PRZEDMIOTEM MOJEJ AUKCJI JEST : Separator( wzmacniacz ) antenowy FAKRA DIN (prosty) VW
PRODUKT POLSKI
Zapewne każdy z nas kto pozbył się na stałe fabrycznego sprzętu grającego odczuwał pewien niedosyt w odbiorze stacji radiowych. Spowodowane to jest brakiem separatora do wzmacniacza antenowego. Każde fabryczne radio VW AUDI SEAT SKODA ma takie urządzenie zamontowane w sobie, zaś inne radioodtwarzacze typu PIONEER SONY KENWOOD
nie posiadają takowego urządzenia
Bez tego separatora radio gubi stacje, gra tylko blisko nadajników radiowych.
Anteny w Waszych samochodach mają wzmacniacz w stopce, do którego w fabrycznej instalacji doprowadzane jest zasilanie w środkowej żyle kabla antenowego. Zasilanie to podaje fabryczne radio. Jeżeli jednak wymieniacie fabryczne radio na inne (np Pioneer, Sony, Kenwood itd) to niezbędny jest taki separator. Żadne niefabryczne radio już nie podaje zasilania na antenę i dlatego radio źle łapie fale. Separator podaje napięcie zasilania do wzmacniacza w stopce anteny i jednocześnie separuje to zasilanie od nowego radia żeby go nie spalić. Stąd jego nazwa..
Wykaz aut do których jest przeznaczony separator
- Volkswagen Bora od 2007
- Volkswagen Caddy od 2004
- Volkswagen California od 2007
- Volkswagen Eood od 2006
- Volkswagen Food od 2006
- Volkswagen Jetta od 2006
- Volkswagen Golf Plus od 2005
- Volkswagen Passat od 2005
- Volkswagen Polo od 2005
- Volkswagen Sharan od 2005
- Volkswagen Touran od 2003
- Volkswagen Toureg od 2003
- Volkswagen Transporter od 2005
Montaż separatora antenowego
Po pierwsze musimy wymontować radyjko z auta
Potem "kluczykami" (każdy powinien je otrzymać w komplecie z radiem) wyciągamy radio na wierzch
Po wyciągnięciu radia odsłania się nam wiązka kabli.
Wyciągamy wtyczkę od anteny z radia.
Wtyczka antenowa wygląda właśnie w ten sposób: (to jest najczęściej spotykana, zdarzają się też ISO, które wyglądają inaczej, ale to nie problem, gdyż separatory antenowe są produkowane z obydwoma rodzajami zakończenia).
Montaż jest dziecinnie prosty, wystarczy podłączyć separator pomiędzy radio a kabel antenowy.
Zaś niebieski kabelek dostarczający zasilanie do separatora wpinamy w niebieski kabelek w kostce ISO. Dzięki temu separator będzie się włączał tylko gdy radioodtwarzacz jest włączony, a nie przez 24 h na dobę. Chociaż pobiera on znikome napięcie, nie ma sensu żeby był włączony cały czas. Dla tych którzy wybierają takie rozwiązanie wystarczy wpiąć się w przewód dostarczający "prąd" do radia, ale moim zdaniem nie ma to sensu.
Podłączamy zasilanie separatora pod ten właśnie przewód:
Na koniec izolujemy i gotowe. Wkładamy radio z powrotem i od tej chwili powinniśmy mieć cudny odbiór wszelkich stacji radiowych.
u mnie po zamontowaniu separatora odbiór tak się poprawił, że zacząłem "łapać" stacje z miast oddalonych o 100 km od mojego miasta :-)
Także serdecznie polecam ten zabieg.
|