Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ZAMEK KRAKOWSKI PRZEWODNIK DLA ZWIEDZAJĄCYCH 1921

10-07-2015, 20:04
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 40 zł      Aktualna cena: 34.99 zł     
Użytkownik dicentium
numer aukcji: 5490702598
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 2   
Koniec: 10-07-2015 19:50:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SPISU TREŚCI

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO OPISU KSIĄŻKI

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY ZNAJDUJĄCE SIĘ W TEJ SAMEJ KATEGORII

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG CZASU ZAKOŃCZENIA

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG ILOŚCI OFERT

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ MINIATURY ZDJĘĆ SPRZEDAWANEGO PRZEDMIOTU, WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA JEDNĄ Z NICH A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY DO ODPOWIEDNIEGO ZDJĘCIA W WIĘKSZYM FORMACIE ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA DOLE STRONY (CZASAMI TRZEBA CHWILĘ POCZEKAĆ NA DOGRANIE ZDJĘCIA).


PEŁNY TYTUŁ KSIĄŻKI - ZAMEK KRAKOWSKI
PRZEWODNIK DLA ZWIEDZAJĄCYCH

WYDANIE IV, ZUPEŁNIE PRZEROBIONE I UZUPEŁNIONE, Z UWZGLĘDNIENIEM LITERATURY I WYKOPALISK PO POŁOWĘ 1921 R.

AUTOR -
DR KLEMENS BĄKOWSKI

WYDAWNICTWO, WYDANIE, NAKŁAD -
WYDAWNICTWO - NAKŁADEM KSIĘGARNI J. CZERNECKIEGO, WARSZAWA - KRAKÓW 1921
WYDANIE - IV
NAKŁAD - 6000 EGZ.

STAN KSIĄŻKI -
DOBRY MINUS JAK NA WIEK (ZGODNY Z ZAŁĄCZONYM MATERIAŁEM ZDJĘCIOWYM, ZAWIERA EXLIBRIS) (wszystkie zdjęcia na aukcji przedstawiają sprzedawany przedmiot).

RODZAJ OPRAWY -
ZASTĘPCZA, MIĘKKA

ILOŚĆ STRON, WYMIARY, WAGA -
ILOŚĆ STRON - 90
WYMIARY - 17 x 12,5 x 0,5 CM (WYSOKOŚĆ x SZEROKOŚĆ x GRUBOŚĆ W CENTYMETRACH)
WAGA - 0,080 KG (WAGA BEZ OPAKOWANIA)

ILUSTRACJE, MAPY ITP. -
ZAWIERA
KOSZT WYSYŁKI WYNOSI 5 ZŁ - PŁATNE PRZELEWEM /PRZESYŁKA POLECONA EKONOMICZNA + KOPERTA BĄBELKOWA.W PRZYPADKU PRZESYŁKI POLECONEJ PRIORYTETOWEJ PROSZĘ O DOPŁATĘ W WYSOKOŚCI 3ZŁ.KOSZT PRZESYŁKI ZAGRANICZNEJ ZGODNY Z CENNIKIEM POCZTY POLSKIEJ / .


KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ

SPIS TREŚCI LUB/I OPIS (Przypominam o kombinacji klawiszy Ctrl+F – przytrzymaj Ctrl i jednocześnie naciśnij klawisz F, w okienku które się pojawi wpisz dowolne szukane przez ciebie słowo, być może znajduje się ono w opisie mojej aukcji)


KLEMENS BĄKOWSKI
ZAMEK
KRAKOWSKI
WYDANIE IV.
WYKOPALISK PO POŁOWĘ 1921 r.
WA R S Z A W A - K K A tr ń m
NAPADEM KSIĘGARZY
.NAKŁAD 6000 EGZEMPLARZY.






Przedmowa do^trzeciego wydania.
Po pojawieniu się wydania drugiego ukazało się- nagrodzone przez Akademję Umiejętności dzieło Dra Stanisława Tora-kowicza: Wawel, (Teka grona konserwatorów Galicji zachodniej T. IV), które pozwoliło mi skontrolować i uzupełnić miejscami niniejszą pracę. Zapowiedziany drugi tom Wawelu, mający objąś materjały, nie pojawił si^ jeszcze. Przy redakcji trzeciego -wydania tej pracy uwzględniłem odkrycia i roboty dokonane do roku 1912. Kierujący odnowieniem architekt pan Zygmunt Hen-de I był tak uprzejmym udzielić mi swych uwag i spostrzeżeń co do tekstu Przewodnika, które uwzględniłem w niniejszem wydaniu.
Kraków, w maju 1912 r.





Przedmowa do czwartego wydania.

-Staraniem grona konserwatorów Galicji Zach. a kosztem funduszu krajowego pojawiło się dzieło o 874 stronach: Wawel, Tom II obejmujący materjały archiwalne do budowy zamku, owoc gorliwych poszukiwań za rękopis mień nemi źródłami, rozrzuco-nemi w archiwach niemal połowy Europy, skupiony pracą pana Adama Chmielą. Nieocenione to źródło pozwoliło sprostować i uzupełnić miejscami tę pracę. Intenzywnie przez obecnego kierownika robót restauracyjnych architekta prof. P. Adolfa Szyszkę Bohusza prowadzone poszukiwania w murach i ziemi Wawelu odkryły najstarszy zabytek budownictwa polskiego w postaci kościółka pod powierzchnią oficyn, reszty pierwotnej katedry romańskiej za kaplicą Batorego oraz murów pierwotnego zamku — a odkrycia te pogłębiły znacznie poglądy dotychczasowe na dawne budownictwo.

Kraków, w maju 1921 r.
Dr Klemens Bąkowski





CZĘŚĆ I.
PRZEWODNIK PO WAWELU
CZĘŚĆ II.
HISTORJA WAWELU




-----
Znaczenie Wawelu. — Budowaskały.- Smoczajama.- Pierwotne grodzisko.-Zajęcie przez Wielkomorawian. — Chrześcijaństwo. — Chrobry ustanawia biskupstwo. - Pierwsze budowle murowane : katedra, kościółki, mury, wieże. -Donjon. - Drewniany dworzec. - Fizjonomja zamku za pierwszych Piastów.
-----
Budowy XIU i XIV wieku. - Reszty ich dziś dostrzegalne. — Budowle Łokietka i Kazimierza-W. — Rosnąca okazałość budynków za Jagiellonów. — Nowe obwarowanie. - Przebudowa Zygmunta I. - Włoscy architekci. -Pożary. - Przeróbki królów dynastji Wazów i Sobieskiego. — Zniszczenie przez Szwedów w r. 1702. — Reperacje i przeróbki późniejsze.
-----
Roboty konserwacyjne austrjackie. - Naprawki za Rzeczypospolitej krakowskiej. — Projekty restauracji w roku 1830- Późniejsze przeróbki. — Odkupienie Wawelu przez kraj w roku 1903 i warunki kontraktu. - Komitet restauracyjny. - Polska chorągiew na1 Wawelu 31 października 1918 r. — Ostatnie roboty i przygotowania.



WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ