Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zachowania agresywne u psów - NOWOŚĆ

14-07-2012, 18:21
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 75 zł     
Użytkownik agroswiat_pl
numer aukcji: 2443965872
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 11   
Koniec: 04-07-2012 11:13:08

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Rok wydania (xxxx): 2010
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Książki są dobrze zabezpieczane do wysyłki.

Wystawiamy faktury VAT oraz paragony fiskalne.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych innych aukcji:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Tytuł Zachowania agresywne u psów. Analiza przypadków, zapobieganie i terapia behawioralna
Autor James O'Heare Tłumaczenie - Anna Król, redakcja merytoryczna: Agnieszka Janeczek
Wydawca Galaktyka
Rok wydania 2009
Liczba stron 416
Wymiary 165 x 240 mm
Okładka twarda
ISBN [zasłonięte]978-8379-096-2

 

Bardzo długo czekałem na polskie tłumaczenie jednej z najlepszych na świecie książek o zachowaniach agresywnych u psów. W swojej praktyce behawiorysty i trenera spotykam się z bezsilnością właścicieli takich  psów, a także z bezradnością tych lekarzy, którzy nie widzą innego rozwiązania niż eutanazja. Ta książka zrewolucjonizuje podejście do rozwiązywania problemów agresji u psów. Jej autor, wybitny specjalista, opisuje nie tylko przyczyny i typologię agresji, ale przede wszystkim ujmuje problemowe zachowania w kontekście funkcjonowania psa w rodzinie i środowisku oraz omawia konkretne metody zapobiegania zachowaniom agresywnym i zalecaną terapię. Książka jest wartościowym przewodnikiem dla praktyków, a zwłaszcza dla lekarzy weterynarii i behawiorystów oraz właścicieli agresywnych psów. Proponowany przez Jamesa O’Heare’a sposób radzenia sobie z przypadkami agresji ułatwi właścicielom psów przezwyciężanie problemów i odnowienie więzi z psem.

Jacek Gałuszka, behawiorysta, instruktor szkolenia psów

 

Książka zawiera:

-   Definicje i rodzaje agresji

-   Ocena ryzyka i możliwości zmiany zachowania

-   Przyczyny zachowań  agresywnych

-   Profilaktyka

-   Planowanie i procedury terapii zachowania

 

Przedmowa

Książka ta powstała z myślą o profesjonalnych konsultantach, którzy zajmują się zachowaniem psów, a nie z myślą o właścicielach zwierząt. Pisząc The canine aggres-sion workbook, starałem się stworzyć książkę, która byłaby wystarczająco obszerna dla specjalistów, a zarazem przystępna dla opiekunów obeznanych w tematyce behawioru. Taki kompromis prawie zawsze skazany jest jednak na niepowodzenie. W rezultacie praca ta stanowi wyczerpujący, naukowy i gruntowny wstęp do syste­matycznej pracy nad przypadkami agresji w oparciu o paradygmat behawioralny, opisany w Dog aggression workbook. Dla właścicieli psów napiszę osobny podręcz­nik, oparty na tej książce. Nie będzie to jednak samouczek, z którego można korzy­stać we własnym zakresie. W większości przypadków zachowań agresywnych należy zwrócić się o pomoc do specjalisty. Podręcznik dla właścicieli będzie stanowić uzu­pełnienie profesjonalnych konsultacji. Będzie go można traktować jako dopełnienie pracy z behawiorystą i pomoc w osiągnięciu lepszych efektów.

Zachowania agresywne u psów to książka napisana nie z tradycyjnego medycz­nego czy psychologicznego punktu widzenia, ale raczej z perspektywy behawioralnej. Będzie ona czymś niezwykłym dla większości czytelników przyzwyczajonych do „diagnozowania" i „leczenia" psów. Wielu konsultantów zna główne zasady zacho­wań i sekwencję ABC, która stanowi podstawę podejścia behawioralnego przyjętego w tej książce. Ponieważ jest to podręcznik specjalistyczny, staram się stosować wła­ściwą terminologię. Z tego względu dodałem słownik najważniejszych terminów. Nie chodzi tu o górnolotnie brzmiące nazewnictwo naukowe, lecz o to, że zastoso­wanie terminologii fachowej ma na celu uściślenie znaczenia, czego nie osiągnie się za pomocą codziennego, mało precyzyjnego języka. Aby tekst był jasny, konieczne jest dokładne zrozumienie znaczenia poruszanych w nim problemów.

W celu ułatwienia lektury zdecydowałem się używać zaimka „on" w odniesie­niu do przypadków, w których płeć nie jest określana. Przepraszam, jeśli ten wybór implikuje seksizm.

Chociaż wolę używać nazwy „opiekun" niż „właściciel", to jednak postanowiłem stosować określenie „właściciel", by poprawić czytelność tekstu.

 

 

 

 

 

 

Zachowania agresywne u psów - NOWOŚĆ