|
Moduł MP01611-ZK stanowi gotowy do zastosowania bezstykowy zamek pracujący w technologii RFID dla transponderów UNIQUE 125kHz, zastępujący z powodzeniem tradycyjne rozwiązania kontroli dostępu.
Podstawowe parametry:
- Zasilanie: 5V DC
- Maksymalny pobór prądu: 135mA (wyłączony przekaźnik), 170mA (włączony przekaźnik)
- Zasięg ok. 12 cm (karta ISO, Clamshell), 7 cm (breloki)
- Odczyt transponderów Unique (125kHz),
- Identyfikacja na podstawie 40-bitowego numeru seryjnego,
- Zintegrowana antena na płytce PCB,
- Wyjście w standardzie RS232 (TTL),
- Parametry transmisji: 9600b/s, 8 bitów, 1 bit stopu, brak kontroli parzystości, brak sprzętowej kontroli transmisji,
- Wymiary (mm): 66 x 66
- Wyjście przekaźnikowe o obciążalności 125V DC / 110V AC, 2A
- Możliwość zaprogramowania do 25 kluczy
- Praca w 2 trybach: czasowym lub bistabilnym
- Sygnalizacja pracy zamka przy pomocy diody LED oraz sygnalizatora dźwiękowego
- W podstawowych zastosowaniach zamek pracuje samodzielne i nie jest konieczne wykorzystywanie wyjścia RS232
|
Uwaga: Na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykonania zamków o innych parametrach transmisji szeregowej.
Zamek zbudowano w oparciu o nowoczesny i bardzo popularny układ EM4095 firmy EM MICROELECTRONIC - MARIN S.A. Przystosowany jest do odczytu transponderów Unique pracujących na częstotliwości 125kHz. W urządzeniu zastosowano zintegrowaną antenę na płytce drukowanej umożliwiającej odczyt transponderów z odległości 12 cm w przypadku kart ISO oraz Clamshell. Zamek jest programowalny i współpracować może maksymalnie z 25 kluczami w standardzie Unique (klucze należy dokupić osobno i są one dostępne w naszej ofercie). Zamek pracuje w dwóch trybach (wybór dokonywany jest poprzez odpowiednie ustawienie zworki J1):
- bistabilnym - kolejne przyłożenia klucza na przemian włączają i wyłączają przekaźnik,
- czasowym - przyłożenie klucza włącza przekaźnik na ok. 5s po czym automatycznie powraca do stanu początkowego (typowe działanie w przypadku sterowania zamkiem w drzwiach wejściowych).
Ze względu na swoją uniwersalność, niski pobór prądu oraz łatwość programowania i obsługi, urządzenie może znaleźć zastosowanie np. w sejfach, samochodach, komputerach oraz w drzwiach wejściowych sterując bezpośrednio elektroryglem lub systemem alarmowym. Dodatkową zaletą zamka jest wyposażenie go w wyjście szeregowe RS232 (standard TTL) umożliwiające przesyłanie kodów zbliżanych do zamka kluczy (bez względu czy zostały one wcześniej zaprogramowane czy też nie). Wyprowadzenie stanowi złącze 10-pinowe typu IDC. Na wyjściu przekazywany jest wprost kod odczytanego transpondera (zapis poszczególnych bajtów w formie 2 cyfr kodu ASCII). Praca zamka sygnalizowana jest poprzez diodę LED oraz sygnalizator dźwiękowy.
|