Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ZŁOTO ABC POSZUKIWACZA - KACZAWSKIE KOPALNIE ZŁOTA

27-01-2012, 13:03
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 39 zł     
Użytkownik minerals
numer aukcji: 2067659265
Miejscowość ZŁOTORYJA
Wyświetleń: 18   
Koniec: 27-01-2012 13:03:56
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Proponujemy zestaw dwóch książek GOLDCENTRUM w promocyjnej cenie: 39 zł.
Każda z nich kupiona osobno kosztuje 25 zł, czyli 50 zł!!!
Zapraszamy do udziału w naszej aukcji.


Zestaw adresowany jest do miłośników nauk o Ziemi, kolekcjonerów minerałów, miłośników turystyki i geoturystyki, pasjonatów dawnego górnictwa, a także wszystkich tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać w terenie.


I. ZŁOTO. ABC POSZUKIWACZA - od baraniego runa do wykrywaczy metali.


AUTORZY: Krzysztof Maciejak, Marcin Maciejak

Wydawca: Studio Edukacji i Aktywnego Wypoczynku "GOLDCENTRUM" (www.goldcentrum.pl)

Od czasu, gdy w 1998 r. ukazała się nasza książka: ZŁOTO.VADEMECUM POSZUKIWACZA, w złotonośnych potokach Sudetów upłynęło już sporo wody. Dzięki własnemu doświadczeniu i radom naszych przyjaciół sporządziliśmy ten poradnik. Przedstawiamy w nim sprzęt, który służył człowiekowi do odzyskiwania złota ze złóż okruchowych od najdawniejszych dziejów. Co ciekawe, przez setki, a nawet tysiące lat, podstawowe przyrządy, jak i metody poszukiwania żółtego kruszcu, niewiele uległy zmianom. Pierwotne wzorce wędrowały ze starożytnego Egiptu i państw Azji do Europy, a następnie wraz z podbojami kolonialnymi i cywilizacyjnymi na tereny Syberii, obu Ameryk i Australii.

Książka - jedyna tego typu w Polsce - prezentuje różne metody pozyskiwania złota - od baraniego runa po wykrywacze metali. Zestawia techniki stosowane przez poszukiwaczy złota z terenów starożytnego Egiptu, średniowiecznych Sudetów oraz XIX-wiecznej Kalifornii.
Może być ona przydatna w każdym zakątku świata:
- podczas zawodów w płukaniu złota,
- wypoczynku nad wodą
- podczas penetracji złotonośnych obszarów Polski, Alaski i Australii i gdzie tylko ją zabierzesz!
Ma ona nie tylko edukować ale i bawić, nie tylko wskazywać na rozwój i zarazem zachowanie technik poszukiwawczych, ale zwłaszcza zachęcić do skorzystania z tej formy rekreacji.
Parametry techniczne wydawnictwa: format - B5; papier - kreda; objętość - 54 str. + prezentacje; kolor 4+4; okładka 300 g 4+4; szycie nićmi.
Dodajmy, że nasz nowy produkt wydawniczy ma formę zbliżoną do poprzedniego tytułu: "Na tropach dawnego górnictwa Gór i Pogórza Kaczawskiego", który cieszy się dużym uznaniem Czytelników w całej Polsce.

II. Na tropach dawnego górnictwa Gór i Pogórza Kaczawskiego

Książka nowa - od wydawcy

Książka pełni rolę przewodnika po śladach prac górniczych, które prowadzono przez kolejne wieki między Bolesławcem - Złotoryją – Wilkowem – Leszczyną - Jaworem - Wojcieszowem - Jeżowem Sudeckim i Lwówkiem Śląskim.
Przy jej opracowaniu wykorzystano materiały m. in. ze zbioryMuzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, Parku Krajobrazowego „Chełmy” oraz Pomorskiego Klubu Eksploracyjnego.

Praca o objętości 54 stron (ponad 90 zdjęć, map, rycin)
zawiera opis największych ośrodków wydobywczych regionu ze wskazaniem na to, co jeszcze pozostało po prężnych zakładach z minionych stuleci, które były podstawą rozwoju gospodarczego nie tylko dla tego obszaru, ale także dla całego Śląska.
Jest ona adresowana do miłośników tradycji dawnego górnictwa, nauczycieli regionalizmu, młodzieży i studentów oraz turystów, którzy przemierzając sudeckie szlaki napotykają na ślady opuszczonych kopalń i hut miedzi, żelaza, barytu, uranu, srebra i złota.