Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ZBROJA RYCERSKA 1:1 Z XVI w. GRAWEROWANA NAJTANIEJ

31-08-2014, 23:37
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 15 000 zł     
Użytkownik Globalarts_
numer aukcji: 4478068840
Miejscowość Zaniemyśl
Wyświetleń: 43   
Koniec: 31-08-2014 23:20:29
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

ZBROJA RYCERSKA 1:1 Z XVI w. GRAWEROWANA

ZBROJA RYCERSKA 1:1 Z XVI w. GRAWEROWANA


WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA ZBROJA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

UWAGA - PRODUKT JEST WYKONYWANY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE W ZAKŁADZIE PŁATNERSKIM W TOLEDO (MIASTO TOLEDO OD CZASÓW ŚREDNIOWIECZNYCH JEST ZNANYM OŚRODKIEM PŁATNERSKIM W EUROPIE, STAL TOLEDAŃSKA CENIONA JEST ZA BARDZO WYSOKĄ JAKOŚĆ).

UWAGA – TEN PRODUKT JEST DOSTARCZANY NA NASZ KOSZT W KAŻDE MIEJSCE W POLSCE.

ZAKUP TEGO UNIKATOWEGO MODELU WYMAGA WPŁACENIA ZALICZKI W WYSOKOŚCI 50% WARTOŚCI. PO OTRZYMANIU WPŁATY PRZYSTĘPUJEMY DO REALIZACJI ZAMÓWIENIA. TOWAR ZOSTANIE DOSTARCZONY DO KLIENTA NASZYM TRANSPORTEM. TERMIN REALIZACJI WYNOSI 30 DNI OD MOMENTU OTRZYMANIA ZALICZKI.



Producent: ZAKŁAD PŁATNERSKI Z TOLEDO
(908)


Materiał:
wysokowęglowa stal toledańska

podstawa z drewna polakierowanego


WYSOKOŚĆ 190cm
waga 44 kg

Ta wyjątkowa pełnowymiarowa replika jest wzorowana na XVI wiecznej zbroi rycerskiej. Zbroja została wykonana z wysokowęglowej stali toledańskiej (polerowanej i grawerowanej). Poszczególne elementy są rozłączane. Całość zamontowana jest na drewnianej podstawie i prezentuje się bardzo okazale. Replika tarczy i kopii jest elementem zestawu. Zbroja jest wytwarzana całkowicie ręcznie przez najwyższej klasy płatnerzy z Toledo.

„Zbroja – część pasywnego uzbrojenia ochronnego wojowników, stosowana od starożytności do ok. XVII wieku. W Polsce przetrwały aż do wieku XVIII jako zbroje husarskie i kolczugi pancernych.

Elementy zbroi pojawiały się później, jednak były to odosobnione przypadki. Na XVIII oraz XIX-wiecznych polach bitew walczyli ciężkozbrojni jeźdźcy, kirasjerzy, na wyposażeniu których były kirysy oraz skórzane bądź żelazne hełmy – tzw. kaski. Podczas I wojny światowej uprzywilejowani oficerowie zaopatrzeni byli w tzw. pancerze okopowe, które miały za zadanie osłaniać dowódców przed m.in. pociskami szrapnelowymi. Pod koniec XX wieku wrócono do idei wykorzystywania pancerzy w uzbrojeniu żołnierzy w postaci płyt ceramicznych lub tytanowych uzupełniających kamizelki kuloodporne. Termin "zbroja" jest nieprecyzyjny, ponieważ niektórzy bronioznawcy (np. Andrzej Nowakowski w Uzbrojenie średniowieczne w Polsce) wprowadzają podział na dwa odrębne typy uzbrojenia ochronnego: pancerza jako ochrony elastycznej, oraz zbroi wykonanej ze sztywnych elementów. Ów podział jest dość płynny, zaś w obiegowym znaczeniu oba pojęcia są tożsame.1”


1-Zbroja [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2009-05-9 04:49Z [dostęp: 2[zasłonięte]009-05 10:02Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Zbroja&oldid=16[zasłonięte]350
/