ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ 300l
SAHARA
ZAMÓWIONY TOWAR WYSYŁAMY
DO 24H (pon.-pt.) OD DATY ZAKSIĘGOWANIA WPŁATY.
Odbiór osobisty produktów z naszych aukcji bez dodatkowych kosztów jest możliwy w miejscowościach
OTWOCK
BYDGOSZCZ, WŁOCŁAWEK.
Prosimy o kontakt z doradcą w celu ustalenia terminu odbioru
[zasłonięte]@nabudowe24.pl
+ 48 [zasłonięte] 752 920;
+22 [zasłonięte] 46
Zbiornik Sahara prostokątny, wyposażony w pokrywę i kranik plastikowy. Wykonany z tworzywa PP. Beżowy korpus i brązowa pokrywa. Cena bez podstawki.
Zbiorniki naziemne podłączamy do rury spustowej.
Rośliny nie lubią zimnej wody.
Deszczówka w zbiorniku zawsze cieplejsza. 300 litrów to około 37 konewek.
Na powierzchni ziemi nie spotyka się wody chemicznie czystej. Najmniej zanieczyszczona jest woda deszczowa. W jednym litrze wody deszczowej znajduje się około 0,034g stałych zanieczyszczeń. Woda z opadów jest mdła, niesmaczna, nie nadaje się do celów spożywczych. Nadaje się natomiast doskonale do prania, ponieważ zawiera minimalne ilości soli mineralnych. Nie wymaga zmiękczania.
Deszczówka jest idealna do podlewania roślin doniczkowych i ogrodowych. Można ją zbierać za pomocą specjalnych zbiorników na deszczówkę podłączanych do rury spustowej. Wodę nalewamy ze zbiornika na deszczówkę wprost do konewki. Używając wodę z wodociągu lub studni powinniśmy odczekać przynajmniej kilka godzin, zanim podlejemy ją rośliny.
Woda deszczowa jest :
- kwaśna przez zawartość kwasu węglowego, składnika atmosfery. Odpowiednia do podlewania azalii i różaneczników. Kwasowość wody deszczowej sprawia, że działa ona korozyjnie na metale, dlatego najlepiej zbierać ją do zbiorników pcv;
- czysta, wolna od zanieczyszczeń organicznych, metali;
- miękka, nie ma w niej związków magnezu i wapnia. Nadaje się do mycia samochodów (nie pozostawia zacieków na karoserii) i prania, ponieważ doskonale się pieni.
Deszczówka zawiera rozpuszczone w sobie gazy pochodzące w skład powietrza: tlen, azot, dwutlenek węgla oraz nieznaczne ilości tlenków azotu i amoniak.
Do pisania tekstu wykorzystano książkę: Jan Gancarz, "Woda", WSiP, Warszawa 1975
|