Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zasuń Anna - Mit Junga

20-06-2015, 8:59
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 52 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 5377094803
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 3   
Koniec: 20-06-2015 09:00:14

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Zasuń Anna - Mit Junga
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]68813
Wymiar: 15.8x23.5cm
Nr wydania: 1
Seria: -
Ilość stron: 407
Ocena: -
Waga: 0,47 kg
Indeks: 638[zasłonięte]01900KS
Rok wydania: 2013
Rodzaj okładki: Miękka
Wydawca: Nomos
Stan: Nowa
Autor: Zasuń Anna

Opis książki


Anna Zasuń – doktor nauk humanistycznych, ukończyła religioznawstwo w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie pracuje w Instytucie Nauk Politycznych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest sekretarzem Częstochowskiego go Oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz redaktorem tematycznym i członkiem rady naukowej rocznika „Res Politicae”. Do jej zainteresowań naukowych należą: psychologia analityczna Carla Gustava Junga, psychologia społeczna i polityki, problemy komunikowania międzykulturowego, a także historia porównawcza religii. Ponadto interesuje się studiami nad melancholią oraz psychologicznym wymiarem metaforyki w literaturze pięknej, przede wszystkim w twórczości Hermana Hessego. Publikowała m.in. w Nomosie, Eneteii i Wydawnictwie Adam Marszałek.

Struktura książki pomaga odkryć Jungowskie doświadczenie metanoiczno-psychotyczne. To doświadczenie chce zrozumieć sam Jung, a także autorka pracy. Podąża ona zatem w swoim procesie rozumienie drogą, którą przeszedł Jung. Pokazuje nam nie tylko biografię i psycho-biografię Junga, ale ujawnia i rozwija ślady historyczno-duchowe i związane z nimi symbole, do których nawiązywał, które go fascynowały, i które zezwalały mu na fragmentaryczne samorozumienie. (…) Życie myśli Junga rozwija się na obszarach trudnych do zakwalifikowania. Nie kwitnie w obszarze filozofii, ani w obszarze psychologii, ani też w obszarze psychiatrii. Praca stanowi syntezę upowszechniającą wiedzę dotyczącą najtrudniejszych tematów poruszanych przez koncepcję Junga.

Z recenzji prof. dr hab. Zofii Rosińskiej

Nie jest łatwo wnikać w uwarunkowania i osobiste motywy twórczości tak wielkich postaci jak Carl Gustav Jung. Jego trudne do ogarnięcia dzieło, zarówno pod względem objętości, jak i wielości wątków i płaszczyzn rozumienia, stawia przed czytelnikiem, a tym bardziej przed badaczem trudne zadanie. (…) Jest bardzo mało opracowań, które by w doświadczeniach życiowych samego Junga poszukiwały podstawowego źródła jego Septem sermones. W tym temacie książka stanowi oryginalny wkład w dyskusję nad psychologią analityczną. Ostrożne podejście do tej kwestii prezentowane przez Autorkę poszukującą – zgodnie z naczelnym postulatem nauki – przede wszystkim prawdy poza możliwą fikcją dało bardzo dobry rezultat.

Z recenzji prof. dra hab. Łukasza Trzcińskiego
Zobacz także...