Podręcznik adresowany do:
- instruktorów szkolenia podstawowego
- instruktorów sportu jeździeckiego
- trenerów II klasy.
Oddawane do rąk czytelnika materiały szkoleniowe są tłumaczeniem 27 wydania obowiązującego w Niemczech podstawowego podręcznika dla szkoleniowców, zawodników i sędziów.
Podręcznik "Zasady jazdy konnej" został wydany przez Niemiecką Federację Jeździecką. O wartości podręcznika świadczy osiągnięta liczba wydań. Tłumaczenie polskie dotyczy ostatniego wydania podręcznika, które jest najobszerniejszym spośród wszystkich wydań i zostało uzupełnione o doświadczenia wynikające z tak długiego okresu stosowania. Niemiecki Związek Jeździecki należy obecnie do jednej z największych organizacji sportowych, skupiającej tysiące członków z tysiącami zarejestrowanych koni. System szkoleniowy wypracowany w Niemczech w połączeniu z osiągnięciami hodowlanymi zaowocował wieloma najwyższej rangi sukcesami na arenie międzynarodowej. Tak więc przedstawione w opracowaniu podstawowe zasady szkolenia koni i jeźdźców zostały zweryfikowane przez praktykę i moga być śmiało polecane do stosowania w codziennej praktyce przez wszystkich miłośników i użytkowników koni.
Jest ono cennym współczesnym uzupełnieniem wielu pozycji, które pojawiły się w ostatnich dziesięciu latach na polskim rynku wydawniczym oraz prawie zapomnianych, ale znakomitych podręczników majora Leona Kona "Jazda konna" (1953) oraz majora Adama Królikiewicza "Jeździec i koń w terenie i skoku" (1958). Tłumaczenie powstało z inicjatywy Wacława Pruchniewicza - trenera, sędziego, szkoleniowca Polskiego Związku Jeździeckiego, który przez kilkanaście lat przebywał w Austrii i mógł dokładnie zapoznać się z systemem szkoleniowym obowiązującym w tym kraju, jak również w Niemczech, który prowadzi ich jeźdźców do sukcesów międzynarodowych. Tłumaczenia dokonała Elżbieta Morciniec, amazonka odnosząca sukcesy w dyscyplinie skoków i ujeżdżenia, nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej.
Wierzę, że niniejsze opracowanie pomoże w budowaniu wyższego poziomu wyszkolenia jeździeckiego w Polsce i przyczyni się do odzyskania pozycji polskiego jeździectwa w świecie. Proces nauki jazdy konnej nie jest łatwy i wymaga nie tylko nabycia umiejętności ze strony jeźdźca, ale współuczestniczenia w tym procesie dobrze wyszkolonego konia. Każda inicjatywa zmierzająca do osiągnięcia tego celu i pomocna w jego realizacji jest godna pochwały i uznania. Z przyjemnością polecam niniejsze opracowanie, które powinno być pomocne nie tylko w codziennej pracy instruktorów, trenerów, zawodników, sędziów ale również każdego zainteresowanego opanowaniem prawidłowych podstaw jazdy konnej.
Wacław Pruchniewicz
Pokaż inne aukcje Sprzedającego
ponad 22 tysiące aukcji zakończonych pozytywami