Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WYTRZYMAŁOŚĆ MATERIAŁÓW Stefan Piechnik 1980 w. II

24-01-2012, 5:25
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 8 zł     
Użytkownik gawlod
numer aukcji: 2040219605
Miejscowość Mielec
Wyświetleń: 15   
Koniec: 16-01-2012 10:35:38

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 1980
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem naszej aukcji jest

Agencja Wydawnicza ,,Promocja'' galeria antykwariat 39-300 Mielec, ul. Sobieskiego 1

 Zaprasza do zakupów w allegro - jeśli  chcesz dokonać zakupu - zapoznaj się z warunkami  moich aukcji, które znajdują się na stronie o mnie - jeśli zalicytujesz, to znaczy, że je akceptujesz!

      Podejmując decyzję o zakupie obejrzyj nasze inne aukcje. Przy dodatkowym zakupie będzie niższy koszt wysyłki. 

Nasz numer konta po wygraniu aukcji podany jest w  autoryzowanym powiadomieniu allegro oraz informacji menadżera sprzedaży allegro. Sprawdź zawsze czy jest to ten sam numer konta, a  w razie wątpliwości skontaktuj się ze mną.

Nasze dane kontaktowe: [zasłonięte]@interia.pl   tel./fax 17 [zasłonięte]1498    tel. kom.: 602 [zasłonięte]362 lub 0602 [zasłonięte]197 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zadowolenia z dokonanych zakupów!   

Przedmiotem naszej aukcji jest:

 

WYTRZYMAŁOŚĆ MATERIAŁÓW

dla wydziałów budowlanych

Stefan Piechnik

 

PWN, Warszawa 1980 wyd. II poprawione

 

23,5 x 17 cm, 426 strony, stan db, drobne przetarcia i przybrudzenia, pożółkły papier

 

Polecam i zapraszam do licytacji

A/16106

 

fragment

 

 

WSTĘP

Skrypt Wytrzymałość materiałów przeznaczony jest dla studentów II roku wydziałów budownictwa lądowego, tak specjalności budowlanych, jak i drogowych. Stanowić on może pomoc dla studentów innych wydziałów politechnik.

Układ materiału i sposób jego ujęcia w niniejszym skrypcie dość istotnie odbiega od układu skryptów i książek z zakresu wytrzymałości materiałów, jakie zostały wydane w naszym kraju. Nie odbiega natomiast zakres przedmiotu.

Podstawowe przesłanki, jakimi kierowałem się obierając taki a nie inny układ? były następujące:

—  przedmiot „wytrzymałość materiałów" w wyższej szkole powinien mieć charakter bardziej kształcący niż nauczający, czyli powinien dać studiującemu przede wszystkim możliwie ogólqa_ wiedzę, która stanowić ma podstawę heurezy, dając równocześnie niezbędną ilość wiadomości szczegółowych, potrzebnych, do studiowania innych przedmiotów;

—  przedstawiany materiał powinien stanowić logiczną całość, a nie być zbiorem rozwiązań poszczególnych problemów;

—• sposób przedstawienia powinien odpowiadać nowoczesnym tendencjom rozwoju nauki i kształcenia.

Konsekwencją tych przesłanek jest następujące ujęcie przedmiotu:

Rozdziały l i 2 poświęcone są definicji układu sił wewnętrznych i znajdywaniu zredukowanego układu tych sił w przekrojach poprzecznych konstrukcji prętowych, statycznie wyznaczalnych. Temu, merytorycznie prostemu zagadnieniu, poświęcono nieco więcej uwagi z tej przyczyny, że m. in. przez elementy zredukowanego układu sił wewnętrznych w przekroju (siły przekrojowe) wyrażać będziemy układ sił wewnętrznych.

W rozdziale 3 zbudowano podstawy liniowej teorii sprężystości, wyprowadzając formalny aparat matematyczny rządzący rozwiązaniem każdego zadania mieszczącego się w ramach tej teorii.

W rozdziale 4 pokazano ścisłe rozwiązania zagadnienia brzegowego teorii sprężystości dla czystego rozciągania, czystego zginania, czystego skręcania, oraz adaptowaniu tych rozwiązań dla obciążeń prostych i złożonych na podstawie zasady de Saint-Venanta. Niezależnie od tego, pokazano przybliżone rozwiązanie dla zginania poprzecznego, odnosząc je do zagadnienia brzegowego .teorii sprężystości.'

 

Dodatkowe zdjęcia: