Informacje
1. Wszystkie filmy są nowe, oryginalne i zafoliowane.
2. Do każdego zamówienia wystawiamy faktury VAT.
3. Stałe koszty przesyłki, niezależne od ilości zakupionych filmów.
4. Możliwość odbioru osobistego w Warszawie.
5. Polecamy stronę
"o mnie" 6. Zobacz także
nasze pozostałe aukcje. Zło
Dystrybutor: Kino Świat
Tytuł oryginału: Evil
Rok produkcji: 2003
Data premiery: 2
[zasłonięte]005-10
Format: DVD
Ilość płyt: 1
Polska wersja językowa: polski lektor,
polskie napisy
Reżyseria: Mikael Hafstrom
Obsada: Andreas Wilson, Henrik Lundstrom, Linda Zilliacus
Kraj produkcji: Szwecja
Czas trwania filmu: 113
Obraz (format): 16:9
Dźwięk (format): Dolby Digital 5.1 szwedzki, Dolby Digital 5.1 polski
Napisy: polskie
Dodatki: bezpośredni dostęp do scen, interaktywne menu, wybór scen, zapowiedzi filmów, ”Making of” – z planu, wywiad z Janem Gulliou, katalog DVD
Region: 2
Zło - opis
Nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
Oparty na autobiografii Jana Guillou, będącej bestsellerem w Skandynawii (w samej Szwecji przeczytały ją ponad dwa miliony ludzi), film okazał się międzynarodowym sukcesem.
ZŁO to opowieść o przemocy i stawianiu jej czoła, ale również o prawdziwej przyjaźni i początkach miłości. Momentami przypomina melodramaty w stylu "Buntownika bez powodu" Nicholasa Raya. Z kolei temat tej prawdziwej historii przywodzi na myśl "Pręgi" Magdaleny Piekorz.
Nękany przez ojczyma Eric odgrywa się na otoczeniu w jedyny znany sobie sposób - bijąc każdego, kto stanie mu na drodze. Wyrzucony ze szkoły dostaje jeszcze jedną szansę: naukę w prestiżowej prywatnej szkole z internatem. Radość opuszczenia toksycznego domu gaśnie w chwili, gdy uświadamia sobie, że również tam zło jest częścią panującego porządku... Czy jest w nim miejsce na przyjaźń i miłość? I czy Eric będzie do nich zdolny?
ZŁO to był mój pierwszy festiwalowy seans i żaden inny go już potem "nie przeskoczył". [...] Śledząc film Hafstroema, czułem, że nie tylko mnie się on podoba - widownia szybko zaczęła "oddychać w jego rytmie". Stało się to, co jest istotą kina - patrzący odnaleźli w oglądanej historii siebie.
Jacek Szczerba, Gazeta Wyborcza
WSPÓŁPRACUJEMY Z: