Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zapiski myśli estetyka Chiny+Starożytna +filozofia

09-02-2014, 18:09
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 124.85 zł     
Użytkownik www_ksiegarz_pl
numer aukcji: 3873622992
Miejscowość Tychy
Zostało sztuk: 10    Wyświetleń: 1   
Koniec: 09-02-2014 18:13:33

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Zapiski myśli estetyka Chiny+Starożytna +filozofia


Pochwała nieokreśloności

Zapiski o myśli i estetyce Chin

 

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 15.4x23.6cm
Liczba stron: 132

Nieokreśloność to punkt wspólny, w którym spotykają się zgodnie wszystkie nurty myśli chińskiej: konfucjanizm, taoizm, buddyzm. Nie traktuje się w nich nieokreśloności w sposób abstrakcyjny, jak przedmiotu badań teoretycznych, ale też nie uważa się, że jest ona czymś niepoznawalnym, dostępnym jedynie mistyce. Także to ją właśnie ukazuje - poprzez surowość ujęcia i zarazem jego bogactwo - sztuka chińska: malarstwo, muzyka, poezja.

Starożytna myśl chińska

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 15.5x23.5cm
Liczba stron: 494


Nikt jeszcze umieścił rozważań nad myślą chińską w tak szerokiej perspektywie. (...) Książka Schwartza zasługuje, by zainteresowani historią idei ludzie Zachodu uznali ją za najbardziej wiarygodne spośród dostępnych opracowań chińskiej myśli. (Times Literary Supplement )

Swoją uczoną książką [Schwartz] rzucił wyzwanie tym, którzy ograniczyli swoją refleksję do zachodniego doświadczenia historycznego albo do «prymitywnych» społeczeństw, by wzięli pod uwagę również świat myśli starożytnych Chin. (...) Wielką zasługą tej książki jest włączenie starożytnej myśli chińskiej w dialog z dwudziestowiecznymi problemami intelektualnymi, moralnymi i politycznymi. (New York Times Book Review )

Wyraziste przedstawienie wielkich myślicieli starożytnych Chin. (...) Wyczulenie Schwartza na wyjątkowe, ulotne jądro znaczenia zawartego w starożytnych tekstach czyni go przenikliwym komentatorem. (...) Książka ta nie pozwoli czytelnikowi po prostu na włączenie «Chin» – albo ich kreowanego przez media obrazu – do własnego systemu wartości. (Christian Science Monitor)

Benjamin I. Schwartz jest emerytowanym profesorem historii i nauk politycznych Uniwersytetu Harvarda

Wprowadzenie do filozofii chińskiej 
Od myśli starożytnej do chińskiego buddyzmu

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 15.5x23.5cm
Liczba stron: 436
Wydanie: 1


Autorka w jasny, uporządkowany (chronologicznie i tematycznie) sposób przedstawiła początki filozofii chińskiej, główne nurty myśli i podstawowe pojęcia oraz sylwetki starożytnych myślicieli i ich argumentację. Dodatkowym walorem jest obszerne przedstawienie szkół buddyzmu chińskiego – bodaj po raz pierwszy w takim szerokim wymiarze – które mają swoją historyczną kontynuację we współczesnych Chinach i Japonii oraz nadal odgrywają ważną rolę w życiu milionów wyznawców buddyzmu.
Z recenzji prof. dr. hab. Marka Mejora

Wartość dokonania JeeLoo Liu podnosi fakt, że jest ona filozofem, a nie tylko sinologiem. Jej dobra orientacja w dziedzinie filozofii zachodniej uprawnia ją do wnikliwych analiz porównawczych i sprawia, że prowadzony przez nią wykład klasycznej myśli chińskiej nieodmiennie zachowuje wysoki poziom, a zarazem jest przyswajalny dla krytycznego i wymagającego czytelnika.
Z recenzji dr. hab. Krzysztofa Kosiora

JeeLoo Liu jest profesorem filozofii na California State University w Fullerton. Studia w zakresie klasycznej filozofii chińskiej odbyła na Tajwanie w National Taiwan University, a następnie studiowała filozofię na University of Rochester, gdzie uzyskała doktorat.

 

REGULAMIN SKLEPU NA STRONIE 

 


kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

 

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368