Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ZARYS DZIEJÓW ATEŃSKIEJ HISTORII WYCHOWANIA NOWA-L

09-03-2012, 20:14
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 36 zł     
Użytkownik czarodziejka_pl
numer aukcji: 2109048939
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 9   
Koniec: 09-03-2012 18:57:01

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2011
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Książki jakich szukasz

Informacje o firmie

ARKA
Warszawa


Kontakt



e-mail: [zasłonięte]@arka-phw.pl

Pracujemy:
Poniedziałek-piątek

CZARODZIEJKA_PL na platformie Allegro

Księgarnia internetowa CZARODZIEJKA_PL na platformie aukcyjnej Allegro proponuje Państwu Książki w nadzwyczaj atrakcyjnych cenach. Oferta obejmuje wszelkie typy książek.
Gwarantujemy szybką realizację transakcji oraz rzetelną i fachową obsługę
Przedmiotem aukcji jest Książka
ZARYS DZIEJÓW ATEŃSKIEJ HISTORII WYCHOWANIA.
PAIDEIA OD SOKRATESA DO ZENONA

Prosimy zwracać uwagę na terminy realizacji transakcji na dole strony oraz zapoznać się z naszym regulaminem na stronie "o mnie".
Autor: Mikołaj Krasnodębski
Wydawca: Difin
Rok wydania: 2011
Okładka: miękka
Wymiary: 165 x 235
Ilość stron: 187
ISBN:[zasłonięte]978-8341-576-5

Cena detaliczna: 40,00

Opis: W opracowaniu zostały omówione dzieje ateńskiego wychowywania z perspektywy warsztatu historii filozofii.


Z recenzji prof. dr hab. Władysława Misiaka (UW):

Zastosowane kluczowe pojęcie paidei dla całej recenzowanej książki zostało w sposób jednoznaczny zdefiniowane: „paideia jako powstały w starożytnej Grecji fenomen integralnego wychowania i wykształcenia człowieka”. Według mojej oceny to zasadnicze pojęcie zostało konsekwentnie zastosowane zarówno w płaszczyźnie metateorii wychowania, jak i teorii „średniego zasięgu”. Przyjęty tok prowadzonych analiz nie ma jedynie charakteru prezentacji tego, co już „ustalone” w różnych szkołach naukowych filozofii i naukach o wychowaniu (czym grzeszy wiele innych ujęć podręcznikowych), lecz występują istotne próby nowej interpretacji i polemiki ze strony Autora. (…) Ujmowanie wielu zagadnień w analizach Autora odznacza się także przeciwstawianiem się obiegowym, często spłycającym ujęciom szkół filozoficznych czy samych filozofów (vide przypadek Diogenesa). Na tle zaniechań i zaniedbań w dziedzinie wychowania i kształcenia, a także w dziedzinie upowszechniania i rozumienia aktualności myśli filozofii starożytnej, już we Wstępie Autor formułuje kluczowe stwierdzenie dla całości dalszych rozważań i analiz poczynionych w podręczniku. „Paideia wiąże ze sobą całokształt humanistycznego wykształcenia, także tych „sztuk”, które dziś uległy zapomnieniu, chociaż są bardzo potrzebne, na przykład retoryka, która była nie tylko koniecznym i podstawowym wykształceniem polityków, ale również podstawowym warsztatem pracy pedagogów”. W moim przekonaniu w sposób niezwykle istotny podnosi wartość poznawczą i uatrakcyjnia recepcje podręcznika zamysł ciągłego nawiązywania do podstawowych idei filozofii starożytnej w dziedzinie paidei i wskazywania korzyści płynących z tego faktu dla współczesnych czytelników.


Z recenzji ks. prof. dr hab. Tomasza Stępnia (UKSW):

Już na samym początku trzeba stwierdzić, że praca M. Krasnodębskiego jest dziełem, które w bardzo udany sposób łączy kompetencje i poziom rozprawy naukowej z przystępnym i jasnym sposobem podawania przedstawianych treści. Dlatego też jest to pozycja, która z powodzeniem może służyć jako podręcznik akademicki. (…) Już samo pierwsze zadanie zasługiwałoby na pochwałę, ponieważ wciągu ostatnich dziesięcioleci znacząco rozwinęły się badania nad filozofią starożytną i ciągle brakuje podręczników, które prezentowałyby aktualny obraz filozofii tamtego okresu (…). Osobnym problemem jest zagadnienie historii pedagogiki i tutaj właśnie, w moim przekonaniu, ukazuje się największa wartość omawianej książki. Do tej pory nie było bowiem na polskim rynku podręcznika, który jednocześnie byłby napisany przez historyka filozofii dysponującego odpowiednim warsztatem i jednocześnie uwrażliwionego na problemy szeroko pojętej paidei. M. Krasnodębski wysuwa nowe tezy odnoszące się do historii wychowania (…), których broni w swoich rozważaniach, proponując własną dobrze uzasadnioną wizję historii wychowania w Atenach. Kolejną zaletą omawianej pracy jest to, że autor nie poprzestaje na prezentacji poglądów autorów starożytnych, ale nieustannie poszukuje tego, co w ich dziedzictwie pozostaje, jest aktualne.

Realizacja zamówienia


Przelew = wylicytowana kwota + koszt przesyłki.
Przy zakupie 2 lub więcej pozycji prosimy o kontakt celem ustalenia kosztów przesyłki
W tytule przelewu prosimy wpisać nr aukcji oraz login.
Transakcję realizujemy w ciągu 7 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie lub od dnia poinformowania nas o odbiorze osobistym.

Bezpieczeństwo

Książki wysyłamy w trwałej, ochronnej kopercie lub w kartonowym pudełku.
Forma przesyłki to list polecony lub paczka pocztowa.
Mniejsze książki możemy wysłać dodatkowo zabezpieczone za dopłatą 2 zł
Faktura vat wystawiana jest na życzenie klienta.
W razie jakichkolwiek problemów, mogą Państwo liczyć na pomoc naszego zespołu.
W przypadku zaginięcia przesyłki prosimy o kontakt.