Yerba Mate CBSe REGULARIS 500 gramów
Argentyńska yerba mate (liście i patyczki) z dodatkiem ziół: poleo (lippia turbinata), dzikiej róży, werbeny cytrynowej (cedron), rumianku oraz prebiotyków i naturalnego aromatu śliwkowego. Idealna dla osób szukających yerba mate bez goryczy.
Yerba Mate PIPORE TRADITIONAL 500 gramów
Jedna z najbardziej lubianych marek w Argentynie oraz eksportowy hit znajdujący uznanie na Bliskim Wschodzie. Plantacja założona przez osadników ze Szwajcarii. Szlachetna Yerba Mate Pipore zawiera bardzo drobno zmielone listki i gałązki przez co uzyskuje charakterystyczny smak i dobre działanie pobudzające. Jej miły aromat zawdzięcza specjalnej metodzie upraw - liście zbierane są z dziko rosnących krzewów po jednorocznym okresie wzrastania rośliny.
Tykwa CLASICA 503 2 sztuki
Klasyczna calabaza z metalowym okuciem w kilku odcieniach brązu. Picie yerba mate z tykwy - calabazy dostarcza dodatkowych wrażeń estetycznych i smakowych. Wykonana z owocu o pojemności od 250 do 350 ml.
UWAGA! Naczynia wykonane z owocu tykwy mają swoją specyfikę, czyli mogą miejscowo występować naturalne przebarwienia oraz mogą się odbarwiać. Calabazy Clasica 503 mogą również różnić się kształtem i barwą - do wysyłki wybierane są losowo! Naturalny, roślinny barwnik, który jest użyty do koloryzacji tykwy może lekko farbować ręce na początku użytkowania. Naczynie ozdobne.
Tradycyjny sposób przygotowania naczynia do yerba mate w Ameryce Południowej: Do połowy objętości naczynia wsypujemy susz, zalewamy go wodą o temeperaturze 75 st. C i tak zostawiamy co najmniej na 2 dni. Po upływie tego czasu przy użyciu np. łyżeczki od herbaty wyskrobujemy z wewnątrz tykwy wszystkie resztki owocu.
Bombilla AMIGO EXTRA 2 sztuki
Argentyńska bombilla (rurka do picia yerba mate) stalowa i niklowana o długości ok. 17 cm. Ergonomicznie wygięta, z ozdobnymi przetłoczeniami i spłaszczonym ustniku. Posiada rozkręcane sitko ułatwiające czyszczenie. Rurka ozdobna.
Czyścik do bombill 2 sztuki
Niezbędny do czyszczenia wnętrza rurki z osadu.