Zewnętrzny czytnik zbliżeniowy SDC-66 SET
obsługa kart standardu EM 125KHz UNIQUE (EM4100/4102)
praca w warunkach zewnętrznych IP67
zamek współpracuje wyłącznie z transponderami: EMKF-4, EMC-10
praca w trybie autonomicznym
napięcie zasilania: 10-15 V AC/DC
zasięg odczytu: do 15 cm
w komplecie: transformator, 5 kart-kluczy, puszka podtynkowa, czytnik
możliwość instalacji bezpośrednio na puszce elektro-instalacyjnej 60mm oraz podłączenia za pomocą zacisków śrubowych
- obsługa do 120 kart-kluczy
- wyjście przekaźnikowe 1.5A/30V
- dwa wejścia NO/NC
- osobne wejścia do kontroli wskaźnika LED (Rys.1) oraz głośnika
- dwa wyjścia tranzystorowe
- ochrona antysabotażowa, tamper (Rys.2)
- klasa środowiskowa: (wg EN 50131-1),
temperatura otoczenia: od -25 C do +60°C,
wilgotność względna: 10 to 95% (bez kondensacji)
wymiary H x W x D 85 X 85 X 27 mm
waga: 120g
gwarancja: 24 miesiące
Zastosowanie
Zamek SDC66 umożliwia realizację prostej elektronicznej kontroli dostępu, w której użytkownicy są identyfikowani za pośrednictwem zbliżeniowych kart-kluczy. Zamek znajduje zastosowanie tam, gdzie istnieje konieczność ograniczenia kręgu osób mogących wejść do pomieszczenia uwalniając ich jednocześnie od konieczności posiadania wielu tradycyjnych kluczy mechanicznych.
SDC66 został opracowany w ten sposób, aby jego instalacja oraz uruchomienie mogły być wykonane przez zawodowego elektryka-instalatora jak i przez amatorów majsterkowania nieposiadających profesjonalnego przygotowania w dziedzinie instalatorstwa.
Fabrycznie nowy zamek jest skonfigurowany w ten sposób, że w większości przypadków nie będzie potrzebne jego programowanie.
nstalacja Zamka – Wariant Minimalny
Po zainstalowaniu zamka według schematu montażowego przedstawionego na rysunku 1 (wariant z elektrozaczepem) oraz włączeniu zasilania zamek gotowy jest do pracy.
W komplecie z zamkiem jest dostarczonych 5 Kart-kluczy, które są fabrycznie wgrane do pamięci urządzenia i można je natychmiast rozdać użytkownikom. Po zbliżeniu Karty-klucza do czytnika drzwi zostają odblokowane na czas ok. 2s.
Instalacja Zamka – Wariant Rozszerzony
Wariant rozszerzony umożliwia zastosowania dodatkowych elementów systemu kontroli przejścia w skład którego mogą wchodzić:
- Przycisk Wyjścia
- Sygnalizator Alarmowy
- Czujnik Otwarcia drzwi.
Obecność każdego z wymienionych elementów nie jest konieczna i może być pominięta w zależności od indywidualnych wymagań danej instalacji. Po zmontowaniu zestawu według schematu montażowego pokazanego na rysunku 2 oraz włączeniu zasilania system kontroli dostępu jest gotowy do pracy. Podobnie jak w przypadku wariantu minimalnego instalacji użycie dowolnej z 5 Kart-kluczy odblokowuje drzwi na czas ok. 2s.
Opis Elementów Systemu
Zasilacz
Zestaw SDC66 wyposażony jest w transformator sieciowy 12V/20VA, który może być użyty zarówno do zasilenia zamka SDC66 jak i urządzenia blokującego drzwi (elektro-zamka). Maksymalny prąd, jaki może być pobierany z transformatora sieciowego nie może przekraczać 1,5A. W razie potrzeby, system może być zasilany z innego źródła zasilania jednak napięcie zasilania musi mieścić się w zakresie określonym w niniejszej instrukcji (patrz punkt Dane techniczne w dalszej części tego dokumentu). Opcjonalnie zamek może być zasilony z sieci prądu stałego 12VDC. W przypadku zasilania prądem stałym zaleca się użycie zasilacza wyposażonego w akumulator, którego celem jest podtrzymanie działania systemu przy zaniku napięcia sieci. Schemat zasilania zamka z sieci prądu stałego 12VDC
Zamek Elektryczny
Do elektrycznej blokady drzwi wykorzystuje się najczęściej elektrozaczep lub zworę magnetyczną. O ile elektrozaczep zwalnia drzwi po podaniu napięcia zasilania to zwora magnetyczna w stanie normalnym jest pod napięciem i dopiero w momencie przerwy w zasilaniu drzwi ulegają odblokowaniu. Zarówno elektrozaczep jak i zwora magnetyczna są elementami indukcyjnymi i muszą być odkłócone diodą półprzewodnikową podłączoną możliwie blisko odkłócanego elementu (sposób instalacji diody pokazano na schematach Rys.3 i Rys.4).
Czujnik Otwarcia
Czujnik Otwarcia jest elementem opcjonalnym. Zastosowanie tego elementu umożliwia monitorowanie aktualnego stanu drzwi a przez to sygnalizację alarmu Alarm Drzwi. Czujnik otwarcia należy zainstalować w ten sposób aby w stanie gdy drzwi są zamknięte styki czujnika były zwarte. Czujnik otwarcia włącza się pomiędzy zaciski GND-IN1, jeśli jednak nie przewiduje się jego instalacji należy obowiązkowo wykonać mostek pomiędzy tymi zaciskami (pokazano to na Rys.3).
Przycisk wyjścia
Użycie Przycisku Wyjścia odblokowuje drzwi na taki sam czas jak po odczycie uprawnionej Karty-klucza. Jako przycisk wyjścia mogą zostać zastosowane ogólnie dostępne przyciski dzwonkowe, oświetleniowe typu chwilowego lub inne które powracają samoczynnie do stanu wyłączenia po odjęciu ręki. W stanie normalnym gdy przycisk nie jest naciśnięty styki Przycisku Wyjścia powinny być rozwarte.