Najnowsza wersja
ZwCAD 2012
PRO
licencja jednostanowiskowa
W związku z tytułem Autoryzowanego Resellera przy zakupie programu ZWCAD
dodatkowo otrzymają Państwo:
- drukowany podręcznik
- nakładka TOOLS I
- bezpłatna wysyłka
+ gratis do wyboru:
|
Nakładka PRZEDMIAR
Program służy do wspomagania kosztorysowania, przez przygotowanie danych przedmiarowych
liniowych i powierzchniowych.
Program przeznaczony jest dla projektantów, architektów, kosztorysantów.
|
lub Nakładka TOOLS III
TOOLS 3 to nakładka znacząco ułatwiająca i przyspieszająca prace w programie ZWCAD.
|
lub licencja oprogramowania antywirusowego na 1 stanowisko na 1 rok do wyboru Kaspersy, Symantec, Nod32.
|
lub BON o wartości 200 zł do wydania w sklepie SKYNET.PL
|
W celu ustalenia szczegółów związanych z wyborem gratisu proszę o kontakt telefoniczny
71 [zasłonięte] 23
|
ZWCAD to program do wspomagania projektowania. Umożliwia tworzenie płaskiej dokumentacji (2D) jak i modeli przestrzennych (3D).
Jak scharakteryzować program w trzech określeniach?
Myślę, że można wymienić:
· wysoki poziom zgodności z plikami DWG (format Autocada®),
· łatwość i intuicyjność obsługi,
· wysoką jakość produktu.
TOP BUILDER 2010 na targach BUDMA 2010
ZWCAD PRO to wzbogacona wersja STANDARD o możliwości:
Tworzenie brył
Między innymi bryły prymitywne: sześcian, kula, walec, stożek ,klin, torus, oraz wyciągnięcie wokół osi, wyciągnięcie wzdłuż prostej, wyciągnięcie przez przekroje oraz po ścieżce; przekroje brył.
Edycja brył
Między innymi: operacje logiczne (suma, różnica i iloczyn), wydłużenie istniejącej ściany (z zachowaniem przebiegu ścian bocznych i bez), usuwanie, pochylenie i obracanie ścian, tworzenie powłok z brył i wiele innych.
Języki programowania
VBA jest ot wewnętrzny język programowania w ZWCAD. Posiada on wbudowany edytor, który umożliwia uruchamianie i tworzenie skryptów. Wiele nakładek jest obecnie tworzonych w VBA.
OPIS ZWCAD
Program zawiera masę narzędzi do rysowania i edycji obiektów. Obsługuje język programowania LISP, wczytuje rastry, obsługuje zewnętrzne odnośniki (Xref).
W ZWCAD występują narzędzia dodatkowe rzadko spotykane np. usuwanie linii nakładających się na siebie, konwersja splajnu do linii, czy zliczanie ilości bloków oraz wiele innych.
ZWCAD występuje w polskiej wersji językowej bez problemów obsługuje format DWG2010, pracuje stabilnie na najnowszym systemie operacyjnym Windows 7, 32 jaki i 64 bitowym.
Wybrane funkcje ZWCAD:
tworzenie obiektów: linia, linia konstrukcyjna, polilinia, wielobok, prostokąt, łuk, okrąg, chmurka rewizji, splajn, elipsa, wycinek elipsy, tworzenie i wstawianie bloków, wstawianie punktów, kreskowanie i inne. Obiekty można tworzyć na wiele sposobów, np. rysowanie okręgu można narysować poprzez: 2 punkty, 3 punkty, stycznie do dwóch promieni, możemy zamienić łuk na okrąg, oraz rysować seryjnie kilka okręgów o tej samej średnicy wskazując tylko punkt środkowy,
<!--[endif]-->
modyfikacja obiektów: kopiowanie, odbicie lustrzane, odsunięcie (rysuje linie równoległe po zadanej stronie istniejącego obiektu i w zadanej odległości), szyk prostokątny i biegunowy, przesuwanie, obrót i skalowanie, wydłużenie, rozciągnięcie, docinanie do istniejących krawędzi, przerywanie, zaokrąglenie itp.,
<!--[endif]-->
wstawianie obiektów: wstawianie innych plików DWG jako blok, lub jako zewnętrzny odnośnik Xref (w tym przypadku wstawiane jest tylko łącze do innego pliku, jeśli zmienimy plik źródłowy to zmienią się także wszystkie wystąpienia Xrefów. Jeśli do rysunku wstawimy np. 50 jednakowych bloków, będziemy mogli wszystkie zmienić jedną edycją. ZWCAD pozwala na edycję Xrefów w pliku nadrzędnym, to znaczy w tym, do którego są wstawione bloki.) Jako zewnętrzny odnośnik możemy wstawić także obrazy rastrowe w formacie (BMP, JPG, GIF, TIF, PCX, TGA). Rastry możemy przycinać (to znaczy ograniczyć obszar widzialny prostokątem, lub wielobokiem), a także zmieniać kontrast, jasność. W ZWCAD 2010 możemy także użyć pliku pozycjonowania dla obrazów w formacie TIF. Wstawiony tak obraz rastrowy będzie miał odpowiednią skalę, punkt wstawienia oraz kąt obrotu.
Rysowane obiekty możemy umieszczać na warstwach, którym nadajemy kolor, rodzaj linii, grubość. Możemy np. blokować warstwy. W ZWCAD warstwy służą do oznaczania grup obiektów, np. możemy wstawić na osobną warstwę wymiary, tabelkę rysunkową, czy opisy. Po jednym kliknięciu możemy wyłączyć wszystkie wymiary na rysunku. Możemy określać także inne atrybuty wyświetlanych obiektów np. kolor, rodzaj i grubość linii. Wygodnym jest także zdefiniowanie własnych styli wymiarowania gdzie mamy wpływ na każdy parametr, np. rodzaj strzałki, przedłużenie pomocniczych linii wymiarowych, wysokość tekstu wymiarowego, odsunięcie tekstu wymiarowego od linii wymiarowej. W ZWCAD 2011 dostępne są specjalne rodzaje wymiarów np. długość łuku, wymiar łamany promieniowy i liniowy, pochylanie pomocniczych linii wymiarowych, inspekcję wymiarów i wiele innych.
W wersji ZWCAD 2011 jest narzędzie do sprawdzania pisowni (polskiego słownika można także używać). Z innych narzędzi można wymienić np. Szybki wybór pozwalający na wybranie obiektów o niektórych cechach np. tekstu o wysokości 2,5 w kolorze żółtym. Mamy do dyspozycji także porządek wyświetlania pozwalający na ustalenie kolejności wyświetlania obiektów, np. jeśli rysujemy obiekty na podkładzie rastrowym, to chcielibyśmy, aby był on z tyłu, a rysunek z przodu. Z innych narzędzi można wymienić np. eksport atrybutów do np. Excela&Reg;, czy kalkulator, do którego wartości możemy wprowadzać także poprzez wskazania myszką.
Do ciekawych funkcji ZWCAD możemy zaliczyć nagrywanie skryptów, które można uruchomić później na innym komputerze. Aby to wykonać włączamy nagrywanie, wskazujemy plik na dysku, i rysujemy obiekty. Wszystkie czynności są zapisywane w pliku. Uruchomienie tak zapisanego skryptu spowoduje narysowanie obiektów na innym komputerze.
ZWCAD obsługuje także LISPa, a także częściowo VisualLISPa.
Na szczególną uwagę zasługują dodatkowe narzędzia, które rzadko występują w innych programach:
Warstwy: izolacja warstwy (wygaszenie wszystkich warstw oprócz tej, na której leży wskazany obiekt), grupowe zamrażanie, odmrażanie, blokowanie, a nawet łączenie warstw.
Narzędzia tekstowe: dopasowanie tekstu do zadanej odległości poprzez rozciągnięcie, maskowanie tekstu, czyli umieszenie tekstu na tle i odwrócenie kolorów, zamiana tekstu jednoliniowego na wieloliniowwy, umieszczenie tekstu na łuku, automatyczna numeracji linii tekstu, zmiana wielkości liter,konwersja tekstu do polilinii.
Narzędzia do wymiarów: łączenie opisu z odnośnikiem, eksport i import stylów wymiarowania, przywrócenie wartości rzeczywistej wymiaru, łączenie wymiarów.
Rysowanie: chmurka rewizji, łączenie linii, lustro dynamiczne, przerwanie linii na przecięciu, dwusieczna kąta,dopełnienie łuku do pełnego okręgu,usuwanie linii nakładających się na siebie, czy konwersja splajnu do linii.
Można także wskazać linie czy łuki, a ZWCAD wyliczy ich całkowitą długość. Możemy także obliczyć ilość wszystkich wstawionych bloków do rysunku.
NOWE FUNKCJE WERSJI 2012
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, producent wprowadził kilka nowych rzeczy i udoskonaleń, tak aby praca z rysunkami była bardziej efektywna, łatwiejsza i przyjemniejsza. Oprócz nowych funkcji, Producent skupił się także nad udoskonaleniem funkcji już istniejących, dzięki czemu ZWCAD jest teraz szybszy i bardziej stabilny.
Spośród nowych funkcji warto wymienić takie jak:
- Automatyczne tworzenie ułamków przy użyciu funkcji tekst i mtext z możliwością zastosowania maski tła.
- Narzędzie do porównywania rysunków, porównuje także bloki, atrybuty i teksty. Podczas porównywania rysunków są analizowane także zmiany dotyczące wyżej wskazanych elementów.
- Jest teraz możliwość dołączenia do rysunków ZWCAD plików ECW, które są wykorzystywane między innymi przy zdjęciach satelitarnych i lotniczych. Spośród różnych metod kompresji obrazów rastrowych, technika wykorzystywana do kompresji plików ECW jest jedną z najbardziej efektywnych. Pozwala to na pracę z dużymi plikami rastrowymi, które muszą być oglądane selektywnie w różnych zbliżeniach.
- Nie ma ograniczenia ilości rysunków, które mogą być seryjnie publikowane i jest możliwość eksportowania rysunków jako wielostronicowe pliki DWF.
- Dodano narzędzie pozwalające eksportować rysunki DWG bezpośrednio do formatu PDF.
- Można obecnie stosować elementy w blokach do operacji przycinania/wydłużania. Oznacza to, że obiekty występujące w blokach podczas operacji przycinania/wydłużania, mogą wyznaczać granicę dla elementów, które w blokach nie występują.
- Wymiary mogą być dodawane do obiektów regionu, a połączenia między obiektami i wymiarami mogą być przerywane.
- Możliwość wypełnienia gradientem bezpośrednio przez polecenie GRADIENT lub przez przycisk Gradient na pasku narzędzi Rysuj.
- Style wizualne zostały dodane do nowego paska narzędzi - korzystanie z różnych stylów wizualnych pozwala wizualizować, rysować i edytować w wielu trybach.
- Zoptymalizowano API - funkcje wykorzystywane przez programistów.
Dużym atutem ZWCAD jest niemal doskonała wymiana plików z ACAD, jak również bardzo podobny interfejs, co sprawia, że użytkownik, który jest zaznajomiony z obsługą programu ACAD nie ma najmniejszego problemu z przejściem na platformę ZWCAD. Program cieszy się dużą popularnością, a szybka reakcja na napotkane problemy w trakcie użytkowania sprawia, że niedogodności są eliminowane w kolejnych kompilacjach.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przy zakupie otrzymają Państwo:
Licencje, klucz sprzętowy (USB), płytę CD z programem, podręcznik drukowany, nakładkę TOOLS I oraz wybrany gratis.
Program występuje w wersji językowej polskiej i angielskiej. Użytkownik może sobie dowolnie wybrać wersję językową, jak też w każdej chwili ją zmienić, lub używać obu (na jednym kluczu sprzętowym).
Z poniższego adresu można
pobrać wersję testową (wersja podstawowa nie posiada obsługi brył i edytora Visual Basic):
ŚCIĄGNIJ WERSJĘ TESTOWĄ
Wersja testowa działa przez 30 dni i jest w pełni funkcjonalna (wszystkie opcje
działają, nie ma ograniczenia co do wielkości otwieranych i zapisywanych plików).
Wersję testową można instalować na dowolnej liczbie komputerów w domu, lub w biurze.
Po upływie okresu testowego zablokowana zostaje możliwość zapisu pliku.
W okresie testowym, i po jego upływie program może być użytkowany na komputerach
komercyjnych.
Teraz kupując na naszej aukcji do każdego programu ZWCAD otrzymają Państwo drukowany podręcznik. Jest to książka naszego autorstwa, w języku polskim. Zawiera ponad 300 stron.
|