Dodatkowe informacje
ISBN:83[zasłonięte]88285-6liczba stron: 81Wydawnictwo: DashoferRok wydania: Opis
Tematyka
Praktyczny dokument w formacie pdf!
Publikacja zawiera wiele porad na temat zasad budowania jak najefektywniejszej dla procesu przyswajania wiedzy więzi miedzy osobą nauczającą a nauczaną. Wprowadza w zagadnienia reżyserii edukacyjnej, zasad oceniania postępów w nauce i poziomów informacji w ocenianiu.
Korzyści
Otrzymacie Państwo:
* Wiedzę na temat najbardziej skutecznych metod komunikowania się z uczniem,
* Materiały pozwalające na zrozumienie i wnikliwą analizę procesu uczenia się,
* Zestaw sprawdzonych w praktyce narzędzi - ćwiczeń, zadań, przykładów do refleksji,
* Publikację w praktycznej formie dokumentu elektronicznego.
Spis treści:
Spis treści
1. Informacje 3
1.1 Spis treści 3
1.2 Informacje o autorach 4
1.3 Wykaz piktogramów 6
2. Wprowadzenie 7
3. Kompozycja doświadczenia edukacyjnego 9
3.1. Reżyseria edukacyjna 9
3.2. Vademecum podstaw programowych 15
3.3. Nauczanie 19
3.3.1. Komentarze 19
3.3.2. Mapa mentalna - nauczanie 21
3.4. Wychowanie 22
3.4.1. Komentarze 22
3.4.2 Mapa mentalna - wychowanie 36
3.5. Umiejętności 37
3.5.1. Komentarze 37
3.5.2. Mapa mentalna - umiejętności 40
4. Ocenianie 41
4.1. Zasady ogólne 41
4.2. Poziomy informacji w ocenianiu 57
4.3. Ocenianie: problem czy proces 60
4.4. Najczęstsze błędy podczas oceniania 62
5. Kotwice 74
Autorzy
Małgorzata Taraszkiewicz - psycholog edukacyjny, edukator, trener, autor książek i materiałów edukacyjnych; kierownik Pracowni Informacji Pedagogicznej CODN, szef Wydawnictw CODN. Autor projektu i redaktor pakietu "Europa na co dzień"; koordynator i trener programu "Nowa Szkoła"; autor projektu i redaktor pakietu "Nowa Szkoła"; autor wielu programów szkoleniowych dla nauczycieli (m.in. autorski program pt. "Profesor NLP w nauczaniu i wychowaniu"); trener grup nauczycieli i dyrektorów szkół; autorka książek m.in. "Książki warte czytania dzieciom", "Jak uczyć lepiej, czyli Refleksyjny Praktyk w Działaniu. Projektuje i prowadzi treningi i warsztaty z zakresu m.in. komunikacji, kreatywności, asertywności i rozwoju osobistego dla edukacji i biznesu.
Wiga Bednarkowa - w WSP w Częstochowie pomaga studentom stawać się nauczycielami. Jako polonistka realizuje się w szkole "Elementarz" (w Katowicach), pracując według programu "To lubię!". Korzystając z doświadczeń zbieranych w różnych formach doskonalenia (m.in. na warsztatach InSEA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę), organizuje uczniom zajęcia nazywane lekcjami języka polskiego. Zajmuje się ewaluacją w edukacji, mierzeniem jakości pracy szkoły i pomiarem dydaktycznym.
Jan C. Raudner - założyciel i prezes Polskiego Stowarzyszenia NLP. Wiele lat pracował jako nauczyciel i dyrektor szkoły. Założył International Institute for NLP & MORE współpracujący z Southern Institute for NLP (USA), Institut NLP Berlin, Bodensee Ferien Akademie, Akademie fûr Philosophie - Lichtenstein. Od 1995 roku prowadzi również treningi na terenie Polski. Jest jednym z dwóch trenerów, którzy zapoczątkowali nurt NLP w Polsce. Jest autorem programów i publikacji z zakresu NLP, m.in. książki "Myśli, Emocje, Przekonania".
Jerzy Kępiński - młody, wszechstronnie zdolny, szuka swojego miejsca w życiu, miłośnik motocykli i hamburgerów, dużo pisze i rysuje. Powołał do życia sympatyczne fasolki, którymi zilustrował tę książkę.