Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zestaw do blankowania KG3 Blanco

18-05-2014, 12:19
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 49 zł     
Użytkownik rekonstrukcja-pl
numer aukcji: 4252304411
Miejscowość Szczecin
Zostało sztuk: 3    Wyświetleń: 1   
Koniec: 28-05-2014, 12:08
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Zestaw do blankowania oporządzenia brytyjskiego P37 w kolorze KG3 (Khaki Green No.3), obowiązującym w Europie Zachodniej w drugiej połowie drugiej wojny światowej.

Blanco weszło do użycia w armii brytyjskiej na przełomie XIX i XX wieku, początkowo jako środek do renowacji oporządzenia, później do jego kamuflowania. Kolor KG3 został wprowadzony w połowie 42 roku, a sierpniu 1943 roku stał się obowiązującym standardem, wypierając Blanco No.97.

W skład zestawu wchodzą trzy opakowania kremu koloryzującego firmy Tarrago oraz pojemnik farby akrylowej firmy Citadel. Składniki należy dobrze wymieszać w proporcji 5 ml (łyżeczka do herbaty) farby na słoiczek kremu, a następnie nanosić na oporządzenie szczoteczką lub przyciętym pędzlem, rozcierając do uzyskania równomiernej, cienkiej warstwy.

Zestaw wystarcza na dwukrotne pokrycie kompletu oporządzenia (ze Small Packiem).

Metody tej używamy z powodzeniem od kilku lat. Zdjęcie poniżej przedstawia porównanie blankowanej przez nas ładownicy po około trzyletnim okresie użytkowania (z prawej) z ładownicą oryginalnie blankowaną podczas drugiej wojny światowej.  

Metody tej używamy z powodzeniem od kilku lat.

Cena za komplet.




Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, ciągle wzbogacaną o nowe produkty:

Strona "o mnie"Wszystkie aukcje

PaneleAllegro.pl