Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zestaw książęk (kryminał, biografie,przygodowe)

19-01-2012, 19:06
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 20 zł     
Użytkownik Szymciu850603
numer aukcji: 2042503085
Miejscowość Osiek
Wyświetleń: 21   
Koniec: 17-01-2012 11:27:41

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
Witam,

Mam do zaoferowania zestaw książek kieszonkowych z kategorii:
-kryminały polskie;
-kryminały zagraniczne;
-biografie znanych ludzi;
-przygodowe.

Poniżej znajduje się ich wykaz:

1. Walentin Pikul „ Requiem dla PQ-17”

Opowieść o losach jednego z konwojów, które e lecie 1942 r. drogą morską dostarczały broń i zaopatrzenie dla armii radzieckiej, dźwigającej wówczas na swych barkach prawie cały ciężar wojny lądowej.

2. Dale A. Dye „Pluton”

Przybyły do Wietnamu Chris Taylor szybko odkrywa,
że najtrudniejszą walką, którą musi stoczyć jest walka z samym sobą z własnymi słabościami, strachem, gniewem i wycieńczeniem
"Pluton jest arcydziełem gatunku, na zawsze pozostającym w pamięci"
"Pluton" jest mrocznym i niezapomnianym hołdem
złożonym wszystkim żołnierzom,
którzy utracili swe dusze podczas wojny w Wietnamie

3. Robert W. Walker „Poniżej Zera”

Jest rok 2000. Świat zmaga się ze śmiertelnym mrozem, który pozbawia życia tysiące istnień ludzkich. Człowiek, manipulując wymyśloną przez siebie maszynerią, doprowadza do zmian klimatycznych na Ziemi. Nadchodzi epoka lodowcowa.
Tim i Joanna próbują wyjaśnić przyczyny nagłego oziębienia klimatu na naszym globie. Kiedy odkrywają prawdę, przeraża ich ogrom beznadziejności w walce z naturą.

4. Jean-Pierre Contry „Siostra moja Laureen”

Główny bohater Harry ucieka z domu. Czuje się w nim jak więzień.

5. Stein Riverton „ Żelazny wóz”

Stein Riverton (1[zasłonięte]884-19) należy do najbardziej znaczących norweskich autorów powieści kryminalnych. Mając lat dziewiętnaście rozpoczął pisanie felietonów kryminalnych w prasie, a w okresie największej aktywności literackiej, w latach 1[zasłonięte]905-19, napisał 60 powieści sensacyjnych, z których liczne zostały przełożone na języki obce. Stworzył w nich Riverton postać detektywa, który stał się wzorem dla wielu innych detektywów w literaturze norweskiej.
Twórczość tego popularnego pisarza obejmuje dwa nurty: prozę sensacyjną pisaną pod pseudonimem Steina Rivertona oraz powieści i eseje pisane pod właściwym nazwiskiem Sven Elvestad.
Jego powieści "Angsten" (Strach) i "De fortaptes hus" (Dom zagubionych ludzi) to wytrawne studia psychologiczne na temat samotności, znaczenia kontaktów międzyludzkich. O tym, że w centrum zainteresowań autora znajdowała się zawsze psychika, świadczy też "Żelazny wóz" - powieść kryminalna, która wytrzymała próbę czasu.

6. Urszula Milc-Ziembińska „Śmierć wśród chryzantem”

7. Helena Sekuła „Demon z bagiennego boru”

8. Anna Kłodińska „Za progiem mroku”

10. Roman Jarosiński „ Kolekcjoner”

Tradycyjnie , jak to w kryminałach milicyjnych najgorsze zbrodnie zdarzają się w spokojne noce. Jeżeli czytamy , ze dochodzi północ a tu sierżant, porucznik , czy też innej rangi milicjant bierze się za parzenie z trudem zdobytej herbaty earl Grey to znaczy , że za chwilę odezwie się telefon. W „ Kolekcjonerze’ mamy miłą odmianę, sytuację spotykaną trochę rzadziej. „Biało –niebieski polonez omijał liczne wyboje. Patrolowa służba na wybrzeżu prawobrzeżnej Warszawy nie należała do zbyt atrakcyjnych. Ten letni wieczór był jednak wyjątkowo spokojny”…. „Światła mijania oświetlały niewielką żwirową alejkę. Kilkadziesiąt metrów dalej obok wysokiego ,rozłożystego kasztana leżał szary , słabo widoczny przedmiot”….. Tymi słowami zaczyna się kryminał Romana Jarosińskiego „Kolekcjoner” . Zaraz na drugiej stronie mamy zwłoki i zaczyna się akcja. Kryminał stereotypowy a jednak nie nudny.

9. Roman Jaworowski „Ostatnia wersja śledcza”

10. Roman Jarosiński „ Kolekcjoner”

Tradycyjnie , jak to w kryminałach milicyjnych najgorsze zbrodnie zdarzają się w spokojne noce. Jeżeli czytamy , ze dochodzi północ a tu sierżant, porucznik , czy też innej rangi milicjant bierze się za parzenie z trudem zdobytej herbaty earl Grey to znaczy , że za chwilę odezwie się telefon. W „ Kolekcjonerze’ mamy miłą odmianę, sytuację spotykaną trochę rzadziej. „Biało –niebieski polonez omijał liczne wyboje. Patrolowa służba na wybrzeżu prawobrzeżnej Warszawy nie należała do zbyt atrakcyjnych. Ten letni wieczór był jednak wyjątkowo spokojny”…. „Światła mijania oświetlały niewielką żwirową alejkę. Kilkadziesiąt metrów dalej obok wysokiego ,rozłożystego kasztana leżał szary , słabo widoczny przedmiot”….. Tymi słowami zaczyna się kryminał Romana Jarosińskiego „Kolekcjoner” . Zaraz na drugiej stronie mamy zwłoki i zaczyna się akcja. Kryminał stereotypowy a jednak nie nudny.

11. Jonathan Trench „Czeka na mnie Tina”

12. Craig Rice „ Róże pani Cherington”

Craig Rice (1[zasłonięte]908-19), znana amerykańska pisarka powieści detektywistycznych, uznana została przez krytykę za jedyną damską następczynię Dashiella Hammetta.
Bohaterami słynnego kryminału uczyniła autorka trójkę dzieci: Dinę - lat 14, April- lat 12 i Archiego - lat 10, którzy postanawiają zabawić się w detektywów i rozwiązać zagadkę tajemniczego zabójstwa młodej szantażystki, ich sąsiadki. Przysporzą tym sławy własnej matce, autorce poczytnych kryminałów, i zmylą tropy zarozumiałemu sierżantowi.

13. Jerzy Parfinowicz „U progu nicośći”

14. Gertruda R. Sławek „W matni”

15. Zbigniew Pilarz „Śmierć na drodze”

16. Albert Wojt „Szmaragdowy krucyfiks”

17. Tadeusz Ostaszewski „Tragiczny chrzest”

Jego głowa, dłonie, koszula i spodnie powalane były brunatnymi skrzepami krwi. Ślady krwi znajdowały się także na podłodze oraz na drzwiach, przed którymi gp znaleziono. Klęczał, a właściwie na wpół ieżał zwrócony twarzą do drzwi komory niskich temperatur. Ramiona miał wciśnięte pod siebie. Jego skóra była woskowo sina i dia stwierdzenia zgonu wystarczyło jedno spojrzenie. Branicki, Skoczek i kapitan Struga stali przez minutę lub dwie porażeni tym, co zobaczyli.

18. Sławomir Sierecki „Jutro przed północą”

Fragment z okładki:
-Gdzie pan to znalazł?
-W pokoju panny Bonck. dostałem się tam nielegalnie, aby znaleźć coś, co wytłumaczyłoby mi, dlaczegodziewczyna utknęła w Sopocie, w czyich jest rękach, co się stalo z pieniędzmi, które miała? Sądzę, że odpowiedź jest teraz jasna. Pan wie, co zawiera ta szkatułka?
Dziennikarz skinął głową.
-Wiem. Nasi celnicy także się na to natknęli. Szkatułka jest gabinetowym etui na papierosy. ale tę funkcję spełnia tylko jej pierwszy poziom. Pod dnem znajduje się przegródka na inny towar.U nas nazywają to "śniegiem".
- U nas też. "Snow".
Książka zawiera trzy opowiadania pt.:
- Upiory kapitana Ericsona
- Jutro przed północą
- Szkatułka z Hongkongu.

19. Andrzej Wydrzyński „Zamach na Nowy Jork”

"Zamach na New York" oparty jest na autentycznych dokumentach słynnej afery dywersyjno-szpiegowskiej, jednej z najbardziej niezwykłych w dziejach wywiadu Europy i Ameryki; w najtajniejszych aktach Abwehry oznaczona była kryptonimem "Operacja Pretorius", jej plan zatwierdzali osobiście Adolf Hitler i admirał Doenitz. Nazwiska i imiona użyte w tej opowieści są autentyczne, niektóre z wymienionych tu osób żyją do dziś (tekst ten pochodzi z lat 60. - przyp. mój, S.). Żyje również jej główny bohater - postać dość dziwaczna, zabawna, ale i tragiczna zarazem - Georg Johannes Dasch, człowiek, który miał wysadzić w powietrze Nowy Jork.

20. Grzegorz Fedorowski „Ludwik Hirszfeld”

Opowieść o życiu Ludwika Hirszfelda, światowej sławy uczonego-lekarza, jest ostatnią książką napisaną przez zmarłego w 1983 roku Grzegorza Fedorowskiego.

21. Giorgio Scerbanenco „ Zabiję Cię 12 listopada”

Nieznany dotychczas polskim czytelnikom Giorgio Scerbanenco, urodzony w 1911 roku, zdobył uznanie jako dziennikarz, jednak największy rozgłos przyniosły mu powieści kryminalne, zwłaszcza pochodzące z lat sześćdziesiątych. Autor zmarł w 1969 roku w Mediolanie.

22. Zofia Jabłkowska „Zjawiał się zawsze wieczorem”

23. Kazimierz Korkozowicz „To ja. Umarły.”

24. Krystyn Ziemski „Partytura Zbrodni”

25. Anna Kłodzińska „Trzy ciosy sztyletem”

26. Józef Ciski „W sieci wywiadów”

27. Anastazja Potocka (Marzena Domaros) „Pamiętnik Anastazji P.”

Nazwisko Anastazji P., czyli faktycznie Marzeny Domaros pojawia się w odnalezionych dokumentach, dotyczących sprawy inwigilacji prawicy. „Pamiętnik Anastazji P. – erotyczne immunitety” skompromitował na początku lat 90. wielu polityków.
Dla wielu pojawienie się nazwiska Anastazji P. w kontekście szafy Lesiaka jest zaskoczeniem. To znaczy, że Jerzy Urban nie był jedyną osobą, która stała za Anastazją P. Jest to z pewnością zagadka - mówi Jerzy Szmajdziński z SLD.

Z dotychczasowych informacji wynika, że Anastazja P. była agentką Urzędu Ochrony Państwa. Podszyta pod dziennikarkę podbijała serca polityków sejmu I kadencji zarówno z prawej jak i lewej strony. Z wieloma z nich miała się spotykać w mieszkaniach wynajętych przez UOP. Urząd zresztą opłacał podobno większość jej wydatków. W jednym z wywiadów prasowych Jarosław Kaczyński powiedział, że działalność Domaros była skierowana nie tylko przeciw prawicy, ale całemu Sejmowi. Jego zdaniem, chodziło o skompromitowanie parlamentu.

Trafić na trop Marzeny Domaros nie jest dziś łatwo. Firmy, które wydawały jej książki już nie istnieją, a te, które jeszcze funkcjonują na rynku, twierdzą, że nie mają z nią żadnego kontaktu. Ostatni ślad, na jaki natknęła się reporterka RMF FM, pochodzi sprzed dwóch lat. Jedna z gazet dotarła do matki Marzeny Domaros, która już wówczas mówiła, że jej córka zniknęła kilka lat temu.
A o roli, jaką Anastazja Potocka odegrała na początku lat 90. być może wiele powiedzą odtajnione akta ze śledztwa w sprawie inwigilacji prawicy.

28. Rene Fulop Miller „ Święty demon Rasputin i kobiety”

Rasputin to jedna z najciekawszych i najbardziej tajemniczych postaci w historii Rosji. Zadziwiające jest jak ten prosty chłop z tobolskiej guberni, wpływał na decyzje państwowe cara oraz mieszał się w życie prywatne pary monarszej.

Grzegorz Jefimowicz Rasputin urodził się i wychował we wsi Pokrowskoje. Jego rodzice Jefim Andrejewicz i matka Anna Jegorowna byli prostymi chłopami, zajmującymi się ziemią i gospodarstwem. Mały Grisza już od najmłodszych lat, wykazywał wizjonerskie predyspozycje i umiał patrzeć w przyszłość. Jego droga do sławy i uznania go za cudotwórcę rozpoczęła się w momencie, gdy pracując na polu ujrzał Matkę Boską, kołyszącą się na złotych promieniach południowego słońca

29. Halina Rudnicka „ Janek Krasicki”

30. Zofia Kaczorowska „Gość z Singapuru”

31. Anna Kłodzińska „Nietoperze”

Nietoperze” są jedną z najbardziej rozbudowanych powieści dziennikarki „Życia Warszawy” i „Rzeczywistości”. Akcja rozgrywa się w Polsce, RFN i Turcji. Milicjanci z SUSW (Stołeczny Urząd Spraw Wewnętrznych) stosują najnowsze zdobycze techniki, jednak w decydującym momencie proszą o pomoc kolegów z grupy specjalnej (biorący udział w akcji odbicia samolotu „Gwiazdor” jest niewątpliwie powieściowym odpowiednikiem Dziewulskiego). Historia opisana przez Kłodzińską przypomina przygody redaktora Maja z serialu „Życie na gorąco”. Zamiast organizacji „W” siły zła reprezentuje organizacja „Nietoperzy”, której przeciwstawiają się Milicja Obywatelska i kontrwywiad. Na trop „Nietoperzy” MO wpada przypadkowo – sierżant sztabowy Strzałkowski, spacerujący po służbie z psem, znajduje w lesie srebrne „audi” z jeszcze ciepłym trupem. Ponieważ Był sam, nie miał radiotelefonu, a należało natychmiast zawiadomić kolegów z kryminalnego zdecydował się wyjść na drogę i zatrzymać samochód. Udało się: Zatrzymał zielonego volkswagena z oficerem Wojska Polskiego za kierownicą. Po godzinie wokół samochodu krzątała się ekipa z Warszawy: Posługiwali się urządzeniem AGA-Thermovision 750 szwedzkiej produkcji, mieli też kolorowy monitor.

32. Andrzej Konkowski „Michał Choromański”

Michał Choromański urodził się w Elizawetgradzie jako syn Konstantego Choromańskiego, medyka (który w 1918 zginął w Kijowie od wybuchu bomby) i Aleksandry (z domu Rogasskiej). Po śmierci ojca Choromański sam zmuszony był pracować by utrzymać siebie, matkę i siostrę. Wykonywał różne prace. Był m.in. korepetytorem, nauczycielem rysunku, dziennikarzem czy pomocnikiem piekarza. Interesował się również malarstwem i stworzył w tym czasie kilka portretów[1]. W młodym wieku zapadł na gruźlicę kości i gruźlicę płuc. Wtedy zaczęła się jego tułaczka po szpitalach i sanatoriach. W 1924, wraz z matką i siostrą, przybył do Polski. Studiował pedagogikę i psychologię.

33. Maciej Józef Konorowicz „Biskup Michał”

34. Kazimierz Korkozowicz „Jolanta i Apokalipsa”

35. Leo Lapara „Dzięsięć lat z Louis Jouvetem”

36. Akhara Jussuf Mustafa „Pamiętnik jasnowidza”

Autor ciekawie, niejednokrotnie z humorem opisuje epizody ze swego życia, od trudnego dzieciństwa w przedwojennej Polsce, poprzez II wojnę światową i pobyt w obozach zagłady, do Polski Ludowej. Nie wprowadzając nas w arkana sztuk tajemnych, przedstawia świat międzywojnia ze swojego osobliwego, oryginalnego punktu widzenia.

37. Jerzy Parfiniewicz „Śmierć nadjechała fiatem”

Tak, to pierwszy kryminał tego autora, który czytałem. Cóż tu można napisać, gość chce kupić samochód (a jest to ok. 1980 roku...), daje ogłoszenie o kupnie bonów, które potem chce zamienić na zielone, niestety, nie należało o tym wspominać nawet najbliższemu przyjacielowi, co gorsza, to raczej od niego wyszedł ten pomysł... Polecam, czyta się jednym tchem, jeśli nic nie nagli, oczywiście.

Stan książek oceniam na dobry. Serdecznie polecam i zachęcam do aukcji!!!.