Przedmiotem aukcji jest Zabłocka sól algowo-termalna o pojemności 400 g.
Na zdjęciu sól ma srebrną nakretkę, ale w sprzedaży obecnie jest produkt z nakrętką zieloną.
Nowy aktywny koncentrat do kąpieli i peelingu zawierający:
● regenerujce algi,
● odżywcze mikroelementy,
● relaksujący aromat
otrzymywany z naturalnej soli otrzymywanej w wyniku warzenia zabłockiej solanki leczniczej wydobywanej w Dębowcu k/Skoczowa.
Bazą preparatu jest wysoko zmineralizowana naturalna Zabłocka sól termalna jodowo-bromowa teraz dla jeszcze większej skuteczności wzbogacona o koncentrat alg morskich i kompozycję zapachową.
REGENERUJĄCE ALGI
ODŻYWCZE MIKROELEMENTY
RELAKSUJĄCY AROMAT
Receptura została opracowana we współpracy z wiodącym w produkcji alg francuskim Laboratory AZ w Bayonne zajmującym się przetwórstwem najwyższej jakości alg poławianych w Zatoce Biskajskiej. Kompozycję zapachową stanowi mieszanina francuskich olejków eterycznych zapewniających skórze przyjemny i długotrwały aromat.
Systematyczne kąpiele przynoszą olśniewający efekt dzięki synergii wynikającej z połączenia uznanych walorów odżywczych, nawilżających, kojących i regenerujących alg morskich i soli termalnej, połączonych z relaksującym działaniem aromatoterapii. Kolor wody przywołuje obraz wulkanicznych wysp oceanicznych a ujmujący zapach kieruje nasze myśli w kierunku rajskich plaż Seszeli, Karaibów, Tahiti lub Malediwów.
Kąpiel taka dzięki formule głębokiego nawilżenia zapewnia odczuwalnie piękną skórę, jej przyjemny zapach i długotrwałe uczucie świeżości.
Zalety:
- głęboko nawilża, odżywia, wygładza i ujędrnia skórę
- odnawia naskórek i łagodzi jego podrażnienia
- działa chłodząco, regenerująco i relaksująco
- szeroko otwiera pory skóry ułatwiające proces jej detoksykacji
- reguluje czynności gruczołów łojowych i nadmierną potliwość
- redukuje nadmiar tłuszczu w skórze i tkance podskórnej
- modeluje sylwetkę i zmniejsza wagę ciała
- przyspiesza gojenie się cellulitu, rozstępów, wyprysków i trądzików
- odnawia naskórek i łagodzi jego podrażnienia
- likwiduje zmęczenie i obrzęki kończyn
- reguluje przemiany wody w organizmie
- zmiękcza stwardniałe struktury skórne
- jest aktywatorem opalenizny o działaniu ochronnym
OBALAMY MITY
SÓL WYSUSZA SKÓRĘ
Mit ten powstał w wyniku obserwacji organizmu po kąpielach morskich, gdy po wyjściu z morza wysychająca woda pozostawiała na ciele drobiny soli które wysuszały skórę i wywoływały dyskomfort jej "ściągania" . Natychmiastowy prysznic eliminuje efekt wysuszania. Pamiętać należy także o tym że kąpiel morska zasadniczo różni się od kąpieli w wannie różnicą temperatur. Zimna kąpiel powoduje zaciśnięcie się porów skóry co czasami przyjmuje postać tzw. gęsiej skórki . W takim wypadku woda znacznie słabiej przenika przez skórę. Natomiast ciepłe kąpiele powodują otwarcie się porów skóry i stymulują proces wymiany jonowej podczas którego organizm opuszczają produkty przemiany materii a wchłaniane są woda razem za znajdującymi się w niej minerałami.
Mogą sporadycznie występować skłonności osobnicze do nadwrażliwości na sól i wysuszenie skóry po kąpieli. W takich wypadkach należy dokładnie spłukiwać ciało, zmniejszać stężenie roztworu kąpielowego lub stosować po kąpieli balsamy nawilżające.
MINERALIZACJA ORGANIZMU PRZEZ SKÓRĘ - TO NIEMOŻLIWE
Skóra jest naszym największym organem. Oprócz innych ważnych funkcji pełni ona rolę organu wydalniczego z organizmu rozmaitych produktów przemiany materii, przyczyniając się tym samym do jego detoksykacji. Skóra także pochłania z otoczenia niezbędne jej produkty i minerały. Ta jej właściwość powoduje, że wiele artykułów farmaceutycznych podawane jest w formie plastrów naklejanych na skórę, gdzie substancja czynna powoli przenika z plastra do organizmu. Podobnie podczas kąpieli z wody przenikają do naszego ciała na zasadzie wymiany jonowej minerały i mikroelementy niezbędne naszemu organizmowi do życia. Zjawisko to zachodzi znacznie bardziej intensywnie, gdy stężenie roztworu kąpielowego przekracza nasze stężenie fizjologiczne soli wynoszące 0,9 %. Zatem podnosząc stężenie roztworu kąpielowego np. do 3 % wywołujemy proces intensywnej wymiany jonowej, podczas którego organizm opuszczają produkty przemiany materii i toksyny a wchłaniane są potrzebne organizmowi substancje i minerały. Następuje zatem odżywienie organizmu z pominięciem i bez obciążenia przewodu pokarmowego. Gdy układ potrzebuje pewnych minerałów, na zasadzie przyciągania ładunków elektrycznych, bez naszej wiedzy i woli, organizm przeprowadza reakcje chemiczne które powodują wnikanie tych minerałów z roztworu kąpielowego poprzez skórę do organizmu. Ponieważ w produktach które spożywamy, stwierdzany jest brak wielu niezbędnych do życia mikropierwiastków, można ten brak uzupełnić także poprzez kąpiel, jednakże pod warunkiem, że woda w której się kąpiemy będzie zawierała te minerały. Ponieważ zwykła woda gospodarcza nie posiada zbyt dużego bogactwa minerałów zalecane jest stosować nawet do każdej kąpieli takie produkty mineralne jak zabłocka sól czy solanka termalna.
WSZYSTKIE SOLE ZAWIERAJĄ JOD
Mit ten bierze się z tego, że sól spożywcza najczęściej jest jodowana. Jednakże jod z upływem czasu utlenia się i przechodzi do atmosfery zwłaszcza jeśli sól nie jest przechowywana w szczelnych pojemnikach. Także dodawanie soli do gotujących się potraw powoduje, że pod koniec gotowania większość jodu wyparuje lub zostanie odcedzona np. z gotowanych ziemniaków.
W wypadku soli kąpielowych sprawa wygląda nieco inaczej. Sole tzw. kosmetyczne to w większości zwykła jałowa sól kuchenna (NaCl ) bez dodatku jakichkolwiek składników mineralnych . Do soli tych dodaje się natomiast komponenty koloryzujące i zapachowe, które niestety w wielu wypadkach mogą działać alergizująco.
Niektóre dostępne na rynku sole kąpielowe zawierające bardzo bogatą mineralizację. Najbardziej znane to Sól Bocheńska, Kłodawska, z Morza Martwego. Producenci na opakowaniach tych soli najczęściej podają mineralizację. Z porównania tych danych wynika np.: że sól Kłodawska i z Morza Martwego właściwie w swym składzie praktycznie nie zawierają jodu - są to sole magnezowo - potasowe. Sól Bocheńska oznaczona jako jodowo-bromowa w swym składzie zawiera 300 mg jodu na kilogram podczas gdy Zabłocka sól termalna ma 3x więcej. Należy zatem dokładnie porównywać dane znajdujące się na opakowaniach a nadto pamiętać o przechowywaniu soli zawierających jod w szczelnych pojemnikach przeciwdziałającym ulatnianiu jodu.
Na rynku pojawiają się ostatnio rozmaite sole morskie które niestety w swym składzie zawierają niewiele jodu. Nadto należy rozważyć ich stosowanie biorąc pod uwagę poziom zanieczyszczenia wód morskich.
LEPIEJ STOSOWAĆ SOLE NIŻ SOLANKĘ
Sole kąpielowe powstają w większości w wyniku krystalizacji soli w procesie gotowania solanki. Podczas gotowania wiele cennych składników mineralnych ulega odparowaniu i ulatnia się do atmosfery a inne z kolei łączą się w wyniku reakcji chemicznych w nowe skomplikowane związki, które nie muszą być rozpoznane i dobrze przyswajalne przez organizm. W zabłockiej solance, która powstała i ukształtowała się przed milionami lat minerały w niej zawarte znajdują się w stanie równowagi i są lepiej przyswajalne przez organizm. Nadto należy pamiętać o tym, że solanka ta wydobywana jest z głębokości 500 m. co uchroniło ją od wszelkich zanieczyszczeń przemysłowych i środowiskowych.
Oczywiście 1 litr zabłockej solanki posiada mniejszą mineralizację niż 1 kg zabłockiej soli jednakże w wielu wypadkach stosowanie solanki może przynieść lepsze efekty niż soli z uwagi na jej lepszą przyswajalność. Sól należy stosować w tych wypadkach gdy konieczne jest większe stężenie minerałów a więc najczęściej gdy, chcemy wykorzystać jej walory wspomagające leczenie.
WYSTARCZY STOSOWAĆ SOLE KOSMETYCZNE
Sole te ponieważ zawierają w swym składzie w większości jedynie jałowy chlorek sodu (NaCl) + komponenty koloryzujące i zapachowe nie spełnią roli odżywienia, nawilżenia i regeneracji skóry. Ich walory ograniczają się do zmiany pH wody i jej zmiękczenia co już samo w sobie może być korzystne.
SÓL SZKODZI
Wiele jest publikacji które podnoszą szkodliwy wpływ soli na zdrowie ludzi np. na powstawanie nadciśnienia tętniczego i w konsekwencji propagują ograniczenie jej spożywania.
Nie spotyka się natomiast publikacji kwestionujących kosmetyczne i lecznicze walory soli stosowanych do kąpieli. Przeciwnie w ostatnim okresie następuje niebywały rozwój kosmetologii i balneologii poprzez powstanie nowej mody na wellness i SPA z wykorzystaniem naturalnych produktów uzdrowiskowych. Wpływ kąpieli solankowych na odpowiednie nawilżenie skóry, redukcję cellulitu czy innych dolegliwości skórnych nie jest kwestionowany. Oczywiście należy pamiętać o tym, że nie ma jedynej uniwersalnej skutecznej dla wszystkich metody postępowania. W jednych wypadkach skuteczność pewnych zabiegów czy kuracji jest ogromna w innych może być znikoma. Mogą się zdarzyć wypadki, gdy w wyniku pewnych właściwości czy skłonności indywidualnych kąpiele solankowe mogą działać alergicznie lub nadmiernie wysuszać skórę. Należy wówczas stosować po kąpieli balsamy nawilżające albo zmniejszać stężenie roztworu kąpielowego.
JOD SZKODZI
Dzienna dawka zapotrzebowania człowieka na jod wynosi 20 mikrogramów. Niektórzy sądzą, że dostarczenie do organizmu większej ilości może wywołać negatywne konsekwencje zdrowotne. Jednakże podczas badań naukowych wykazano, że jod nie jest kumulowany w organizmie lecz jego nadmiar jest wydalany. Gdyby tak nie było to szczególnie narażeni na przedawkowanie jodu byliby marynarze, rybacy czy też ludzie spożywający duże ilości owoców morza, które jak wiadomo zawierają w swym składzie wiele jodu, a także zamieszkujący na wybrzeżach lub wyspach. Tymczasem można zaobserwować statystyczną prawidłowość, że społeczeństwa wyspiarskie jak np. Japończycy, w których diecie dużą rolę odgrywają owoce morza są okazem zdrowia i długowieczności.
BROM SZKODZI
Brom w przeciwieństwie do jodu kojarzy się ludziom negatywnie. Źródeł tego niektórzy dopatrują się w tym, że był on stosowany do obniżania napięcia seksualnego w pewnych środowiskach zamkniętych jak wojsko czy więzienia. Jednakże w tych wypadkach stosowany on był drogą pokarmową i w bardzo dużych dawkach. Obecnie następuje prawdziwa rehabilitacja tego pierwiastka. Doceniono szczególnie jego rolę w schorzeniach płuc i dróg oddechowych. Ponieważ pod jego wpływem następuje rozszerzanie oskrzeli stanowi on skład wielu leków przeciw astmie. Drugim bardzo istotnym walorem bromu jest to, że w sposób delikatny łagodzi on napięcie nerwowe, niepokój i stres. Szczególnie cenną właściwością jest w tym wypadku ułatwianie zasypiania i pewność spokojnego snu w nocy
PO JOD JEDZIEMY NAD MORZE
Najlepszą możliwość wdychania jodu mamy oczywiście nad morzem. Ale niestety tylko w strefie bezpośrednio nadmorskiej a właściwie tylko na plaży. Im dalej od morza tym ilość jodu w atmosferze gwałtownie maleje i np. kilka kilometrów od morza będzie go tyle co w centrum Warszawy. Ponieważ w badaniach naukowych stwierdzany jest niedobór jodu u znacznej populacji Polaków zwłaszcza dzieci, wskazanym jest podjęcie działań zapobiegawczych. Jod wchłaniany jest do organizmu drogą pokarmową, wdychany z atmosfery i poprzez skórę w trakcie kąpieli. Już stosując 1/2 szklanki zabłockiej solanki na każdą kąpiel osiągniemy znaczny efekt profilaktyczny gdyż jod wchłaniany będzie przez skórę nadto na czas kąpieli w łazience będzie panował klimat bardzo zbliżony do nadmorskiego.
JEM SÓL JODOWANĄ
Aby zapobiegać niedoborom jodu w wielu krajach wydano przepisy nakazujące np. jak w Polsce jodować sól, czy jak w Niemczech dodawać jod do pieczywa.
Pamiętać jednak należy o tym, że wiele osób ogranicza spożycie soli a więc i jodu, a nadto sól najczęściej kupowana jest w dużych 1 kg opakowaniach i wystarcza na bardzo długi okres czasu. Podczas przechowywania jod się utlenia i ulatnia do atmosfery, a w samej soli pozostaje go znikoma ilość. Aby zapobiegać ucieczce jodu należałoby solić potrawy tuż przed spożyciem a nie podczas gotowania.
NIE STOSUJĘ BO NIE MAM WANNY
Brak wanny nie przekreśla możliwości stosowania kąpieli solankowych. Oczywiście tym lepsze efekty stosowania takich kąpieli osiągniemy im większa będzie powierzchnia ciała zanurzona w roztworze. A więc w basenie efekty kąpielowe będą większe niż w wannie, a w niej z kolei większe niż w miednicy. Jednakże drugim parametrem skuteczności kąpieli solankowych jest temperatura roztworu kąpielowego. Przy kąpielach całkowitych temperatura ta nie powinna być zbytnio wysoka, natomiast przy kąpielach częściowych można znacznie podnieść temperaturę kąpieli.
Już przez nasze babcie stosowane były kąpiele solankowe samych nóg wykonywane w miednicach w temperaturze bliskiej poparzenia. Kąpiele takie bardzo rozgrzewają całe ciało szczególnie skuteczne są w profilaktyce grypy i przeziębień. Pamiętać należy aby bezpośrednio po takim zabiegu wejść do łóżka na spoczynek aby nie doprowadzić do szybkiego wychłodzenia organizmu.
STOSUJĘ PŁYN DO KĄPIELI
Rola tradycyjnych płynów do kąpieli sprowadza się do zabarwienia roztworu, dodania walorów zapachowych, zmiękczenia wody i spowodowania aby zmyte z powierzchni skóry tłuszcz i nieczystości nie osadzały się na ścianach wanny i ułatwiały jej umycie. W tych aspektach walory niektórych z dostępnych płynów do kąpieli służą wannie a nie kapiącemu się w niej człowiekowi tym bardziej, że niektóre z tych płynów działają alergicznie i uczulająco.
NAJLEPSZE SĄ SOLE MORSKIE
Wakacje są okresem w ciągu roku, który najbardziej pozytywnie zapada w pamięci. Najłatwiej przywołać miłe chwile luzu i beztroski oddając się relaksowi w wannie. Jeżeli do wody dodamy solanki czy soli pozwoli to nam taką kąpiel bardziej urealnić i upodobnić do tej morskiej. Dodając do kąpieli sól powstałą z odparowania wody morskiej należy szczególną uwagę zwrócić na producenta mając świadomość, że większość mórz jest niestety obecnie bardzo skażona a wszelkie zanieczyszczenia musiały się przenieść do krystalizowanej soli.
WSZYSTKIE WODY TERMALNE SĄ BOGATE W MINERAŁY
Powstaje obecnie coraz więcej obiektów, kąpielisk i basenów wykorzystujących naturalne wody termalne. Pamiętać należy o tym, że korzystanie z takich kąpieli będzie miało pozytywne efekty dla naszego zdrowia i samopoczucia, ale niektóre z tych wód mogą mieć działanie wręcz odwrotne od pożądanego. Wody termalne bardzo różnią się swym składem chemicznym. Jedne mogą być bardzo zmineralizowane, podczas gdy inne będą miały mineralizację znikomą. Niektóre mogą kojąco wpływać na skórę, podczas gdy inne wręcz drażniąco.
PEWNE I UDANE ZAKUPY.
DLACZEGO?
-
KUPUJESZ U PRZYSZŁEGO SUPER SPRZEDAWCY.
-
KOMPLEKSOWE ZAKUPY.
-
SPRAWNA OBSŁUGA.
-
SZYBKA WYSYŁKA.
-
PRODUKTY GŁOWNIE POLSKICH PRODUCENTÓW LUB OD SOLIDNYCH IMPORTETÓW, DZIĘKI CZEMU ZAPEWNIAMY CIĄGŁOŚĆ DOSTAW.
ZAPRASZAMY
SWOJE ZAKUPY ODDAJ W RĘCE PROFESJONALISTY, GDYŻ JEDYNIE TO SIE DZISIAJ OPŁACA.
GWARANTUJEMY 100% SATYSFAKCJI!