LUXHEIZUNG jest czołowym dystrybutorem rozwiązań w dziedzinie techniki solarnej w Europie.
Współpraca nawiązana z gronem polskich i zagranicznych dostawców pozwala na zastosowanie najnowszych materiałów i rozwiązań w dziedzinie produkcji systemów solarnych. Przedsiębiorstwo wykorzystuje surowce i półprodukty pochodzące od renomowanych producentów. Kontrolerzy Jakości czuwają nad prawidłowym przebiegiem produkcji, zgodnie z wdrożonymi normami PN-EN ISO 9001:2001 oraz PN-EN ISO 14001:2005, zdecydowanie ograniczając ryzyko wystąpienia usterek.
Dostępne certyfikaty:
Solar Keymark, znak B,
certyfikat zgodności IBMER
Jednostki testujące : Fraunhofer-Institut für Solare Energiesysteme ISE; Instytut Paliw i Energii odnawialnej w Warszawie.
DOFINANSOWANIE 45% NFOŚ-posiadamy wszystkie niezbędne dokumenty wraz z dokładnymi instrukcjami
Możliwy montaż na terenie Śląska
Zestaw zawiera:
Opis:
SX 2.0 II czarny powłoka TINOX 3 szt.
Grupa pompowa GPSN 40 1 szt.
Regulator Solarny mini - zestaw 1 szt.
Zbiornik wyrównawczy 18l 1 szt.
Zbiornik 2W 300L FISH S2 szary 1 szt.
Płyn do układów solarnych 10 L (koncentrat) 1 szt.
ZP do 3 kol. łączonych szeregowo bez węża (zacisk) 1 kpl.
ZM uniwersalny na dach skośny 25–60st. Dla 3 kol. SX 2.0 1 kpl.
Opak. do FISH 300 S1-S2-S8 1 szt.
Instalacje solarne przy pomocy kolektorów SX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorachsłonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody użytkowej lub przemysłowej, w którym zostaje zakumulowane.
Efektywną pracą systemu steruje różnicowy regulator temperatury współpracujący z pompą obiegową.
Unikalna konstrukcja harfy absorbera
Płaski cieczowy kolektor SX posiada absorber, w którym zastosowano nowoczesną, jak dotychczas jedyną tego typu na rynku technologię połączenia płyty z układem rurowym. Technologia polega na częściowym walcowaniu rury miedzianej, co zwiększa powierzchnię przekazu siedmiokrotnie. Dodatkową zaletą jest fakt, iż łącznik, czyli lut miękki znajduję się poza główną powierzchnią wymiany ciepła. Biorąc pod uwagę fakt, że przewodność cieplna miedzi z której wykonana jest płyta i rury wynosi 401 W/m*k a lutu zaledwie 60 W/m*k jest to znacząca zaletą.