Blog o fotografowaniu Andrzeja A. Mroczka - poznaj sekrety Mistrza »
Książka, którą z zainteresowaniem oglądasz, kryje w sobie wielką niespodziankę - dosłownie i w przenośni. Odchyl jedną lub drugą okładkę i rozwiń fotografię panoramową. Jeszcze nikt nie prezentował zdjęć w taki sposób! W tej niezwykłej książce są cztery ogromne fotografie panoramowe, a każda szeroka na metr.
Jeżeli interesujesz się fotografowaniem, nazwisko Andrzeja A. Mroczka najprawdopodobniej dobrze już znasz. Trzy pozycje jego autorstwa, adresowane do ambitnych fotoamatorów, wydrukowano w 84 tysiącach egzemplarzy, a bestsellerowa Książka o fotografowaniu uznana została za kultową.
84 tysiące czytelników to wyjątkowy wynik i najlepsza rekomendacja polskiego autora.
Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym to publikacja mocno wyróżniająca się w tłumie książek poświęconych tworzeniu zdjęć. Stanowi pomost między pokoleniami fotografów, przypomina dokonania poprzedników i wprowadza w najnowszą technologię obrazowania cyfrowego: w fotografię wysokich rozdzielczości tonalnych. Może to dziwne, ale dopiero High Dynamic Range Imaging pozwala technice cyfrowej uzyskać obrazy lepsze niż na filmach fotograficznych. W obecnym, bardzo szczególnym czasie, gdy rodząca się technologia otwiera przed fotografią nowe perspektywy, dążeniem każdego ambitnego fotoamatora powinno być uczestniczenie w tym jakże fascynującym procesie. I właśnie w tym pomóc ma niniejsza książka.
Kto czytał książki Andrzeja A. Mroczka lub uczestniczył w spotkaniach z tym fotografem, ten wie, że nawet bardzo trudne sprawy przedstawia on w sposób interesujący i zrozumiały dla każdego. Liczne fotografie są nieocenionym źródłem informacji dzięki obszernemu i szczegółowemu przedstawieniu motywów ich powstania oraz sposobów ich wykonania. Mroczek jest też autorem zadziornym, często ostro polemizuje, przez co zachęca, a czasem nawet prowokuje czytelników do wyrobienia sobie niezależnych poglądów w sprawach ważnych dla fotografujących.
Andrzej A. Mroczek
jest autorem wystaw fotograficznych prezentujących nowoczesną polską architekturę sakralną: w 1987r. w Warszawie oraz na Międzynarodowym Kongresie Światowej Unii Architektów w Brighton, w 1989r. na III Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie. Brał udział w wystawach zbiorowych: w 1991r. w Pradze, Ołomuńcu i Trnawie oraz Biennale Sztuki w Wenecji, w 1992r. w Wenecji na I Międzynarodowym Biennale Architektury Sakralnej. Publikuje w czasopismach architektonicznych polskich, niemieckich, francuskich, włoskich i japońskich. Jego prace
znajdują się w zbiorach Muzeum Architektury we Wrocławiu.