stałą widownię. Spełniał oczekiwania wielu telewidzów. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Były tu zarówno wątki rodem z oper mydlanych, jak i dotyczące problemów społecznych i politycznych ówczesnej Ameryki. Do ról trójki głównych bohaterów twórcy serialu zaangażowali nowe twarze show-biznesu, ale w każdym z odcinków starali się zapewnić udział aktorów znanych i popularnych. To wszystko złożyło się na ogromny sukces "Pogody dla bogaczy". Serial otrzymał m.in. "Złoty Glob" za najlepszy serial dramatyczny, a także nagrodę "Emmy" za reżyserię i muzykę.
W 9. i 10. odcinku:
Rudy staje się bardzo zamożnym człowiekiem, twardo stąpającym po ziemi. Zarządzanie firmą Calderwooda nie zaspokaja już jego ambicji. Postanawia poświęcić się działalności na zupełnie innym polu. Pomaga też młodszemu bratu stanąć na nogi. Czy jednak Tom, niespokojny duch, zmieni swoje życie i się ustatkuje?
„Pogoda dla bogaczy” to zrealizowany w 1976 roku serial, który powstał na kanwie powieści Irwina Shawa pod tym samym tytułem. Opowiada on o losach rodziny Jordache’ów.
| Format nośnika DVD-Video |
| Region 2 (DVD-5) |
| Format obrazu 4:3 |
| Dźwięk Dolby Digital |
| Język Polski (lektor), Angielski |
| Napisy Polskie |
| Czas 92 min |
| Obraz Kolor PAL |