Z-COM XI-1500-PH Access Point, PLANET WAP-1950
Doskonały punkt dostępowy (Wireless Interbuilding AQccess Point), bardzo stabilny i o dużym zasięgu (dwie mocne anteny)
ZCOM XI-1500-PH oparty na układzie XI-325H 802.11b WLAN Card
w skład zestawu wchodzi AP + zasilacz + antenka 1 szt
urządzenia 100% sprawne
Wprowadzenie: Dane opracowanie ma na celu przybliżenie czytelnikowi urządzenia do bezprzewodowej transmisji danych w paśmie 2.4 GHz firmy Z-Com. Wersje XI-1500-V oraz XI-1500-H swoim wyglądem przypominają urządzenia Planet WAP-1950. Identyczny też jest program zarządzający pod system Windows. Zainstalowany jest chipset Prism 2.5.
Wersja XI-1500-IH to typowe urządzenie przeznaczone do instalacji na zewnątrz budynków z zasilaniem PoE. Testy przeprowadzane były w warunkach biurowych w połączeniu punkt - wielopunkt oraz na odległości 700m w połączeniu punkt-punkt.
Charakterystyka urządzeń: Zarówno wersja XI-1500-V jak i XI-1500-H mają wsparcie dla protokołów Radius i 802.1x. Wersja XI-1500-IH nie posiada tej funkcji. Wszystkie urządzenia mają możliwość kontroli prędkości dla poszczególnych klientów radiowych.
Funkcja ta jest zintegrowana z listą dostępu opartą na adresach MAC. Jakość działania tego ograniczenia daje wiele do życzenia (po 5 sekundach transfer spadał do wielkości kilku bajtów na sekundę po czym zatrzymywał się całkowicie). Urządzenie XI-1500-IH może pracować w dwóch trybach: jako Bridge i jako Router.
W trybie Bridge urządzenie to jest zwykłym access point'em, w przeciwieństwie do trybu Router'a gdzie to urządzenie ma kilka dodatkowych możliwości. Tryb Router'a zostanie szczegółowiej zbadany w innym opracowaniu.
Szybka instalacja
ACCESS POINT 11Mbps bezprzewodowe wewnątrz budynkowe, zostały zaprojektowane do połączeń punkt - punkt i punkt wielopunkt, dzięki tym urządzeniom możliwe jest połączenie z prędkościami transmisji do 11Mbps. Pełna kompatybilność ze standardem IEEE 802.11b oraz dostarczone oprogramowanie do zarządzania w pełni kompatybilne ze środowiskiem Windows, zarządzanie poprzez przeglądarkę internetową, WEP, kontrola dostępu, skokowa kontrola pasma dla użytkowników powodują, że urządzenia nadają się do bezpiecznych i stabilnych połączeń bezprzewodowych. Instalowanie urządzenia Podłącz dwie dipolowe anteny do złącz antenowych SMA po obydwu stronach urządzenia, następnie włącz je do prądu. Nie zaleca się włączania urządzenia bez wcześniejszego podłączenia anteny do aktywnego wyjścia SMArp. Konfiguracja: Domyślne ustawienia: Adres IP : 192.168.1.1 Hasło : default !!! Zawsze możesz wrócić do domyślnych ustawień poprzez odłączenie urządzenia od źródła prądu, następnie przyciśniecie przycisku “default” na bocznej ściance ACCESS POINT'a i włączenie zasilania przy ciągłym trzymaniu przycisku dopóki dioda led przy napisie AP nie zacznie mrugać . !!! Do połączenia ACCESSPOINTA z komputerem PC używaj krosowanego kabelka UTP. · Przydziel IP dla ACCESSPOINT'a, · Połącz się poprzez telnet · Wpisz komendę “set antenna” za pomocą której ustawisz aktywne wyjście antenowe. · Wybierz jedno z wyjść za pomocą komendy “set antenna a_only/b_only”, domyśla wartość tego parametru to : Diversity. · Aby zapisać ustawienia wpisz „save” następnie „reset”. Konfiguracja pracy radia: Pięć opcji pracy radia: Wireless LAN Access Point (AP) Pozwala urządzeniu przyjmować połączenia od klientów radiowych. Inter - building with Repeating (PxP): Pozwala na wielopunktowe połączenia pomiędzy budynkami. Station Adapter – Infrastructure (SAI): Podłączjąc AP (SAI) do komputera PC krosowanym kabelkiem UTP możliwy staje się dostęp do sieci poprzez AP Station Adapter – Ad- Hoc (SAA): Podłączjąc AP (SAA) do komputera PC krosowanym kabelkiem UTP, wraz z innymi urządzeniami tworzą bezprzewodową sieć bez udziału ACCESS POINT'ów. Station Adapter - 802.11 Ad- Hoc (SAA2): funkcjonalność bardzo podobna do SAA, ACCESSPOINT działa jako bezprzewodowa stacja (Ad- Hoc). Jedną różnicą jest to iż opcja Ad- Hoc wspiera standard 802.11. P.H. Elmat Sp. z.o.o Z-COM XI- 1500V, XI- 1500H, XI- 1500IH short manual UWAGA: W trybie PxP lub SAA musisz ustawi ACCESSPOINT'y ć na tym samym kanale radiowym, ESSID może być pominięty, W wypadku SAA2, ACCESSPOINT'y muszą mieć to samo ESSID.
|