Yanosik to komunikator dla kierowców, dzięki któremu mogą oni w prosty sposób informować się wzajemnie o sytuacji na drodze. Urządzenie działa w oparciu o sygnał GPS oraz transmisję danych. Baza zdarzeń drogowych jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Kierowcy za pośrednictwem Yanosika otrzymują komunikaty o zbliżaniu się do miejsc, w których zlokalizowane są fotoradary, kontrole policji i ITD, patrole nieoznakowane, wypadki (lub inne zagrożenia). Roczny abonament (transmisja danych karty sim w urządzeniu) wynosi jedynie 99zł, należy go opłacić po uruchomieniu urządzenia.
Prezentacja pracy systemu Yanosik.
Co odróżnia go od konkurencji?
• Duża liczba użytkowników, która stale rośnie. Z systemu Yanosik skorzystało już ponad 1,5 mln kierowców.
• Liczba użytkowników przekłada się na skutecznośćsystemu, która już niejednokrotnie była potwierdzana w niezależnych testach magazynów motoryzacyjnych. Śmiało można powiedzieć, iż jest to najskuteczniejsze rozwiązanie w Polsce.
• Nie bez znaczenia jest również korzystna cena- rozwiązanie na kieszeń polskiego kierowcy Czy Yanosik jest legalny? Tak, zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku z p.zm., urządzenie Yanosik nie zakłóca i nie informuje o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego.Yanosik to nie antyradar, którego używanie jest w Polsce zabronione, a komunikator dla kierowców, który jest w 100% legalny.
Jaka jest zasada działania?
Yanosik GT działa w oparciu o sygnał GPS oraz transmisję danych GPRS. Dzięki temu może przekazywać dokładną lokalizację zgłaszanych zdarzeń do systemu, z którego następnie informacja trafia do użytkowników Yanosika znajdujących się w pobliżu.
Jak informacje znikają z systemu?
Zgłoszenia wysłane przez użytkowników będą wyświetlały się pozostałym kierowcom tylko przez określony czas. Po jego przekroczeniu są usuwane z systemu. Na stałe wpisane są jedynie lokalizacje fotoradarów stacjonarnych. Nieaktualne zgłoszenia są również usuwane przez samych użytkowników, którzy mogą je odwoływać za pomocą przycisku X.
Co zrobić żeby zaktualizować bazę fotoradarów i oprogramowanie?
Aktualizacje odbywają się w pełni automatycznie. Użytkownik nie musi podejmować żadnych dodatkowych działań. Wystarczy jedynie podłączyć Yanosika GT do zasilania.
Co w wypadku, gdy skończy się transmisja danych?
Do prawidłowego funkcjonowania urządzenia konieczna jest transmisja danych. Yanosik GT "przypomina" o konieczności przedłużenia transmisji. Roczną transmisję kupuje się u producenta urządzenia. Koszt rocznego abonamentu to 99zł, należy opłacić po zakupie urządzenia.
W czym Yanosik jest lepszy od CB?
• brak szumów, wulgaryzmów i niepotrzebnych informacji – tylko informacje o sytuacji na drodze,
• małe wymiary i estetyczny wygląd urządzenia,
• brak konieczności kupowania i montowania sprzętu i anteny,
• zgłoszenia w systemie są weryfikowane,
• Yanosik to dedykowane urządzenie, służące wyłącznie do ostrzegania
W jaki sposób Yanosik zwiększa bezpieczeństwo podróżowania? Kierowca będąc świadomym co czeka go na trasie – kontrola, fotoradar czy wypadek – zwraca większą uwagę na prędkość z jaką się porusza, co zmniejsza ryzyko niebezpiecznych sytuacji na drodze. Z założenia fotoradary stacjonarne czy kontrole prędkości lokalizowane są w miejscach, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Informowanie o nich przez Yanosika spełnia więc rolę zapobiegawczą – jedzie się bezpieczniej i nie otrzymuje mandatów. Kierowca odbiera komunikat o danym zdarzeniu z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu może szybciej zareagować, co zmniejsza również ryzyko kolizji spowodowanych nagłym hamowaniem przy fotoradarach.