Zasilacz awaryjny UPS AT UPS2000LCD wolnostojący - typ zasilacza: online
- moc skuteczna: 1400W
- moc pozorna: 2000VA
- napięcie wejściowe: 230V
- napięcie wejściowe (zakres): 165 - 275V
- napięcie wyjściowe: 2 gniazda 230V
- typ akumulatora: bezobsługowych, szczelnych żelowo-ołowiowych 8x 7Ah/12V akumulatorów w komplecie
- interfejs: RS232, USB, RJ45
- wyświetlacz LCD
- mikroprocesorowe sterowanie
- łatwa, szybka i samodzielna wymiana baterii
- zimny start (możliwość uruchomienia z baterii)
- funkcja AVR
- wymiary: 90 x 448 x 482mm
Zasilacz awaryjny AT-UPS2000-LCD jest typem zasilacza online, posiadającym moc skuteczną na poziomie 1400W oraz moc pozorną na poziomie 2000VA. Wyposażony został w wyświetlacz LCD z którego, użytkownik ma możliwość odczytania stanu baterii oraz sprawdzenie wartość napięcia wejściowego i wyjściowego. W tylnej ścianie obudowy zasilacza awaryjnego AT UPS 2000 LCD umiejscowione zostały dwa gniazda do podłączenia urządzeń elektrycznych, elektronicznych oraz port USB, RJ45, RS232. Interfejs USB oraz RS232 umożliwia zestawienie UPS'a z komputerem, dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może skonfigurować ustawienia zasilacza do własnych potrzeb. Trzeci z wymienionych portów, czyli RJ45 zabezpiecza linię telefoniczną przed przepięciami, ta koncepcja została stworzona z myślą o FAX'ach aby uchronić je przed uszkodzeniem. Za pracę na baterii odpowiedzialne jest 8 bezobsługowych, żelowo-ołowiowy akumulatorów o pojemności 7Ah/12V ich wymiana jest łatwa, szybka i można wykonać ją samodzielnie. W przypadku przerwy lub zakłóceń w dostawie energii elektrycznej z sieci energetycznej zasilacz ATUPS 2000LCD przełącza się na pracę z akumulatora. Czas podtrzymania napięcia wynosi od kilku do kilkudziesięciu godzin i zależy od obciążenia zasilacza oraz pojemności akumulatora.
Rys.1 Zbliżenie na panel przedni.
Online... Zasilacz AT UPS 2000 LCD jest zasilaczem typu online, urządzenia tego rodzaju stosowane są głównie tam, gdzie przykłada się dużą uwagę nie tylko do zapewnienia nieprzerwanego zasilania, ale także odpowiedniej jego jakości. Zasilacze on-line przetwarzają energię w sposób ciągły, oferując na wyjściu napięcie o świetnych parametrach. Zasilacze on-line całkowicie izolują podłączone do siebie urządzenia od sieci zasilającej. Parametry sieci mogą być obojętne, prąd na wyjściu zawsze będzie dostarczany z baterii, która jest też nieustannie ładowana. Falowniki instalowane w zasilaczach on-line zmieniają prąd stały w prąd zmienny, zachowując przy tym prawdziwą sinusoidę. Funkcje: zimny start i AVR... Zasilacz awaryjny AT UPS2000 LCD został wyposażony w funkcje: zimny start oraz AVR. Pierwsza z nich umożliwia wymuszenie pracy akumulatora bez podłączenia UPS do sieci zasilającej. Opcja ta jest bardzo przydatna, gdy nie ma prądu a jest potrzeba wysłania e-mail'a bądź zgranie danych na pamięć przenośną. Funkcja AVR jest to system automatycznej regulacji napięcia, pozwala on na maksymalne wydłużenie czasu pracy z baterią oraz umożliwia pracę przy skokach napięcia w warunkach podwyższonego lub obniżonego napięcia bez nadmiernego, niepotrzebnego zużycia baterii. Zasilacz awaryjny ATUPS2000LCD współpracuje z komputerami (najczęściej z serwerami) oraz innymi urządzeniami elektrycznymi, elektronicznymi m.in. z rejestratorami cyfrowymi. Dzięki jego zastosowaniu w przypadku awarii zasilania zmniejsza ryzyko utraty danych, uszkodzenia pamięci masowej.
Rys.2 Opis wyświetlacza LCD.
Normalny tryb pracy... Kiedy UPS jest w normalnym trybie pracy, prąd przechodzi przez filtr i "szkodliwe" fale są filtrowane. Następnie UPS ładuje baterię, a prąd przechodzi dalej omijając AVR oraz falownik. Rys.3 Normalny tryb pracy. Awaryjny tryb pracy... W sytuacji, gdy brakuje prądu akumulator będzie zasilał falownik, a następnie prąd z baterii będzie przechodził przez filtr. Dzięki temu będzie zapewniał ciągłe zasilanie dla podłączonych urządzeń. Rys.4 Awaryjny tryb pracy. UWAGA! Zasilacz awaryjny AT-UPS2000LCD należy ładować przez 24 godziny przed 1 pracą na baterii w celu zwiększenia żywotności akumulatora. Przed podłączeniem AT-UPS-2000-LCD do komputera, należy najpierw zainstalować na nim sterowniki.
Rys.5 Akcesoria. |