Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WYLACZNIK CZASOWY CYKLICZNY WLACZNIK WYSWIETLACZ

22-02-2015, 17:21
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 71 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 71 zł     
Użytkownik czerwonybonzaj
numer aukcji: 5071166270
Miejscowość Przeźmierowo
Kupiono sztuk: 2    Licytowało: 2    Wyświetleń: 85   
Koniec: 22-02-2015 17:00:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

WŁĄCZNIK CYKLICZNY Z WYŚWIETLACZEM LED

 

 

 

 

 

 

 

 

Sterownik cykliczny do sterowania urządzeniem zewnętrznym. Sterownik okresowo załącza wyjście na czas T1 (zakres 1-9999 gdzie jednostką może być sekunda lub minuta) po czym wyłącza wyjście i następuje czas zwłoki T2 (zakres 1-9999 gdzie jednostką może być sekunda lub minuta). Po czasie zwłoki wyjście jest uruchamiane ponownie, po czym następuje kolejna zwłoka i tak „w kółko”. Zasilanie sterownika 12V stabilizowane, wyjście o poborze prądu do 4A.

 

 

 

Sterownik posiada wyświetlacz led który obrazuje pozostały czas do przełączenia wyjścia. Odliczanie następuje od ustawionej wartości do 1 po czym następuje zmiana trybu (włączone/wyłączone wyjście). Można niezależnie ustawić czas włączenia wyjścia 1-9999 sekund z krokiem co sekundę lub w zakresie 1-9999 minut z krokiem co minutę i w podobny sposób ustawić czas przerwy 1-9999 (sekundę /minutę )

 

 

 

Sterownik posiada także 3 przyciski umożliwiające zmianę parametrów po wejściu do MENU. Aby wejść do MENU należy podczas normalnej pracy sterownika nacisnąć i przytrzymać środkowy przycisk S2 aż do pojawienia się na wyświetlaczu „- - - -”. W tym momencie należy zwolnić S2 i ustawić kolejno parametry:

 

 

 

1/ czas T1 czyli czas włączenia wyjścia (zapali się kropka pierwszej cyfry wyświetlacza) w zakresie od 1 do 9999. Czas ten ustawiamy S1 (+1) oraz S3(+100), po przekroczeniu 9999 zmienia się na 1. Po ustawieniu czasu T1 zatwierdzamy go przyciskiem S2, dalej ustawiamy kolejny parametr.

 

 

 

2/ czas T2 czyli czas wyłączenia wyjścia (zapali się kropka drugiej cyfry wyświetlacza) w zakresie od 1 do 9999. Czas ten ustawiamy S1 (+1) oraz S3(+100), po przekroczeniu 9999 zmienia się na 1. Po ustawieniu czasu T2 zatwierdzamy go przyciskiem S2, dalej ustawiamy kolejny parametr.

 

 

 

3/ „A” określa czy po włączeniu zasilania pierwszym odliczanym cyklem ma być cykl włączenia wyjścia (A=1) lub wyłączenia wyjścia (A=0). Wyboru dokonujemy S1 lub S3 a zatwierdzamy S2, dalej ustawiamy kolejny parametr.

 

 

 

4/ „C” określa czy ustawiony w 1 punkcie czas T1 odnosi się do sekund (C=0) czy minut (C=1). Wyboru dokonujemy S1 lub S3 a zatwierdzamy S2, dalej ustawiamy kolejny parametr.

 

 

 

5/ „E” określa czy ustawiony w 2 punkcie czas T2 odnosi się do sekund (E=0) czy minut (E=1). Wyboru dokonujemy S1 lub S3 a zatwierdzamy S2 co powoduje zapisanie danych „- - - -” i wyjście z menu.

 

 

 

Ustawione parametry są pamiętane po odłączeniu zasilania. Po włączeniu zasilania zawsze licznik liczy od T1/T2 w dół. W czasie T1 włączenie wyjścia sygnalizowane jest diodą L1.

 

 

 

Jeśli ustawiony czas T1 lub T2 odnosi się do minut (1 jednostka=1 minuta) to podczas odliczania danego czasu miga pierwsza kropka wyświetlacza.

 

 

 

Sterownik posiada dodatkowe wejście zwierne działające jako pauza. Nie wolno na te wejście podawać żadnych napięć z zewnątrz. Po zwarciu tego wejścia jest zatrzymywane odliczanie do momentu rozwarcia wejścia. Stan wejścia jest sprawdzany co sekundę zgodnie z cyklem sekundowym także minimalny czas pauzy to 1 sekunda. Co sekundę sterownik sprawdza wejście, jeśli wykryje że zostało ono zwarte to zatrzymuje odliczanie, zapala diodę L2 i po upływie kolejnej sekundy ponownie sprawdza wejście-jeśli dalej jest zwarte to sytuacja bez zmian a jeśli zostało rozwarte to wznawia odliczanie i gasi diodę L2.

 

 

 

 

 

Poniżej ukazano przykładowy diagram. Po włączeniu zasilania następuje najpierw czas zwłoki T2 (urządzenie wyjściowe wyłączone , A ustawiono na 0), dalej wyjście jest załączane na czas T1, dalej kolejna zwłoka T2 itd...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej pokazano schemat montażu.

 

Dla przykładu sterowanie pompą , choć może być dowolny odbiornik np. żarówka, grzałka, silnik itd...

Zasilanie 12VDC stabilizowane , czerwony (plus) zarówno do pinu „+” sterownika jak i do plusa pompy. Czarny zasilania (minus) do piny „-” sterownika. Natomiast minus pompy (niebieski przewód na schemacie) do kostki OUT sterownika. Pompa jest więc sterowana od minusa.


Wg tego schematu można sterować odbiornikiem 12VDC o maksymalnym poborze prądu 4A. Jeśli pobór prądu będzie większy należy jako odbiornik podłączyć przekaźnik (typowy lub SSR) który będzie załączał nasz odbiornik.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane techniczne:

 

  • zasilanie modułu 12VDC (11-13V)

  • czas pracy (T1) ustawiany w zakresie 1-9999 sekund/minut

  • czas przerwy (T2) ustawiany w zakresie 1-9999 sekund/minut

  • max obciążenie wyjścia 4A

  • wielkość płytki 84*64mm

  • wyświetlacz led 4 cyfry, czerwony, wysokość cyfry 14mm

     

 

Sterownik jest fabrycznie nowy, w komplecie sterownik + instrukcja mailem.

 

 

 

Tu mozna obejrzec film youtube - KLIKNIJ BY OBEJRZEC FILM