Zaprawki esencje do alkoholu renomowanej firmy Zaprawki są sprowadzane ze Szwecji. Dają naprawdę znakomite rezultaty, przeważnie nie do rozpoznania dla zwykłego konsumenta. Wykorzystując nasze zaprawki, każdy z nas ma niepowtarzalną okazję spróbowania alkoholi z różnych stron Świata. Na każdej buteleczce znajduje się dokładna instrukcja jak zrobić dany likier, krem, whisky, wódkę czy brandy. Esencje są na 0,75L alkoholu.
W ofercie dostępne kultowe smaki takie jak Śliwowica Beskidzka, Absynt, Metaxa, Żubrówka i inne. UWAGA!!! PO DOKONANIU ZAKUPU PROSZĘ O PODANIE W "WIADOMOŚCI DO SPRZEDAJĄCEGO" NUMERU ORAZ SMAKU JAKI PAŃSTWO WYBIERAJĄ
1. Absynt 2. Śliwowica Beskidzka 3. Metaxa obecnie niedostępna 4. Wódka Cytrynowa 5. Pigwówka 6. Wódka Jabłkowa
7. Brandy Espanol 8. Bla Curacao 9. Wódka Brzoskwiniowa 10. Amaretto 11. Bourbon 12. Blue India Gin 13. Żubrówka 14. Cherry Brandy 15. Canadian Whisky 16. Calvados 17. Wódka Żurawinowa 18. Wódka Gruszkowa 19. Wódka Waniliowa 20. Złota Tequila
21.Biała Tequila 22. Tennessee Whiskey 23.Sznaps Czarna Porzeczka 24. Smoked Whiskey 25. Scotch Whisky 26. Wódka Miętowa 27.Orzechówka Laskowa 28. Likier Old Tallin 29. Wódka Melonowa 30. Wódka Mandarynkowa 31. London Gin 32. Wódka Limonkowa 33. Likier Mia Theresa 34. Likier 45 35. Lemon Rum 36. Likier Kawowy 37. Ciemny Rum Jamajski 38. Biały Rum Jamajski 39. Irish Whiskey 40. Irish Cream 41. Wódka Grejpfrutowa 42. Włoska Grappa 43. Żołądkowa Gorzka 44. Engelsk Dry Gin 45. Duńska Żołądkowa 46. Cytrynówka 47. Wódka Porzeczkowa 48. Cognac Mild Fransk 49. Likier Anyżkowy 50. Wódka Czarny Bez
51. Wódka Malinowa 52. Wódka Wiśniowa 53. Ouzo 54. Likier Czekoladowo-orzechowy
Zaprawki do alkoholu esencje do wódki aromaty
W branży spirytusowej na całym świecie, wiele gotowych produktów dostępnych na półkach sklepowych, wzbogacanych jest gotowymi esencjami. Jest to procedura często stosowana, natomiast bardzo rzadko podawana do opinii publicznej. Esencje stosowane w przemyśle są najwyższej jakości. Często jednym ze składników takiej esencji jest oryginalny destylat (w przypadku takich smaków jak whisky, brandy, koniak). Esencje gwarantują powtarzalność smaku na przestrzeni wielu lat. Esencje do alkoholi zostały opracowane niemalże do perfekcji. W konsekwencji, nawet esencje przeznaczone do użytku domowego uległy znaczącej poprawie. Bazą do esencji są naturalne oleje roślinne, owocowe, ziołowe, etc., uzyskiwane poprzez destylację, co bezpośrednio wpływa na ich intensywniejszy aromat, czystość i trwałość (np: z dębu, kawy, wanilii, kminku, anyżu, kopru, owoców i setek innych produktów). Bazą do esencji są również naturalne oleje fuzlowe (jak w przypadku esencji grappy, ginu, brandy, śliwowicy, whisky). Składnikiem esencji są również (mimo że wielu sprzedawców próbuje to ukryć) barwniki i konserwanty. Liderem na Świecie w produkcji najwyższej jakości esencji jest szwedzka firma Svenska Olbolaget AB producent esencji STRANDS Wybierając esencje należy zwrócić szczególną uwagę by były rozlewane do szklanych buteleczek, w żadnym razie nie do plastikowych. Tylko szklana butelka gwarantuje najwyższą jakość esencji. Wybierając esencje warto kupować te w oryginalnych butelkach rozlewanych w fabryce a nie w buteleczkach do których esencje są przelewane z większych opakowań w Polsce! Tylko oryginalnie zapakowana esencja gwarantuje nam świeżość i wysoką jakość produktu. Zaletą esncji do alkoholu jest ich cena i dostępność. Taniej jest zorganizować bogaty barek alkoholi do mieszania drinków z esencji, niż kupić dziesiątki, nieraz bardzo drogich alkoholi w sklepie. Zaletą esencji do alkoholu jest ich jakość. Nieraz alkohol przygotowany z esencji jest lepszy od tego dostępnego w sklepie. Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych zasad przydatnych przy rozrabianiu zaprawekAby uzyskać najlepsze rezultaty podczas mieszania zaprawek do alkoholu, należy zastosować się do pewnych sprawdzonych, praktycznych sposobów, które znacząco podniosą walory smakowe alkoholu. Otrzymany alkohol będzie niemal nie do odróżnienia od oryginalnego: - Jeżeli do przygotowywania zaprawek używamy spirytusu sklepowego, to należy pozwolić aby spirytus z wodą "przegryzł" się odpowiednio długo. Teoretycznie przyjmuje się, że wystarczą 24h, natomiast praktycznie zaleca się aby spirytus "przegryzał" się nawet kilka tygodni. Z biegiem czasu, ostre smaki spirytusowe znacznie łagodnieją.
- Po rozrobieniu zaprawki, dobrze jest aby taki alkohol również "przegryzł" się odpowiednio długo. Z reguły w instrukcji zapisane jest, że zaprawka jest gotowa do 24h po jej rozrobieniu, praktycznie lepiej jest pozostawić taki alkohol na minimum tydzień – 2 tygodnie. Z rozmów z naszymi Klientami wiemy, że po kilku miesiącach od rozrobienia, zaprawki nabierają głębszego smaku. Generalnie im dłużej – tym lepiej.
- Pamiętamy o wypłukaniu buteleczki z zaprawką po jej odlaniu do butelki. Spora część zaprawki osadza się na ściankach, w tym celu należy wypłukać buteleczkę alkoholem używanym do rozrabiania i dodać do całości.
- Jeżeli w instrukcji jest podane, że zaprawkę należy połączyć z cukrem i alkoholem, to dobrze jest, aby cukru nie dodawać w formie sypkiej bezpośrednio do butelki (trudno jest go dobrze rozpuścić). Dobrze jest aby określoną ilość cukru rozpuścić w rondelku w jak najmniejszej ilości wody (wody należy wtedy dodawać po łyżeczce i uważać by się cukier nie przypalił) i po jego wystudzeniu wymieszać w butelce z zaprawką i alkoholem.
- Bardzo dobre rezultaty daje dodawanie do zaprawki oryginalnego alkoholu, np.: rozrabiając zaprawkę whisky, warto jest dodać do rozrabianej zaprawki 25-50ml oryginalnej whisky.
- Wybieraj zaprawki sprzedawane w szklanych buteleczkach, gwarantują najwyższą jakość, zaprawki sprzedawane w plastikowych buteleczkach, "przechodzą" w smaku plastikiem. Plastik też może wchodzić w reakcje z niektórymi składnikami esencji.
- Wybieraj zaprawki renomowanych, sprawdzonych marek.
- Podawaj alkohol na stół w butelce po oryginalnym alkoholu. Jest to pewien trik działający na podświadomość pijącego.
|