Wykłady z polskiej fleksji
Pierwszy od wielu lat uniwersytecki podręcznik fleksji polskiej, uwzględniający nowe osiągnięcia w tej dziedzinie i prezentujący je w sposób nowoczesny, zwięzły oraz dostępny dla studentów. Ponieważ zawiera ćwiczenia z kluczem, może służyć także do samodzielnej nauki. Liczne wskazówki bibliograficzne oraz wyodrębnione z całości problemy do dalszych studiów zachęcają do samodzielnych poszukiwań i czynią z książki lekturę przydatną także do zajęć seminaryjnych.
Książka zawiera elementy językoznawstwa korpusowego - autentyczne przykłady cytowane z Korpusu Języka Polskiego PWN oraz dokładne charakterystyki fleksyjne trudniejszych leksemów, oparte na danych z Korpusu. Prezentuje także liczne ćwiczenia z rozwiązaniami.
Podręcznik posiada dwa poziomy wykładów - oprócz podstawowego są tu „tematy do obszernych studiów”. Układ książki odpowiada 13 wykładom do jednosemestralnego kursu fleksji dla studentów polonistyki.
Jest to pierwsze polskie opracowanie gramatyczne, które przerzuca pomost między fleksją a leksykografią - dyscyplinami mającymi wiele wspólnego. Jest również pierwszym polskim podręcznikiem fleksji łączącym w całość zagadnienia odmiany wyrazów, szyku i wyrażania określoności.
Oprawa: Miękka
Format: 17.0x24.0cm
Ilość stron: 240
Wydanie: 2
Rok wydania: 2011