Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego -tom 1,2,3,4-NOWE

14-01-2015, 21:27
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 94.99 zł     
Użytkownik debeata-ksiazki
numer aukcji: 4903606234
Miejscowość Tarnowskie Góry
Wyświetleń: 14   
Koniec: 14-01-2015 20:43:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - tom 1,2,3,4 !!!!!!
James Hart + Nie z tej ziemi
Tym albumem rozpoczynamy wydawanie komiksów prasowych Jerzego Wróblewskiego, które bydgoski artysta tworzył od 1959 roku. Dziś te komiksy są zapomniane, dostępne jedynie w nielicznych bibliotekach czy w zbiorach kolekcjonerów.
Przez prawie 20 lat współpracy z "Dziennikiem Wieczornym" Wróblewski zilustrował blisko 70 historii, które miały łącznie ponad 4000 odcinków. Album zawiera dwa spośród tych komiksów: historię sensacyjną zatytułowaną "James Hart" oraz humorystyczną opowieść z gatunku science fiction "Nie z tej ziemi".
Album powstał w ramach programu stypendialnego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Program został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.
Okładkę przygotował i pokolorował Andrzej Janicki.
Rekonstrukcja graficzna pasków komiksowych oraz redakcja tekstów: Maciej Jasiński

Tom Texas + Rycerze prerii
Drugi tom serii "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego".
Album ten zawiera dwa humorystyczne westerny, które Jerzy Wróblewskiego wymyślił i narysował w latach 60. ubiegłego wieku dla "Dziennika Wieczornego".
"Tom Texas" to jedyna posiadająca dymki historia obrazkowa spośród licznych stworzonych dla bydgoskiej popołudniówki. Natomiast bohaterowie "Rycerzy prerii" są swoistym protoplastą szeryfa Binio Billa, którego przygody w latach 80. publikował "Świat Młodych". "Rycerze prerii" obrazują także, jak sprawnie, w wieku niespełna dwudziestu czterech lat, Wróblewski posługiwał się kreską humorystyczną.
Album powstał w ramach programu stypendialnego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Program został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.
Okładkę przygotował i pokolorował Andrzej Janicki.

Skarb Irokezów + My nigdy nie śpimy
Trzeci tom serii "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego" zawiera dwie klasyczne historie westernowe. Pierwsza z nich zatytułowana Skarb Irokezów (na podstawie tekstu Andrzeja Białoszyckiego) nawiązuje swoją treścią do przebojowych filmów z lat 60. ubiegłego wieku, w tym szczególnie do westernu Złoto MacKenny. Komiks był drukowany w 1976 r. na łamach "Dziennika Wieczornego". W 1990 r. był planowany jego przedruk w drugim - po Leworękim - tomie, jaki miało przygotować wydawnictwo "Hulak, Chudzinski i synowie". Jednak ostatecznie album zatytułowany Powrót Baxtera nigdy się nie ukazał.
My nigdy nie śpimy (na podstawie scenariusza Andrzeja Janickiego) to natomiast komiks premierowy. Ostatni, nad którym pracował Jerzy Wróblewski i którego rysowanie przerwała przedwczesna śmierć artysty. Komiks ten miał być częścią gazety komiksowej, którą planowali tworzyć na początku lat 90. bydgoscy autorzy komiksów. - Chcieliśmy zaangażować do tego pomysłu, tych polskich rysowników, których wówczas znaliśmy. Ja zebrałem jakieś materiały o Agencji Pinkertona i to zainspirowało mnie do napisania scenariusza, specjalnie dla Jerzego Wróblewskiego. Poszedłem z tym do niego, żeby przekonać go, do tego projektu. Zgodził się na współpracę bez szczególnych zastrzeżeń. Namawiałem go, żeby zrobić ten komiks bardziej w stylu spaghetti-westernów – czyli długie płaszcze, brudne stroje i zarośnięte twarze, bez białych koszul, dopasowanych, czarnych kamizelek i ślicznych kapeluszy. Zgodził się na taką wizję bez wahania – wspomina Janicki.
Album uzupełniają komiksowe paski z serii Szeryf Bill, które Jerzy Wróblewski wymyślił i narysował najprawdopodobniej w połowie lat 60. Miesza w nich polskie realia czasów PRL-u z westernową stylistyką.

PRZYGODY SZEREGOWCA KROMKI
Album zbiera 101 humorystycznych pasków komiksowych z "Przygodami Szeregowca Kromki". Były one pierwotnie drukowane na łamach gazety wojskowej "Żołnierz Polski Ludowej" w latach 1962-64. Album uzupełniają trzy strony żartów rysunków, które Jerzy Wróblewski stworzył dla tej samej gazety.

Wyd Wydawnictwo Ongrys 2013,2014
Format A4
Stan IDEALNY , nowe komiksy