Kilka słów o nas:
Jesteśmy legalnie działającą firmą, na wszystkie zakupy wystawiamy paragon lub na życzenie Faktura Vat.
Naszą pasją jest wszystko co możemy wytworzyć domowymi sposobami, prawie tak jak robili to nasi przodkowie. Od lat poszerzamy swoje zainteresowania i ulepszamy technologie tworzenia naszych specjałów. Samodzielnie wytwarzamy wina, piwa, miody pitne, nalewki, wódki smakowe, pieczemy chleb, wędzimy wędliny domowe, robimy domowe przetwory i sery. Oprócz tego uprawiamy ogród, skąd bierzemy wiele produktów, do tego nasze hobby to też wędkarstwo i akwarystyka.
Przedmioty zakupione na wszystkich naszych aukcjach pakujemy w jedną paczkę.
Przy każdym przedmiocie staramy się podawać jego wagę i koszty całkowite można sobie obliczyć wg cennika. W razie wątpliwości proszę o kontakt w celu określenia kosztów przesyłki.
Zestaw do piwa minibrowar zestaw 7
Podstawowy, rozbudowany o kapslownicę młotkową i kapsle, zestaw do wyrobu piwa domowego, w skład którego wchodzi:
1. Fermentator 30litrów - idealny do nastawów cukrowych, wina, fermentacji zacieru, piwa 2szt
2. Rurka fermentacyjna i gumka do połączenia jej z pokrywą pojemnika 2szt
3. Kranik z reduktorem osadu do zlewania piwa po pierwszej fermentacji i do rozlania w butelki po
fermentacji cichej.
4. Cukromierz - przyrząd do kontroli postępu fermentacji
5. Kapslownica dwuramienna Eterna - zapewnia wygodne kapslowanie wielu butelek
6. Kapsle 100szt7. Zaworek do rozlewu piwa do butelek8. Mieszadło9. Termometr ciekłokrystaliczny - do przyklejenia na fermentator10. Szczotka do mycia butelek11. Środek do dezynfekcji12. Ściągacz do piwa13. Miarka do cukruZestaw ten w zupełności wystarczy dla wszystkich, którzy chcą wygodnie przygotować piwo własnej produkcji. Dwa fermentatory znacznie ułatwiają pracę, szczególnie jak przygotowujemy kilka piw po sobie, wtedy z pojemnika bez kranu przelewamy piwo po pierwszej fermentacji do pojemnika z kranem na fermentację cichą, a w opróżnionym pojemniku możemy przygotowywać kolejne piwo.
Wystarczy dokupić z innej naszej aukcji nachmielony ekstrakt słodowy z drożdżami "BREWKIT" - ceny już od 48zł i możemy przygotować ok 23l prawdziwego PIWA.Dobrze jest mieć jeszcze wężyk, którym ściągniemy piwo po zasadniczej fermentacji do innego pojemnika i z powrotem przelejemy je do fermentatora na tzw. fermentację cichą. Później potrzebne nam będą butelki, w które rozlejemy piwo, ale mogą to być na początek zwykłe butelki PET po 1,5l napojach.
Oczywiście jak wam zasmakuje piwo własnej produkcji, a to gwarantuję, to najlepiej rozlewać je do butelek szklanych, dokupić kapslownicę, kapsle i będzie to wygodniejsze i bardziej profesjonalne.Można kupić bardziej rozbudowany zestaw od razu, lub dokupować pozostałe części zestawu w miarę potrzeby.
Polecamy inne, bardziej rozbudowane zestawy do wyrobu piwa oraz butelki.Piwo domowe, to nic trudnego,wykonasz je w domu bez większego trudu. Nagazowanie otrzymujemy poprzez dodanie cukru przed zabutelkowaniem.Trwałość takiego SAMODZIELNIE WYKONANEGO piwa, to ponad 2 lata.Zaskocz swoich znajomych i siebie, Piwo jest znacznie lepsze od tych kupowanych ze sklepu, kosztuje cię 1zł/ 0,5l piwa, a smakuje jak piwa z górnej półki, te powyżej 3zł.
Najważniejsze jest jednak to, że wiesz co pijesz, w końcu będziesz miał okazję poznać smak prawdziwego piwa.
Fermentatory wysyłamy białe lub przeźroczyste, jeśli zależy ci na konkretnym kolorze, to proszę o informację.Skrócona instrukcja robienia piwa z BREWKIT-ów:Szczegółowa instrukcja przygotowania piwa znajduje się na opakowaniu każdego Brewkit-a, w zależności od typu piwa sposób przygotowania nieznacznie może się różnić.
Kolejne etapy przygotowania piwa to:Zamkniętą puszkę z ekstraktem wkładamy na 10 minut do naczynia z gorącą wodą, ma to na celu upłynnienie zawartości, co ułatwi nam jej wydobycie.
Do ok. 5 litrowego naczynia wsypujemy 1 kg cukru (Uwaga: cukier zastąpić możemy glukozą cukrem piwowarskim lub słodem) dolewamy 2 litry wrzącej wody i mieszamy aż do rozpuszczenia cukru, następnie dodajemy zawartość puszki i powtórnie dokładnie mieszamy.
Roztwór po wystudzeniu wlewamy do pojemnika fermentacyjnego lub balonu. Dodajemy 20 l letniej wody i całość dokładnie mieszamy.
Następnie dodajemy uprzednio uwodnione drożdże.
Po dodaniu drożdży wszystko dokładnie wymieszać i zamknąć otwór pojemnika rurką fermentacyjną.
Podczas rozlewania piwa do butelek należy do każdej butelki dodać odpowiednią ilość cukru, cukru
piwowarskiego lub glukozy, żeby nagazować piwo.
ilość cukru/glukozy potrzebnej do nagazowania piwa:
350ml - 2,8g
500ml - 4g
750ml - 6g
Do odmierzenia potrzebnej ilości cukru lub glukozy możemy użyć specjalniej miarki dostępnej na innej naszej aukcji, lub małej łyżeczki do herbaty - 1 płaska łyżeczka to ok 5g cukru/glukozy.
Życzymy smacznego.!!!NAPRAWDĘ WARTO !!! robiąc samemu piwo z Brewkitów mamy 0,5l piwa za ok 1zł nieporównywalnie wyższej jakości niż ze sklepu.
Nie zaleca się czyszczenia pojemników szorstkimi myjkami, aby nie porysować ich powierzchni.