JAKOŚ I JAKOŚĆ
SUBIEKTYWNA KRONIKA WYPADKÓW PRZY REFORMOWANIU SZKOŁY (1[zasłonięte]989-20)
Zofia Agnieszka Kłakówna
Lektura książki […] dostarcza emocji przy studiowaniu literatury naukowej rzadko doznawanych: zaskakuje odbiorcę, zawłaszcza go, zmusza do zrewidowania (często przyjętych nieświadomie) schematów myślowych, czyni pasjonującym opis zmagań „wołającego na puszczy" z powszechnymi nawykami postrzegania edukacji jako tresury szkolnej, jakże często - wbrew deklarowanym przez reformatorów ideom demokracji - służącej interesom nowej inżynierii dusz. […] Z dramatycznie skomponowanego materiału wyłania się obraz walki o społeczną tożsamość; choć bowiem bezpośrednio rzecz dotyczy przeszło dwudziestoletnich zmagań wszystkich zainteresowanych (dzieci, nauczycieli, rodziców) z różnorakimi ministerialnymi wariantami reformy szkolnej, zgromadzony w pracy zbiór esejów, felietonów, rozpraw, wywiadów, recenzji ujawnia pośrednio kondycję mentalną narodu przechodzącego z bólem proces dojrzewania do wolności. W oparciu o przedstawioną analizę stanu naszego szkolnictwa postawić można diagnozę stanu świadomości nas samych jako społeczeństwa.
Z recenzji prof. Ewy Łubieniewskiej
Zofia Agnieszka Kłakówna - dr hab., mieszka w Krakowie, aktualnie pracuje jako profesor Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, problemami edukacji interesuje się od zawsze, stale, w różnych rolach, w różnych szkołach i w różnych miejscach - w Polsce i poza jej granicami.
DODATKOWE INFORMACJE:
wydawnictwo: UNIVERSITAS
rok wydania: 2014
oprawa: miękka
format: A5
ilość stron: 356
ISBN: 97[zasłonięte][zasłonięte]242-23-9
ODRADZAMY WYBÓR OPCJI PRZESYŁEK NIEPOLECONYCH. W PRZYPADKU NIEDOSTARCZENIA ZAMÓWIENIA PRZEZ POCZTĘ POLSKĄ REKLAMACJA NIE ZOSTANIE UWZGLĘDNIONA Z POWODU BRAKU POTWIERDZENIA NADANIA