Instalacja nadstawkowych wymienników, lub radiatorów rurowych, ma sens jedynie, gdy odbiór ciepła następuje z wewnętrznej ich części z środkowego strumienia spalin,
czyli układ stalowych żeber (radiatorów) jest wspawany wewnątrz.
Wszelkie zabiegi typu przyspawane, żebra, lub blachy na rury, to czysty chwyt marketingowy, gdyż ich skuteczność jest praktycznie
zerowa.
Wymienniki BONUS 1 (ta aukcja)
Seria stalowych konwekcyjnych wymienników ciepła BONUS
- odbiór ciepła z środkowego strumienia spalin
- intuicyjna instalacja na wkładzie kominkowym
- najlepszy stosunek ceny do efektów grzewczych
- bezobsługowość, przy zachowaniu odpowiedniej wilgotności spalanego drewna
Seria stalowych wymienników ciepła do kominków BONUS, różniąca się ilością i średnicami poprzecznych rur i radiatorów, odbierających ciepło z środkowego strumienia spalin.
Jedynie odbiór ciepła z środkowego strumienia spalin poprzez wymienniki rurowe i radiatory stalowe, gwarantuje skuteczność wymienników jako całości.
- wlot spali fi 180 mm - wylot fi 180 mm
- wysokość: 40 cm
- jeden poprzeczny wymiennik rurowy fi 120, odbierający ciepło z środkowego strumienia spalin
Seria: BONUS 1 | BONUS 2 | BONUS 3 - informacje: 602
[zasłonięte] 809
TERMO nadstawki UNICO
Firma UNIROL, producent wkładów kominkowych UNICO od czerwca 2013 roku wprowadziła do produkcji i sprzedaży zintegrowane z swoimi wkładami kominkowywymi systemy akumulacji cieplnej. Są to proste w instalacji TERMO akumulacyjne nadstawki TAN-U.
- MOD1 - jeden TERMO moduł TMA, ciężar ok. 55 kg
- MOD2 - dwa TERMO moduły TMA, ciężar ok. 110 kg
- MOD3 - trzy TERMO moduły TMA, ciężar ok. 165 kg
TERMO moduły TMA akumulują podczas palenia, w swojej masie energię cieplną. Energię cieplną pobierają z rur dymowych i korpusu wkładu kominkowego, szczególnie gdy już wykonana jest obudowa kominkowa.
Następnie gdy gdy w wkładzie przestajemy palić, czyli temperatura otoczenia będzie niższa niż temperatura TERMO modułów, oddają one równomiernie energię cieplną do otoczenia.
Zastosowanie TERMO akumulacyjnych nadstawek, nad wkładem kominkowym to aktualnie standard. Podstawowy wymóg dla zbilansowania ciepła w budynkach. Miejsce nad wkładem kominkowym i tak przecież zostawało puste, niewykorzystane.