Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zestaw słuchawkowo-mikrofonowy do PRC-77 i podobny

18-01-2015, 11:33
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 59 zł     
Użytkownik carioca_31
numer aukcji: 4973387116
Miejscowość Kopana k. Warszawy
Wyświetleń: 42   
Koniec: 18-01-2015 10:15:01

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Dokument bez tytułu

 

Zapraszamy do naszego biura handlowego:

TDM Electronics S.A.
Kopana ul. Ogrodowa 5, 05-555 Tarczyn

[zasłonięte]@tdm-electronics.com

 

Czynne: pon-pt

w godz. 9:00-17:00

     

Nasi specjaliści ds. sprzedaży odpowiedzą
na wszelkie pytania:


tel. 22 [zasłonięte] 62 wew. 1

Basia: 510-[zasłonięte]-550

Magda: 510-[zasłonięte]-502

 

 
 


88 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]9240023 [zasłonięte] 127336

 

W tytule przelewu, proszę wpisać swój NICK z Allegro oraz numer aukcji !

 

Przy odbiorze osobistym możliwa płatność kartą.

 

 
 

Towar wysyłamy w ciągu 24h od daty zaksięgowania wpłaty

 

Przesyłki kurierskie i pocztowe nadawane są codziennie
 

 

Kupując na naszych aukcjach kilka przedmiotów za wysyłkę płacisz

TYLKO RAZ!

 

 

Gwarancja zwrotu towaru -

kupujący ma 10 dni roboczych na zwrot towaru bez podania przyczyny.

 
 

Oferujemy Państwu

 

 

wyprodukowany przez Racal Acoustic zestaw słuchawkowo-mikrofonowy, współpracujący z urządzeniami łączności (radiostacje, łącznice itp...) wyposażonymi w złącze audio typu U-229 (na przykład radiostacje PRC-25, PRC-77 i wiele innych, także współczesnych).

 

 

 

Ten konkretnie zestaw powstał na zamówienie Armii Austriackiej, jako dodatkowe wyposażenie radiostacji PRC-77 będącej jeszcze do niedawna na ich wyposażeniu. Austriacy wzięli przykład z Anglików, którzy do swoich radiostacji takie zestawy dawali w standardzie, mikrotelefony były wyposażeniem dodatkowym, nie rzadko opcjonalnym. Prześledźcie Państwo wszelkie filmy z okresu Wojny w Wietnamie. Każdy amerykański żołnierz z radiostacją PRC-25 czy PRC-77 na plecach, ma tylko do dyspozycji mikrotelefon, wiszący na zaczepie szelek. Do dzisiaj się zastanawiamy, jak w bitewnym hałasie ten żołnierz słyszał że akurat ktoś go wywołuje, skoro słuchawka mikrotelefonu była od ucha jakieś 20 - 30 cm. Zrobiliśmy w firmie eksperyment. W pokoju w którym rozmawiały ze sobą 3 pary osób, siódma osoba z radiostacją w ukompletowaniu z mikrotelefonem wiszącym na zaczepie nie była w stanie bezbłędnie odebrać korespondencji. "Uciekało" w ten sposób 20 - 30 % wyrazów (test robiliśmy na standardowym zestawie cyfr w grupach po pięć). Dopiero przyłożenie słuchawki mikrotelefonu bezpośrednio do ucha spowodowało spadek odebranych błędnie informacji prawie do zera.

 

 

 

Być może taki test przeprowadzono w Austrii. Stąd standardowym u nich wyposażeniem do PRC-77 był mikrotelefon i ten zestaw słuchawkowo-mikrofonowy. Zestaw nosił cały czas na głowie operator radiostacji. W przypadku gdy chciał coś powiedzieć przez radio, jako przycisku PTT używał przycisku na mikrotelefonie. Gdy rozmowę prowadził przełożony, to operator przekazywał jemu mikrotelefon, sam kontrolując korespondencję w słuchawkach. Cechą charakterystyczną tego zestawu są umieszczone w muszlach słuchawek specjalne "zawory akustyczne", dzięki którym po przełączeniu ich w pozycję OPEN operator oprócz dźwięków z radiostacji dobrze także słyszy otoczenie (np. można w nich swobodnie rozmawiać lub słuchać komend dowódcy). Po przełączenie w pozycję CLOSED uszy operatora izolowane są od dźwięków z otoczenia - pozycja do pracy w dużym hałasie, gdzie nie trzeba ani z nikim normalnie porozmawiać ani słuchać komend dowódcy ...

 

 

 

 

Rezystancja pomiędzy pinami A i B wynosi 70 omów (słuchawki).

Rezystancja pomiędzy pinami D i E wynosi około 85 omów (mikrofon).

Mikrofon jest typu dynamicznego, różnicowy (silnie tłumi hałasy z otoczenia nie tłumiąc mowy z ust znajdujących się tuż przy mikrofonie), zamontowany na wieloprzegubowym wysięgniku.

Oprócz typowego dla nich zastosowania, my kilka takich zestawów przerobiliśmy na zestawy zamienne z hełmofonami czołgowymi. Po odcięciu wtyczki U/229 założyliśmy typową 4-pinową wtyczkę hełmofonową, używaną od lat 40-tych ub. wieku do dzisiaj między innymi w Wojsku Polskim. We wtyczce tej umieściliśmy prosty układ redukujący napięcie z mikrofonu (100 mV przy gwizdaniu z bliska do mikrofonu) do napięcia jakie oryginalnie dawały laryngofony (kilka miliwoltów). Ten prosty układ to miniaturowy potencjometr montażowy. Zapytacie - po co komu takie zestawy? A po to, żeby w lecie na słońcu nie pocić się na lub w czołgu (lub innym pojeździe pancernym) w hełmofonie, tylko w tym zestawie zapewniającym pełną "wentylację" naszej głowy. Oczywiście coś za coś - należy liczyć się z obrażeniami głowy, jak jedziemy wewnątrz pojazdu po nierównościach.

Zestawy wyglądają na nieużywane lub bardzo mało używane. Wszystkie przed wysyłka będą testowane poprzez podłączenie do radiostacji PRC-77 i nawiązanie łączności z druga radiostacją.

Waga zestawu: 530 g.

Długość przewodu: 40 cm.

 

Zdjęcie przedstawia przykładowy egzemplarz.

 

Polecam i zapraszam do odwiedzenia naszych pozostałych aukcji.

 

Towar wyprodukowany na potrzeby wojska, cechuje go naprawdę solidne wykonanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posiadamy koncesję MSWiA na wytwarzanie i obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Zakupiony u nas towar jest zdemilitaryzowany (pozbawiony cech bojowych) i nabywany w sposób całkowicie legalny.

 

 

Nie sprzedajemy podróbek, towarów imitujących militarne ani

taniej wszechobecnej chińszczyzny.

 

 

 

U nas masz gwarancję legalności i oryginalności zakupionego sprzętu.