Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zwierzęta egzotyczne choroby zółwi świnek płazów

03-07-2015, 8:56
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 296 zł     
Użytkownik agroswiat_pl
numer aukcji: 5477988339
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 1   
Koniec: 03-07-2015 09:12:20

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Nowa strona 2
Nasze aukcje | Napisz do nas | O nas | Koszt wysyłki | Kontakt

Kontakt

E-mail: [zasłonięte]@agroswiat.pl

Telefony:

22[zasłonięte]226-67

512-[zasłonięte]-991

[zasłonięte]500-4567

Fax.: 22[zasłonięte]434-60
Formy płatności

Tradycyjny przelew na konto

Płacę z Allegro

Płatność przy odbiorze

Książki wysyłamy:

Pocztą Polską

Kurierem Opek

Nasze konta:

721[zasłonięte]200400[zasłonięte]20239[zasłonięte]364


501[zasłonięte]555811[zasłonięte]51500[zasłonięte]071

Koszt wysyłki

Bez względu na ilość zamówionych tytułów koszt wysyłki doliczany jest jednokrotnie i zależy od wagi książek.
Tytuł Zwierzęta egzotyczne
Autor M.A. Mitchell, T.N. Tully Jr wyd. I polskie, red. T. Piasecki
Wydawca Elsevier Urban & Partner Sp. z o.o.
Rok wydania 2010
Liczba stron 600
Wymiary 220 x 280 mm
Okładka twarda
ISBN [zasłonięte]978-8309-182-2

Podręcznik ten powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zwierzętami egzotycznymi. Czytelnik znajdzie w nim wiele istotnych informacji na temat biologii, hodowli, a także diagnostyki i leczenia poszczególnych gatunków zwierząt. W książce opisane zostały główne grupy zwierząt egzotycznych, między innymi ryby ozdobne, płazy, węże, jaszczurki, ptaki i małe gryzonie. W jednym z rozdziałów autorzy dzielą się praktycznymi radami, w jaki sposób wyposażyć i jak przygotować gabinet do badania zwierząt egzotycznych.
Pozycja z pewnością będzie bardzo przydatna dla lekarzy weterynarii specjalizujących się w leczeniu zwierząt egzotycznych, a także dla lekarzy prowadzących praktyki mieszane.

Dziś już niewiele osób dziwi widok spacerującej fretki na smyczy, kolorowej papugi powtarzającej różne słowa za swoim właścicielem, a nawet cicho syczącego węża w domowym terrarium. Zwierzęta te od wielu lat utrzymywane były w naszych domach, ale od pewnego czasu ich popularność znacznie wzrosła. Dla wielu ludzi są one alternatywą posiadania psa czy kota. Taki stan rzeczy sprawia, że trafiają również coraz czę­ściej do gabinetów lekarsko-weterynaryjnych. Wielu lekarzy podczas studiowania na wydziałach medycyny weterynaryjnej w Polsce nie miało okazji zapoznać się z tą grupą zwierząt. Obecni studenci tego kierunku, pomimo dużego zaintereso­wania, tylko w niewielkim stopniu zgłębiają wiedzę z tego zakresu. Ciągle odczuwalny jest brak odpowiednich źródeł w języku polskim dotyczących szeroko pojętej patologii, dia­gnostyki oraz terapii zwierząt egzotycznych.

Różnorodność gatunkowa zwierząt egzotycznych utrzymy­wanych przez ludzi jest ogromna. Składają się na nią bezkrę­gowce, ryby, gady i płazy, ptaki oraz drobne ssaki. Są to zwierzęta całkowicie różniące się od psa, kota oraz zwierząt gospodarskich, w związku z tym lekarze chcący zajmować się tą grupą pacjentów muszą ciągle poszerzać wiedzę na ich temat. Niniejsza książka może posłużyć jako wstęp i grun­towne podwaliny do lekarskiej przygody ze zwierzętami egzo­tycznymi.

W pierwszym rozdziale książki autorzy wyjaśniają pojęcie „zwierzęta egzotyczne", ponieważ wiele osób dziwi fakt zali­czania królika, szczura czy innych popularnych gatunków do grupy zwierząt egzotycznych. W przystępnej formie omawiają następnie specyfikę przyjmowania tego typu pacjentów oraz podpowiadają, jak urządzić i w co wyposażyć gabinet dla zwie­rząt egzotycznych. Pozostałe rozdziały dotyczą poszczegól­nych gromad oraz pojedynczych gatunków zwierząt egzo­tycznych. We wstępie do każdego z nich zawarte są informacje dotyczące biologii, anatomii i fizjologii oraz zasad hodowli zwierząt. Następnie omawiane są sposoby poskramiania i ba­dania klinicznego, zasady diagnostyki laboratoryjnej oraz cha­rakterystyka poszczególnych patogenów. W dalszej części znajdują się informacje dotyczące terapii, postępowania chirur­gicznego oraz zoonoz. Dodatkowo każdy rozdział wzboga­cony jest wieloma fotografiami oraz tabelami z najważniejszymi informacjami. Układ książki jest przejrzysty, co pozwala na łatwe i szybkie dotarcie do interesujących nas informacji.

Tomasz Piasecki

W treści:

Rozdział 1. Historia zwierząt egzotycznych
Rozdział 2. Przygotowanie szpitala na przyjmowanie pacjentów gatunków egzotycznych
Rozdział 3. Bezkręgowce
Rozdział 4. Ryby ozdobne
Rozdział 5. Płazy
Rozdział 6. Krokodyle
Rozdział 7. Węże
Rozdział 8. Jaszczurki
Rozdział 9. Żółwie
Rozdział 10. Ptaki
Rozdział 11. Torbacze
Rozdział 12. Myszy i szczury
Rozdział 13. Fretki
Rozdział 14. Króliki
Rozdział 15. Chomiki i myszoskoczki (gerbile)
Rozdział 16. Jeże
Rozdział 17. Świnki morskie
Rozdział 18. Szynszyle
Rozdział 19. Dzikie zwierzęta

tematyka_weterynaria
Dziękujemy za odwiedzenie naszych aukcji!