Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zeszyt akwarystyczny nr 30 (05/2012) - Morskie

22-02-2014, 13:22
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 6.30 zł     
Użytkownik akwarystyczny24
numer aukcji: 3911945868
Miejscowość świdwin
Wyświetleń: 6   
Koniec: 22-02-2014 13:06:17

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


akwarystyka promocje
akwarystyka


"Zeszyt Akwarystyczny"

nr 30 (05/2012)

Specjalistyczny miesięcznik akwarystyczny


Drogi allegrowiczu!
Trafiłeś do specjalistycznego, ekspresowego sklepu akwarystycznego akwarystyczny24.
Więcej o sklepie w zakładce "o mnie" ...




Zeszyt Akwarystyczny jest specjalistycznym miesięcznikiem w formacie A5. Każdy numer opisuje szczegółowo jedno konkretne zagadnienie. Pozycja bardzo pożądana, ze względu na bogate i wyczerpujące informacje na konkretny temat. Jednym słowem fajne pismo, za niewielkie pieniądze.


Skorpenowate (Scorpaenidae) i rogatnicowate (Balistidae)


fragment
W trzeciej części naszego mini-atlasu zwierząt morskich przedstawiamy ryby z rodzin skorpenowatych i rogatnicowatych. Mimo niewątpliwie oryginalnego wyglądu, pysznego ubarwienia i arcyciekawego zachowania, większość miłośników klasycznych akwariów rafowych omija je szerokim łukiem. Niebezzasadnie zresztą – ogromna większość gatunków należących do tych rodzin pędzi bowiem drapieżny tryb życia i może stanowić realne zagrożenie dla innych mieszkańców zbiornika, a w pierwszym rzędzie - dla wyjątkowo smakowitych krewetek i małych rybek. Co więcej, część z nich posiada gruczoły jadowe zawierające toksyczny również dla człowieka jad. Z drugiej jednak strony, przy umiejętnym dobraniu obsady akwarium (z niewielkimi wyrzeczeniami), zwierzęta te mogą stać się jego największą i do tego nieszablonową ozdobą. Co więcej, niektóre z prezentowanych ryb osiągają stosunkowo niewielkie rozmiary i dobrze nadają się do małych akwariów rafowych, a nawet do tzw. „nanoakwariów” o pojemności zaledwie kilkudziesięciu litrów. W połączeniu z ich wyjątkowo oryginalnym wyglądem (patrz przedstawiciele rodzajów Taenianotus i Rhinopias) czyni to z nich wręcz idealnych mieszkańców coraz popularniejszych wśród polskich akwarystów miniaturowych zbiorników morskich.




nowości akwarystyczne