Przedmiotem aukcji jest:
GRZYBEK TYBETAŃSKI
1 łyżeczka (5ml)
- naturalny probiotyk
zrób sam zdrowotny mleczny napój
WYSYŁKA
wykonywana jest od poniedziałku do środy- priorytety
ekonomiczne tylko poniedziałki i wtorki(oczywiście dlatego, żeby grzybek nie leżał przez weekend na poczcie).
Grzybek znajduje się zabezpieczony, w kopercie bąbelkowej.
Do grzybka dołączam przepis na jego hodowlę w formie ulotki. (uwaga - przy zakupie kilku sztuk grzybka wysyłam w jednym opakowaniu i jedną instrukcję, chyba że wyraźnie zaznaczysz, że chcesz ich więcej).
Właściwości lecznicze napoju:1. Reguluje w znacznym stopniu przemianę materii w organizmie.2. Wspomaga leczenie chorób serca i naczyń wieńcowych, zawałów.3. Rozkłada tzw. „zły cholesterol” i złogi w naczyniach tętniczych.4. Wytwarza naturalne i bezpieczne dla układu odpornościowego antybiotyki, a więc leczy wszystkie stany zapalne w organizmie.5. Wytwarza interferon- najbardziej badaną substancję na świecie, zwalczającą wirusy.6. Kompilacja substancji tworzonych przez grzybka hamuje wzrost komórek nowotworowych. 7. Reguluje ciśnienie tętnicze oraz poziom glukozy we krwi.8. Leczy choroby wątroby, śledziony i trzustki.9. Zbawiennie działa na nerki, pęcherz i przewody moczowe.10. Leczy choroby dróg żółciowych i rozpuszcza kamienie zalegające w woreczku żółciowym. 11. Szybko i skutecznie leczy choroby przewodu pokarmowego, wrzody żołądka i dwunastnicy.12. Eliminuje wszelkie stany zmęczenia, wyczerpania.13. Łagodzi skutki stresu.14. Zwiększa libido.15. Działa hamująco na proces starzenia się komórek somatycznych w organizmie. 16. Stosowany jako okłady na bolące miejsca przynosi ulgę w oparzeniach słonecznych.17. Pomaga walczyć z bezsennością.18. Wzbogaca mleko w szereg niezbędnych do funkcjonowania witamin stanowiąc ich całkowicie naturalne źródło.19. Pomaga w chorobach kobiecych, gdyż zawiera pałeczki kwasu mlekowego.20. Pozytywnie wpływa na mięśnie, stawy i kości.
HODOWLA GRZYBKA
Możesz stworzyć własną, domową fabrykę mlecznego, zdrowotnego napoju. Wystarczy do tego łyżeczka prezentowanego tutaj grzybka, którą należy umieścić w słoiku i zalać pół szklanką mleka (nie gotowanego). Po 24 godzinach przemieszać go i przecedzić przez sitko. Używać do tych czynności niemetalowych przedmiotów (sitko, łyżeczka). Mleko przetworzone przez grzybka należy wypić, a samego grzybka dobrze wypłukać na sitku pod bieżącą zimną wodą (do momentu, aż nie będzie pokryty mlekiem- woda po przepłukaniu grzybka będzie czysta). Grzybek zalać w słoiku świeżym mlekiem na kolejne 24 godziny. Słoik nakryć najlepiej gazą i przechowywać w temperaturze pokojowej.
KURACJA
Powinna trwać 20 dni bez przerwy. Mleczny napój najlepiej pić tuż przed snem. Następnie zrobić 10 dni przerwy i znów pić przez 20 dni. Kurację można powtarzać kilkakrotnie. W czasie przerwy między kuracjami, gdy nie pijemy mleka przetworzonego przez grzybka, należy zalewać go taką ilością mleka, aby był przykryty i lekko pływał. Oczywiście w tym czasie należy mleko również zmieniać co 24 godziny.
Napój mleczny produkowany przez drogocennego grzybka przypomina w smaku kefir. Jeżeli staje się bardziej kwaśny niż zwykle oznacza to, że grzybka zaczyna być za dużo. Należy wtedy zwiększyć ilość mleka, bądź pozbyć się części grzybka. W ciągu około 2 tygodni zwiększa on swoją objętość dwukrotnie.
Do hodowli grzybka tybetańskiego nadaje się zarówno mleko ze sklepu, jak i mleko „prosto od krowy”. Przy stosowaniu mleka sklepowego należy pamiętać, aby nie było ono odtłuszczone najlepiej 3,2% i pasteryzowne w niskich temperaturach,
Grzybek potraktowany metalem traci swoje właściwości i ginie. Mleko powinno być zmieniane co 24 godziny.
Z mlecznego napoju można również zrobić pyszny domowy twarożek. Potrzebujemy do tego 0,5 l mleka i tyle samo napoju z grzybka, tyle że mocnego.
zagrzać mleko do 90*C Dodać napój z grzybka i lekko zamieszać. Poczekać, aż serwatka odzieli się od grudek twarogu i zdjąć z ognia. Odcedzić twaróg od serwatki za pomocą płótna (tetry). I twaróg gotowy do spożycia.
JĘZYK NAUKOWY
Proces fermentacji mleka prowadzony jest przez zespół specyficznych mikroorganizmów, koegzystujących w postaci tak zwanych ziaren kefirowych (grzybki kefirowe) o wymiarach od 0,3 do 2 cm i nieregularnym kształcie, często porównywanych do rozgotowanego ryżu lub cząsteczek kalafiora .
Grzybki kefirowe to symbiotyczny układ bakterii paciorkowców mlekowych, bakterii pałeczek mlekowych i drożdży, Substancją utrzymującą strukturę ziarna kefirowego jest polisacharyd (glukozo-galaktan).
Zobacz moje pozostałe aukcje:
Strona "o mnie"Wszystkie aukcje
Panelealle