Na tej aukcji możesz kupić: MM-START-2 - zestaw uruchomieniowy AVR
Zestaw MikroMania-START2 to kompletny zestaw uruchomieniowy dla osób rozpocząć przygodę z mikrokontrolerami. Jest w nim wszystko co potrzeba aby bezproblemowo wkroczyć w świat nowoczesnej techniki cyfrowej.
Bogato wyposażona płyta główna, programator dołączany poprzez port USB, procesor ATMega128 z pamięcią 128kb i zasilacz - wszystko to pozwala natychmiast rozpocząć pracę.
MikroMania to doskonałe środowisko dla tych, którzy chcą szybko zbudować i przetestować aplikacje oparte na procesorach AVR. Radykalnie przyspiesza to tworzenie nowych projektów - wszystkie koncepcje możemy sprawdzić na MikroManii i gdy mamy już pewność co do wyboru peryferiów i procesora, możemy projektować płytkę drukowaną - optymalną i a nie, jak zwykle sporo "na wyrost".
Najczęściej nie wiadomo ile pamięci potrzeba na aplikację - wychodzi to w trakcie pisania kodu, a z drugiej strony, aby cokolwiek napisać i uruchomić konieczne jest już posiadanie jakiejś, choćby prototypowej płytki z procesorem i peryferiami. W efekcie, do finalnej wersji płytki prowadzi przynajmniej kilka iteracji. Nie trzeba dodawać, że używanie procesorów w których marnuje się pamięć i kolejne wersje płytek sporo kosztują. Można tego wszystkiego uniknąć używając MikroManii.
System MikroMania oparto na budowie modułowej i wyróżnia go przede wszystkim:
bogato wyposażona płyta główna (wyświetlacz, pamięci, układ RTC, przekaźniki, LED, swiche, itp)
dołączane moduły z procesorami (dostępne moduły z ATMega8 i ATMega 128)
dołączane moduły rozszerząjące (odbiornik Keeloq, odbiornik GSM, odbiornik GPS, RFID)
dołączany programator ISP (złącze zgodne ze standardem STK500)
2 kanałowy nadajnik Keeloq (pilot) na 433MHz połączony z płytą główną (z możliwością odłamania)
Bogato wyposażona płyta główna pozwala zbudować wiele aplikacji bez podłączania "na kabelkach" potrzebnych układów - one, po prostu, są od razu dostępne.
Wkładane moduły z procesorami pozwalają optymalnie dobrać procesor do aplikacji - można sprawdzić wiele koncepcji bez potrzeby lutowania nowych procesorów. Gdy braknie nam pamięci wkładamy większy procesor i podmieniamy jedynie pliki nagłówkwe - aplikacja pozostaje bez zmian. Co więcej - jeżeli w naszym projekcie nie przewidujemy płytek dwustronnych i elementów SMD można płytkę z procesorem użyć w docelowej aplikacji.
Aby zestaw MikroMania EVAL służył przez lata postanowiliśmy wyposażyć go w złącze rozszerzeń, w które można włożyć moduły otwierające drogę do dodatkowych, nawet nie znanych dzisiaj, zastosowań. Dotychczas opracowaliśmy płytki z rozszerzeniami takim jak - odbiornik sygnału Keeloq, odbiornik RFID, odbiornik/nadajnik GSM, odbiornik GPS, wyświetlacz OLED)
Aby dodatkowo zwiększyć atrakcyjność systemu MikroMania postanowiliśmy go wyposażyć w nadajnik sygnału Keeloq czyli chyba najbardziej popularnego systemu zdalnego sterowania na pasmo 433MHz. Nadajnik ten wykonany jest w taki sposób, że połączony jest z płytą główną ale odpowiednie podfrezowania pozwalają go łatwo odłamać i po włożeniu do obudowy używać jak zwykłego pilota do bramy czy oświetlenia.
Wydaje się, że cena zestawu MikroMania jest wysoka - jeżeli jednak wziąść pod uwagę możliwości zestawu - cena jest bardzo konkurencyjna. Nie jest to zabawka mrugająca diodami, którą odłożymy po godzinie zabawy, ale potężne narzędzie dla każdego elektronika programisty. Co więcej - modułowa budowa pozwala dostosować MikroManię do Waszych potrzeb.
Mikromania EVAL wykonana jest w profesjonalnej technologii bezołowiowego montażu powierzchniowego (SMD) na dwustronnych płytkach drukowanych, z metalizacją otworów, soldermaską i złoceniem pół lutowniczych. Gwarantuje to najwyższą jakość wyrobu i jego bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.
MikroMania EVAL korzysta z wieloletniego doświadczenia f-my GORKE Electronic
Poniżej przestawiamy szczegółowy opis każdego z elementów zestawu MM-START2:
MM-EVAL1 - płyta główna to podstawowy element systemu Mikromania. Ma ona postać płyty drukowanej o wymiarach 123x118mm, wspartej na gumowych nóżkach.
Na płytce MM-EVAL1 znajduje się gniazdo, w które wkładane są płytki z mikrokontrolerem. W zależności od typu mikrokontrolera i wielkości jego obudowy, płytka zajmuje 2 lub 4 sloty w gnieździe. Rozwiązanie to:
pozwala sprawdzić działanie programu z różnymi mikrokonotrolerami i dobrać odpowiedni do potrzeb
umożliwia łatwą wymianę mikrokontrolera w przypadku jego uszkodzenia
udostępnia mikrokontrolery w obudowach SMD (np. ATMega128) dla projektów montowanych tradycyjnie bądź na płytkach jednostronnych.
Płytę główną wyposażona jest dodatkowo w:
gniazdo zasilania 12V wraz z diodą LED sygnalizującą prawidłowe zasilanie
gniazdo programatora
gniazdo rozszerzeń (do przyłączania dodatkowych modułów)
gniazdo portu RS232
wyświetlacz 2x16 z podświetleniem i regulacją kontrastu
gniazdo czujnika temperatury DS18B20
gniazdo baterii podtrzymującej zegara czasu rzeczywistego
potencjometr montażowy wraz z pokrętłem
dwa przekaźniki wraz z LED sygnalizującymi stan załączenia
zestaw 4 przycisków i 4 LED
zestaw 5 przycisków JOY
listwa pinów wyprowadzających porty mikrokontrolera
przycisk RESET
odłamywalna płytka z pełnowartościowym nadajnikiem (pilotem) systemu Keeloq na pasmo 433MHz.
sygnalizator dźwiękowy (buzzer)
układ zegara czasu rzeczywistego DS1307
pamięć EEPROM przyłączoną do magistrali TWI (I2C)
pamięć EEPROM przyłączoną do magistrali SPI
Schemat płyty MM-EVAL1
MM-A128M1 - moduł z procesorem Atmega128
Moduł, przeznaczony w pierwszym rzędzie do pracy w systemie MikroMania EVAL, znajduje także zastosowanie w projektach, w których nie przewidziano montażu powierzchniowego.
Na płytce z procesorem znajduje się gniazdo z włożonym rezonatorem kwarcowym (f=11.0592MHz). Oczywiście, rezonator ten można wyjąć z podstawki i na jego miejsce włożyć inny.
Dodatkowo na płytce znajdują się kondensatory odsprzęgające (100nF i 10uF tantalowy).
Procesor Atmega128 posiada możliwość podłączenia rezonatora "zegarkowego" (32768Hz) - w tym celu na płytce przewidziano miejsce do jego wlutowania.
Dokumentacja techniczna do modułu:
Schemat modułu MM-A128M1
Rysunek płytki drukowanej (PCB)
MM-AVR-PROG1 - programator ISP
Nieodłączną częścią każdego systemu uruchomieniowego jest programator pozwalający na programowanie pamięci Flash i EEPROM mikrokontrolerów - czyli mówiąc inaczej, pozwalający na "wgrywanie" programu do mikrokontrolera.
Przedstawiamy programator MM-AVR-PROG1, który choć przeznaczony głównie do systemu MikroMania EVAL, może być wykorzystany w każdym systemie wykorzystującym procesory AVR.
Podstawowe cechy programatora MM-AVR-PROG1:
mała, zwarta budowa o wymiarach 25x55mm
komunikacja z komputerem przy pomocy kabla USB (programator posiada złącze MiniUSB)
kompatybilny z najbardziej popularnym progamatorem z zestawu STK500
złącze z sygnałami ISP w najbardziej popularnym standardzie KANDA
współpraca z najpopularniejszymi programami takimi jak AVR-STUDIO, AVR-DUDE, itp
MM-433SR1 - odbiornik na pasmo 433MHz w systemie Keelooq f-my MicroChip
Jego użycie pozwala na tworzenie aplikacji wykorzystujących zdalne sterowanie na pasmo 433MHz (sterowanie bramami garażowymi, oświetleniem, instalacje alarmowe, przekazywanie stanów urządzeń, telemetria, itp.)
Typowy zasięg przy użyciu standardowego nadajnika i wzajemniej widoczności anten wynosi około 100m.
W celu wykorzystania modułu w zestawie uruchomieniowym MikroMania EVAL konieczne jest włożenie go w gniazdo rozszerzeń na płycie MM-EVAL1.
Odbiornik można także wykorzystać we własnych projektach - wymaga to podłączenia jedynie następujących sygnałów:
DATA (PIN3) - rozkodowane dane w postaci szeregowej (poziom 5V)
zasilanie 5V (PIN 6)
GND (masa) (PIN 7)
Moduł wyposażony jest w superrakcyjny odbiornik na pasmo 433MHz i procesor f-my Microchip służący do rozkodowania protokołu Keeloq, który wysyła przetworzone (rozkodowane) dane w postaci szeregowej. Dzięki użyciu procesora f-my Microchip wszelkie licencje dotyczące systemu Keeloq zostają zachowane i użycie modułu jest w pełni legalne.
Schemat modułu MM-433SR1
Opis formatu danych wysyłanych przez moduł MM-433SR1
Przykład programu realizującego otwieranie zamka przy pomocy pilota (język C, Mikromania, ATMega8, ATMega128)
Wszelkich informacji udzielamy pod adresem mailowym [zasłonięte]@mikromania.pl
GA v1.30/1.00
|