Kolejne NOWE, nieużywane, pionowe, stalowe, emaliowane wymienniki o objętości prawie 300 litrów (objętość wew. użytkowa 277 l)
Specyficzną ich cechą jest możliwość jednoczesnego wykorzystania kilku źródeł ciepła: pompa ciepła + kolektory słoneczne + elektrownia wiatrowej / fotoogniwa i ew. klasyczny piec CO / kominek
Wymienniki te produkowane były na eksport przez największego polskiego producenta NIBE, na rzecz czołowych europejskich firm z branży - te są końcówką serii, elementem pomp ciepła. W wersji "gotowej" miały być zatapiane w piance PU.
Wymienniki te mogą mieć różne zastosowanie (z uwagi na konstrukcję) duża powierzchnia wymiany, specyficzne (współśrodkowe) umieszczenie wężownic oraz miejsce na dwie grzałki elektryczne - to możliwość podłączenia i wykorzystania co najmniej TRZECH różnych źródeł ciepła - energii.
Wymienniki są przeznaczone do pracy w pozycji pionowej - trzeba we własnym zakresie dorobić podstawę oraz ocieplić cały wymiennik wełną mineralną czy pianką - chyba warto z uwagi na różnicę cen...
Wewnątrz - zarówno płaszcz jak i wężownice są emaliowane (wersja specjalna - grubsza warstwa niż typowa - wg. DIN 4753).
W środku są dwie wężownice - "duża" o powierzchni 2,3 m2 i "mała" (wewnętrzna) o powierzchni 0,6 m2 - moc tych wężownic jest funkcją temperatury doprowadzonego medium. Dla typowych wartości 70/10/450C wartości te wynoszą dla wężownicy dużej (o powierzchni 2,3 m2) to 60 kW przy wydajności ok. 1500 l wody użytkowej, a dla wężownicy małej (o pow. 0,6 m2) analogicznie ok 15 kW i 450 litrów wody.
Wężownica "duża" to 22 zwoje rury 3/4 wewnątrz całego wymiennika (od dna do części górnej) i 2,3 m2; jej króćce (3/4") są wyprowadzone z boku zbiornika (po prawej stronie - patrząc od strony grzałek - oba widoczne na 2 zdjęciu).
Wężownica "mała" jest umieszczona centralnie wewnątrz wężownicy "dużej" w górnej części zbiornika (0,6 m2)- króćce (3/4") są widoczne na fot 1, 2, 4 i 5.
Z boku zbiornika są dwa króćce do wkręcenia grzałek elektrycznych, oba po 1 1/4 " np. do elektrowni wiatrowej (z kaskadowym przełączaniem), ogniw fotogalwanicznych, podgrzewania wody z sieci w ramach planu 2-taryfowego / weekendowego, itp.
W części dolnej (fot 3) jest króciec 3/4" (rewizja / kontrolny).
W części górnej (fot 1, 4, 5), oprócz króćców małej wężownicy, są wyprowadzone dwa króćce (we/wy) CWU 3/4" oraz dwa króćce (1 zew i 1 wew 3/4") np. na anodę, obiegu CWU lub do zamontowania czujników temperatury itp.
W komplecie (fot 5.) jest jeszcze dekiel z uszczelką do dużego otworu rewizyjnego (śruby). Transakcja nie obejmuje niezbędnej anody magnezowej (lub innej) i ew. innego dodatkowego osprzętu (grzałek)!
Waga zbiornika to ok 130 kg, wymiary (bez króćców i uchwytów) wysokość ok. 1500 mm, średnica zew. płaszcza to 500 mm.
W przypadku zamiaru zakupu proszę o telefon (85 [zasłonięte]2177 najlepiej wieczorem ok 21-22) z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania.
Z organizacyjnych względów preferowany jest odbiór osobisty, ale skuteczna jest także wysyłka na palecie w pionie. Łączny koszt wysyłki (Firma Raben -> kurier + "pakowanie" do pozycji pionowej na palecie fot. 8) to 210 zł. Były już przypadki wysyłki 2 a nawet 3 szt jako jedna przesyłka - ale wtedy koszt wysyłki musi być ustalany indywidualnie. Czas dostawy do kupującego to 3 dni robocze od chwili otrzymania wpłaty. Możliwa jest też wysyłka w inny sposób, inną firmą w uzgodnieniu z kupującym lub odbiór osobisty!
Z uwagi na wagę, wielkość przesyłki - koszty transportu, wykluczona jest wersja opłaty "za pobraniem".
W chwili zakupu mogę wystawić fakturę VAT dla kupującego. Może otrzymać on także pisemne oświadczenie sprzedawcy (moje), że pod warunkiem prawidłowej eksploatacji, w przypadku stwierdzonych wad zbiornika w ciągu dwóch lat od chwili sprzedaży zwracam koszty zakupu wymiennika.
W ramach poprzednich aukcji kupionych zostało kilkanaście wymienników....
a ich nabywcy są zadowoleni -> opinie... "o mnie"
v7+f
PS. Mam też wymienniki (bojlery) o podobnej konstrukcji tyle, że o pojemności ok. 200 litrów i z jedną dużą wężownicą spiralną - cena do ustalenia... np 400 zł
|