LUXHEIZUNG jest czołowym dystrybutorem rozwiązań w dziedzinie techniki solarnej w Europie.
Współpraca nawiązana z gronem polskich i zagranicznych dostawców pozwala na zastosowanie najnowszych materiałów i rozwiązań w dziedzinie produkcji systemów solarnych. Przedsiębiorstwo wykorzystuje surowce i półprodukty pochodzące od renomowanych producentów. Kontrolerzy Jakości czuwają nad prawidłowym przebiegiem produkcji, zgodnie z wdrożonymi normami PN-EN ISO 9001:2001 oraz PN-EN ISO 14001:2005, zdecydowanie ograniczając ryzyko wystąpienia usterek.
Dostępne certyfikaty:
Solar Keymark, znak B,
certyfikat zgodności IBMER
Jednostki testujące:. Fraunhofer-Institut für Solare Energiesysteme ISE; Instytut Paliw i Energii odnawialnej w Warszawie.
DOFINANSOWANIE 45% NFOŚ-posiadamy wszystkie niezbędne dokumenty!!!
Zestaw zawiera:
Opis:
SX 2.0 II czarny powłoka TINOX 2 szt.Grupa pompowa GPSN 40 1 szt.Regulator Solarny mini - zestaw 1 szt.Zbiornik wyrównawczy 18l 1 szt.Zbiornik 2W 250L FISH S2 szary 1 szt.Płyn do układów solarnych 10 L (koncentrat) 1 szt.ZP do 2 kol. łączonych szeregowo bez węża (zacisk) 1 kpl.ZM uniwersalny na dach skośny 25–60st. Dla 2 kol. SX 2.0 1 kpl.Opak. do FISH 250/300 S1-S2-S8 1 szt.
Kolektor słoneczny SX
Instalacje solarne przy pomocy kolektorów SX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektora chsłonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody użytkowej lub przemysłowej, w którym zostaje zakumulowane.Efektywną pracą systemu steruje różnicowy regulator temperatury współpracujący z pompą obiegową.
Kolektor SX stosuje się w podgrzewaniu c.w.u. wspomaganiu c.o. w ogrzewaniu podłogowym oraz wspomaganiu ogrzewania basenów.
Unikalna konstrukcja harfy absorbera
Płaski cieczowy kolektor SX posiada absorber, w którym zastosowano nowoczesną, jak dotychczas jedyną tego typu na rynku technologię połączenia płyty z układem rurowym. Technologia polega na częściowym walcowaniu rury miedzianej, co zwiększa powierzchnię przekazu siedmiokrotnie. Dodatkową zaletą jest fakt, iż łącznik, czyli lut miękki znajduję się poza główną powierzchnią wymiany ciepła. Biorąc pod uwagę fakt, że przewodność cieplna miedzi z której wykonana jest płyta i rury wynosi 401 W/m*k a lutu zaledwie 60 W/m*k jest to znacząca zaletą
Niepowtarzalny Design
Czarny kolor obudowy kolektora oraz granatowo -czarny odcień widocznego przez szybę solarną absorbera, uszlachetnia wygląd każdego dachu.
SOLARNA GRUPA POMPOWA GPS
Solarna grupa pompowa jest złożonym urządzeniem służącym do wymuszenia obieguczynnika grzewczego w instalacji solarnej w taki sposóbby ciepło solarne było wykorzystane w najbardziej efektywny sposób.
Grupa pompowa systemu Sunex wyposażona została we wszystkie urządzenia niezbędne do maksymalnego ułatwienia montażu i eksploatacji instalacji:- dwa kulowe zawory odcinające zintegrowane z zaworami zwrotnymi i termometrami.- solarna pompa odcinająca Wilo- regulator przepływu nośnika ciepła zintegrowany z zaworami napełniającymi- wieszak do zamocowania grupy na ścianie- grupa bezpieczeństwa z manometrem i zaworem bezpieczeństwa 10 bar- separator powietrza- wieszak do zamocowania naczynia przeponowego- wąż i zawór do podłączenia naczynia przeponowego- izolacja termiczna obudowa
Wymiennik Dwuwężownicowy biwalentny FISH S2
Dwuwężownicowe podgrzewacze solarne FISH S2 są produkowane w pojemnościach od 150 do 2000 l.
Długą żywotność zbiorników zapewniają zabezpieczenia antykorozyjne w postaci warstwy emalii oraz anody magnezowej.
Podgrzewacze są produkowane w wersji stojącej.Podgrzewacze solarne w wersji stojącej do centralnego podgrzewania wody użytkowej.Wyprodukowane wg. normy DIN 4753-1 ze stali emaliowanej ze świadectwem jakości. Powierzchnia zetknięcia ciepłej wody ze zbiornikiem jest zabezpieczona przed korozja warstwąwysokiej jakości emalii i anodą magnezową. Zgodność z normą DIN 4753 część 1 do 6. Zapewnia to kontakt wody użytkowej tylko z higienicznie czystą powierzchnią.Ogrzanie ciepłej wody użytkowej następuje poprzez dwa wodne wymienniki ciepła z gładkiej rury, działających niezależnie od siebie, wspawanych na w połączeniu zzewnętrznym źródłem ciepła jak np. układ solarny, pompa ciepła, kocioł grzewczy itd. lub opcjonalnie grzałki elektrycznej.
Izolację termiczną w zbiornikach o poj. do 500 l stanowi warstwa na stałe zespolonej nie zawierającej FCKW twardej pianki poliuretanowej i wymienny płaszcz zmiękkiej pianki i warstwy foli PCV, od poj. 750 l izolacja to warstwa 100 mm miękkiej pianki w płaszczy z PCV.
Kołnierz do czyszczenia w przedniej części, termometr, mufy na czujniki temperatury, mufa termostatu, mufa GW 1 ½" dla grzałki elektrycznej.