Pierwsza w historii numizmatyki polskiej praca dokumentująca mennictwo złote czasu Jagiellonów (od Alexandra, do Zygmunta II Augusta i jego spadkobierców).
Zakres terytorialny też jest imponujący, jako że potomkowie Jagiełły zasiadali na tronach Czech, Węgier, Śląska, Siedmiogrodu i wielu innych mniejszych krajów.
Monety skatalogowane są poczynając od najstarszych, czyli domniemanych dukatów Alexandra Jagiellończyka, także tych wymyślonych przez fałszerza Majnerta (XIX w.), poprzez dukaty koronne i litewskie Zygmuntów, dukaty czeskie i węgierskie potomków Kazimierza Jagiellończyka, aż po monety możnowładców skoligaconych z domem Jagiellonów.
Przy każdej monecie możemy prześledzić jej losy, proweniencję i ceny uzyskiwane na aukcjach całego świata.
Fotografie pozyskiwane były przez autora od prywatnych kolekcjonerów, domów aukcyjnych całego świata i muzeów z Ermitażem i Smithsonian w Waszyngtonie włącznie.
Dodatkowym atutem tego wydania jest fakt, iż autor tworząc to dzieło korzystał z opinii i rad kolekcjonerów i właścicieli domów aukcyjnych, czyli ludzi mających najbliższy i realny związek z tematem książki. Czyni to wszystkie dane bardziej prawdopodobnymi i osadzonymi w rzeczywistości.
Katalog w opisach podaje stany rzadkości poszczególnych odmian monet oraz zawiera wszelkie dostępne informacje o zbiorach i aukcjach na jakich dany rocznik, czy odmiana dukata wystąpiła.
Katalog zawiera też setki fotografii roczników, typów i odmian monet, które nigdy dotąd nie były pokazywane na zdjęciach.
- twarda okładka
- format: 18 x 25 cm
- 406 stron
Egzemplarz używany
LICYTACJA OD ZŁOTÓWKI - BEZ CENY MINIMALNEJ.
Uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wyższe koszty wysyłki, jeśli wylicytowali Państwo większą liczbę katalogów - prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenia ceny za wysyłkę.
Antykwariat Numizmatyczny Paweł Niemczyk w Warszawie jest jedynym dystrybutorem tej książki.
|