OPIS AUKCJI
AUKCJA DOTYCZY 400g MIODU ZE SPADZI LIŚCIASTEJ
PROMOCJA!!!
Przy zakupie 5 (lub więcej) słoików miodu 6-ty SŁOIK GRATIS!!!
(PROMOCJA WAŻNA RÓWNIEŻ PRZY KUPNIE RÓŻNYCH GATUNKÓW MIODU)
Kontakt:
tel.: 725 [zasłonięte] 438
e-mail: [zasłonięte]@o2.pl
Kontakt możliwy jest 24 h/dobę!!!
7 dni w tygodniu!!!
GWARANCJA JAKOŚCI!!!
JEŻELI MÓD NIE BĘDZIE PAŃSTWU SMAKOWAŁ ZWRÓCIMY ZA NIEGO PIENIĄDZE
MIÓD Z WŁASNEJ PASIEKI Z LUBELSZCZYZNY
Produkcją miodu zajmujemy się od kilku pokoleń (od 1910 r.). Posiadamy własną pasiekę na Lubelszczyźnie w miejscowości Izbica. Izbica jest miejscowością na obszarze Wyżyny Lubelskiej, położona nad rzeką Wieprz w otulinie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. Okolice miejscowości cechuje urozmaicona rzeźba terenu z podłożem lessowym, pagórkami, głębokimi wąwozami i stromymi, urwistymi zboczami. Występują drzewostany bukowe, grabowe, dębowe oraz zarośla z ligustrem, głogiem, jeżyną i dereniem świdwą. Można tu spotkać: lilię złotogłów, kosaćca bezlistnego, różę francuską, wiśnię karłowatą, grążel żółty, wawrzynek wilcze łyko i wiele innych unikalnych roślin.
Zdjęcie przedstawia postać płynną i skrystalizowaną miodu. Krystalizacja jest naturalnym procesem. Tylko NATURALNY MIÓD pszczeli ulega krystalizacji!!!
Tak wygląda część naszej pasieki.
W antycznej Grecji miód uważany był za pokarm bogów, w starożytnym Egipcie był elementem ofiar im składanym. Tym bardziej, że pszczoły były tam czczone, jako łzy boga Ra. Miód zajmował równie ważne miejsce w kulturze Rzymian, którzy nie tylko nim słodzili i dodawali go do rozmaitych potraw, ale także stosowali do konserwowania żywności. O krainie mlekiem i miodem płynącej wspomina Biblia, miód chwali również „Iliada” i „Odyseja” oraz Hipokrates, który słodził nim gorzkie wywary z ziół.
Starożytni lubili mód jeść, ale zauważali także jego inne właściwości. Grecy wykorzystywali go, jako kosmetyk, ale także … do balsamowania ciał osób zmarłych poza domem. Wierzyli również, że zapewni im zdrowie, młodość i długowieczność, dlatego też olimpijczycy stosowali miód podczas zawodów, traktując go, jako źródło energii.
Wysokokaloryczny miód jest przede wszystkim źródłem węglowodanów, ale też witamin z grupy B, witaminy A, C i K oraz ponad 30 składników mineralnych, z których najważniejsze to: żelazo, mangan, kobalt i magnez. Zawiera też olejki eteryczne, barwniki, bioflawonoidy, enzymy oraz substancje bakteriobójcze, np. inhibinę. Dzięki temu, nie tylko dobrze smakuje, doskonale pachnie, ale także działa leczniczo i kosmetycznie. Wszystko jednak zależy od zawartości słoika. Skład miodu jest uzależniony od rodzaju i gatunku roślin, z których pszczoły zbierają nektar lub spadź.
Wykorzystuje się go w kuchniach całego świata do wyrobu słodyczy, sosów, marynat lub jako dodatek do mięs, a także jako składnik wielu napojów alkoholowych, takich jak grzaniec czy krupnik. Miód pszczeli potrafi nie tylko uatrakcyjnić smak sałatek, chłodników, deserów i napojów, ale także uzupełnić ich wartość odżywczą.
Miód ze spadzi liściastej
Miód ze spadzi drzew liściastych – głównie lipy, klonu, jawora. Kolor od zielonkawozłocistego do szarozielonego, cierpki w smaku. Ma właściwości moczopędne, żółciopędne oraz przeciwzapalne i dezynfekujące. Miód spadziowy jest najczęściej ciemny z odcieniem zielonkawym lub szarym, czasem prawie czarnym w stanie płynnym.
Po skrystalizowaniu barwa rozjaśnia się, bywa od szarobrązowej (może być z odcieniem zielonym) poprzez brązową do ciemnobrązowej (z odcieniem szarym lub zielonkawym). Miody spadziowe z drzew liściastych mają smak łagodny z posmakiem cierpkawym, czasami mało przyjemny (np. spadź dębowa),
Z drzew iglastych – łagodny, mało słodki, lekko żywiczny.
Zapach słaby, lekko korzenny lub żywiczny.
W miodach spadziowych znajduje się znaczny procent cukru złożonego, melecytozy, zwanego też cukrem modrzewiowym, którego nie ma, bądź jest w nieznacznej ilości
w miodzie nektarowym. Jego duża ilość może być niekiedy przyczyną bardzo szybkiej krystalizacji miodu spadziowego (nawet w plastrach)
Miód spadziowy to wspaniały miodowy „antybiotyk”:
-wykazuję działanie moczopędne, przeciwzapalne i dezynfekujące znalazł
-leczenie chorób układu moczowego i stawów.
-działanie łagodnie przeciwzapalnie, diuretycznie i spazmolitycznie tego produktu pszczelego, wykorzystuje się także w leczeniu chorób dróg żółciowych, przewodu pokarmowego, wątroby i jelit.
-zawiera dużo białka, a tym samym ma większe wartości odżywcze i lecznicze od miodów nektarowych.
-stosowany przy anemiach i zaburzeniach przemian materii
- leczy nieżyt górnych dróg oddechowych.
ZAPRASZAM NA INNE MOJE AUKCJE I ZACHĘCAM DO ZAKUPU RÓWNIEŻ INNYCH RODZAI MIODU
TOWAR WYSYŁAM CODZIENNIE, W CIĄGU 24h PO ZAKSIĘGOWANIU WPŁATY, LUB PO INFORMACJI, ŻE PACZKA MA BYĆ WYSŁANA ZA POBRANIEM
Po otrzymaniu paczki zawsze sprawdzaj jej zawartość w obecności listonosza lub kuriera, w przypadku uszkodzenia towaru żądaj od listonosza/kuriera sporządzenia protokołu szkody.
Bez protokołu szkody reklamacje nie będą uwzględnianie.
ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE!!!
DZIĘKUJĘ I ZAPRASZAM PONOWNIE!!!
|