ZESTAW 3 KARMNIKÓW Z TRUTKĄ NA MYSZY I SZCZURY!
Sposób użycia:
Karmniki na myszy i szczury z trutką (storm nr pozwolenia 3130/07) należy wyłożyć w miejscach gdzie:
- zauważono szczury lub myszy
- gdzie znajdują się miejsca żerowania gryzoni
– gdzie znajdują się miejsca, w których gryzonie znajdują płyny
- gdzie szczury wydalają odchody
- którędy przebiegają ich ścieżki.
Po dokładnym oszacowaniu należy zdecydować o ilości miejsc wyłożenia karmników z trutką. Zwykle jedno miejsce nie wystarcza. We wszystkich ważnych miejscach (w zależności od wielkości i stopnia inwazji) należy umieścić jeden karmnik z trutką. Trutkę należy umieszczać w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt domowych, dlatego dobrym rozwiązaniem są karmniki.
Właściwości:
Jednorazowe spożycie przez gryzonia 1,3 g preparatu wystarcza do zwalczenia szkodnika (brak niebezpieczeństwa podania zbyt małej dawki).
Opóźnione działanie – po około 7 dniach. Preparat doskonały do zwalczania kolonii i samotnych osobników. Zabezpieczony przed przypadkowym spożyciem – posiada substancje zabezpieczające (substancja gorzka, substancja barwiąca).
Znane antidotum – witamina K1.
Substancja czynna
Preparat –trutka zawiera 0,005% substancji czynnej – flocoumafenu.
Ta substancja czynna najnowszej generacji, należy do grupy antykoagulantów, i po spożyciu jej przez
gryzonia wywołuje u niego zaburzenia krzepliwości krwi.
Środki ostrożności podczas stosowania:
przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa i higieny
nie jeść, nie pić i nie palić tytoniu podczas stosowania środka
nosić ubranie ochronne i właściwe rękawice ochronne
po zakończeniu pracy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem
przynęty powinny być umieszczane w pojemnikach które pozwolą je zidentyfikować
Odtrutka: witamina K1
Pierwsza pomoc:
Należy przestrzegać uwag dotyczących bezpieczeństwa i użytkowania zamieszczonych na etykiecie. W kontakcie ze skórą Zdjąć zanieczyszczoną odzież. Zanieczyszczone partie skóry zmyć dokładnie wodą z mydłem.
W rzazie potrzeby wziąć prysznic. W przypadku podrażnienia skonsultować się z lekarzem. W kontakcie z oczami
Wypłukać obficie dużą ilością wody (10 – 15 min.). Chronić niepodrażnione oko, wyjąć szkła kontaktowe. W przypadku spożycia Wypłukać poszkodowanemu usta wodą, podać do picia wodę. Nigdy nie podawać niczego do ust osobie nieprzytomnej. Natychmiast wezwać lekarza, pokazać opakowanie lub etykietę. Po narażeniu drogą oddechową Narażenie tą drogą nie występuje. Jednak w przypadku złego samopoczucia wyprowadzić na świeże powietrze, zapewnić ciepło i spokój.
Uwagi o bezpieczeństwie:
Chronić przed dziećmi. Nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt. Unikać zanieczyszczenia skóry. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza - pokaż opakowanie lub etykietę.
Przynęty muszą być rozłożone w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko zjedzenia przez inne zwierzęta. Zabezpieczyć przynętę w ten sposób, aby nie mogła zostać wywleczona przez gryzonie.
Obszar poddany zabiegowi musi być oznakowany podczas zabiegu. Przynęta zawiera antykoagulant powodujący długo utrzymujące się efekty. Antidotum: witamina K. Martwe gryzonie usuwać z obszaru poddanego zabiegowi każdego dnia. Nie wyrzucać do pojemników na odpady komunalne i nie wywozić na składowiska odpadów przeznaczonych do unieszkodliwiania odpadów komunalnych.