Zewnętrzny czytnik zbliżeniowy SDC-66 LOCK
obsługa kart standardu EM 125KHz UNIQUE (EM4100/4102)
praca w warunkach zewnętrznych IP67
współpraca z transponderami: EMKF-4, EMC-10
praca w trybie autonomicznym
napięcie zasilania: 10-15 V AC/DC
zasięg odczytu: do 15 cm
w komplecie: 5 kart-kluczy, puszka podtynkowa, czytnik
możliwość instalacji bezpośrednio na puszce elektro-instalacyjnej 60mm oraz podłączenia za pomocą zacisków śrubowych
Zastosowanie...
Zamek SDC66 wykorzystywany jest do realizacji prostego systemu kontroli dostępu, w której użytkownicy są identyfikowani za pośrednictwem zbliżeniowych kart-kluczy. Zamek znajduje zastosowanie tam, gdzie istnieje konieczność ograniczenia kręgu osób mogących wejść do pomieszczenia uwalniając ich jednocześnie od konieczności posiadania wielu tradycyjnych kluczy mechanicznych.
SDC66 został opracowany w ten sposób, aby jego instalacja oraz uruchomienie mogły być wykonane przez zawodowego elektryka-instalatora jak i przez amatorów majsterkowania nieposiadających profesjonalnego przygotowania w dziedzinie instalatorstwa. Fabrycznie nowy zamek jest skonfigurowany w ten sposób, że w większości przypadków nie będzie potrzebne jego programowanie.
Instalacja Zamka – Wariant Rozszerzony...
Wariant rozszerzony umożliwia zastosowania dodatkowych elementów systemu kontroli przejścia w skład którego mogą wchodzić:
- Przycisk Wyjścia
- Sygnalizator Alarmowy
- Czujnik Otwarcia drzwi.
Obecność każdego z wymienionych elementów nie jest konieczna i może być pominięta w zależności od indywidualnych wymagań danej instalacji. Po zmontowaniu zestawu według schematu montażowego pokazanego na rysunku 2 oraz włączeniu zasilania system kontroli dostępu jest gotowy do pracy. Podobnie jak w przypadku wariantu minimalnego instalacji użycie dowolnej z 5 kart-kluczy odblokowuje drzwi na czas około 2 sekund.
Opis Elementów Systemu
Zamek Elektryczny
Do elektrycznej blokady drzwi wykorzystuje się najczęściej elektrozaczep lub zworę magnetyczną. O ile elektrozaczep zwalnia drzwi po podaniu napięcia zasilania to zwora magnetyczna w stanie normalnym jest pod napięciem i dopiero w momencie przerwy w zasilaniu drzwi ulegają odblokowaniu. Zarówno elektrozaczep jak i zwora magnetyczna są elementami indukcyjnymi i muszą być odkłócone diodą półprzewodnikową podłączoną możliwie blisko odkłócanego elementu (sposób instalacji diody pokazano na schematach Rys.3 i Rys.4).
Czujnik Otwarcia
Czujnik Otwarcia jest elementem opcjonalnym. Zastosowanie tego elementu umożliwia monitorowanie aktualnego stanu drzwi a przez to sygnalizację alarmu Alarm Drzwi. Czujnik otwarcia należy zainstalować w ten sposób aby w stanie gdy drzwi są zamknięte styki czujnika były zwarte. Czujnik otwarcia włącza się pomiędzy zaciski GND-IN1, jeśli jednak nie przewiduje się jego instalacji należy obowiązkowo wykonać mostek pomiędzy tymi zaciskami (pokazano to na Rys.3).
Przycisk wyjścia
Użycie Przycisku Wyjścia odblokowuje drzwi na taki sam czas jak po odczycie uprawnionej Karty-klucza. Jako przycisk wyjścia mogą zostać zastosowane ogólnie dostępne przyciski dzwonkowe, oświetleniowe typu chwilowego lub inne które powracają samoczynnie do stanu wyłączenia po odjęciu ręki. W stanie normalnym gdy przycisk nie jest naciśnięty styki Przycisku Wyjścia powinny być rozwarte.