Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ZAGRANICZNA POLITYKA GOSPODARCZA POLSKI 2[zasłonięte]001-20

20-05-2014, 16:22
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 25 zł     
Użytkownik bazar-wiedzy
numer aukcji: 4170460009
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 2   
Koniec: 20-05-2014 15:47:48

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2002
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Polecamy książki dla fachowców w najtańszych cenach na Allegro

Pamiętaj zawsze możesz do nas zadzwonić
533 [zasłonięte] 038
/ w dni powszednie od 10 do 17 / lub napisać
[zasłonięte]@ksiegarnia-fachowa.pl

 

ZAGRANICZNA POLITYKA GOSPODARCZA POLSKI 2[zasłonięte]001-20

RAPORT ROCZNY

 

INSTYTUT KONIUNKTUR I CEN HZ , 238 STRON,  B5,

 

 Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego prezentuje kolejny raport o zagranicznej polityce gospodarczej Polski. Ukazuje się on przed raportem o gospodarce i handlu zagranicznym, w którym przedstawimy dokładniejszą analizę tendencji makro- i mikroekonomicznych w 200] roku.

W rozdziale pierwszym raportu omawiamy zewnętrzne warunki kształtowania się wymiany Polski z zagranicą w tym perspektywy rozwoju koniunktury w gospodarce światowej w latach 2[zasłonięte]002-20 i politykę gospodarczą Polski wobec krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Szczególnie dużo uwagi poświęcamy dostosowaniem Polski do członkostwa w Unii Europejskiej oraz procesowi negocjacji akcesyjnych i perspektywom zakończenia rokowań w najbliższym okresie.

W rozdziale drugim analizujemy główne zmiany w handlu zagranicznym i ich związek z relacjami makroekonomicznymi. Rozważamy też wybrane problemy polityki kursowej i dewizowej. Przedstawiamy politykę wobec inwestorów zagranicznych, a także prognozę obrotów handlu zagranicznego Polski na lata 2[zasłonięte]002-20.

W ostatnim rozdziale dokonujemy oceny wybranych problemów i instrumentów sterowania eksportem i importem, zarówno z perspektywy makro-, jak i mikroekonomicznej. Przedstawiamy zagadnienia dotyczące poziomu ceł i innych obciążeń importowych, ograniczeń pozataryfowych w obrotach zagranicznych, kształtowania wymiany artykułami rolno-spożywczymi i polityki handlowej odnoszącej się do tego sektora. Szczególną uwagę poświęcamy zagadnieniom wspierania proinnowacyjnego rozwoju oraz promocji eksportu, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw, a także kwestii ubezpieczeń i gwarancji eksportowych oraz ocenie skuteczności różnych instrumentów wspierania eksportu i ich wykorzystania przez przedsiębiorstwa.