Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Wygodny dom z klimatem

20-01-2012, 21:30
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 550 000 zł     
Użytkownik xwolgan
numer aukcji: 2036631020
Miejscowość Godki
Wyświetleń: 5130   
Koniec: 18-01-2012 01:50:42
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam,

 

chcę sprzedać klimatyczny dom w bardzo dobrym stanie na Warmii, 15 km od Olsztyna. Dom został wybudowany jako niemiecka szkoła na początku XX w. i pełnił funkcję szkoły do 1999 roku, potem został kupiony przez pewnego Austriaka i gruntownie wyremontowany. W tym okresie zyskał dość bogatą historię różnych warsztatów twórczych, do których się dobrze nadawał ze względu na przestronność, ciszę, spokój, sielskie widoki i bliskość nieźle zaopatrzonego sklepu.

 

Dom ma około 350 m. kw.z czego około 290 m. kw. to powierzchnia użytkowa (skosy zabierają resztę). Na dole znajduje się duże (ok. 70 m. kw.) pomieszczenie z kominkiem, które za naszego tam urzędowania świetnie spełniało funkcję klubu/kina (ekran 6x3 metry). Po drugiej stronie korytarza spora kuchnia z ceglanym piecem do wypieku chleba– kuchnia była remontowana przez nas w zeszłym roku i dostała nowe szafki i całe wyposażenie plus sprzęt. Kuchnia przechodzi w jadalnię dla 10 osób, z której wchodzi się do dwóch pokoi – 15 i 20 m. kw., z których większy wyposażony jest również w kominek. Na parterze znajduje się jeszcze toaleta i ona jako jedyna wymagałaby odnowienia. Wszystkie pozostałe pomieszczenia na dole są świeżo odnowione, zrobiliśmy też nową instalację elektryczną (z siłą) i telefoniczną.

 

Na pierwszym piętrze z jednej strony jest ogromny, wysoki na ponad pięć metrów w szczycie salon z własną niewielką łazienką z prysznicem, niewielkim aneksem kuchennym i dwoma małymi pokojami – w naszym przypadku jeden był sypialnią, a drugi garderobą i bardzo dobrze się w tych rolach sprawdzały. Z salonu stromymi schodami można wejść do jeszcze jednego pokoju, znajdującego się na poddaszu. Pokój ten, wyposażony w okno dachowe, świetnie sprawdza się w roli niewielkiego gabinetu. Po drugiej stronie korytarza znajduje się malutki pokoik gościnny i pokój dzienny (ok. 20 m. kw., dobrze zachowany czynny piec kaflowy, z którego schodami można wejść do kolejnej sypialni na poddaszu. Z korytarza wchodzi się do głównej łazienki domu wyposażonej w sporych rozmiarów wannę. We wszystkich pomieszczeniach na górze zostały zachowane odkryte drewniane belki konstrukcyjne, które nadają temu domowi niesamowicie przyjemny klimat. Z kolei duża ilość okien – również dachowych – powoduje, że wnętrze jest dobrze doświetlone i przez to bardzo „pozytywne”.Pod koniec 2008 roku założyliśmy centralne ogrzewanie na eko-groszek, które bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. W okresie przejściowym można swobodnie ogrzewać dom kominkami i piecem kaflowym, kominki mają rozprowadzenie nadmuchów ciepłego powietrza na całą górną część domu. Do czasu założenia CO było to jedyne ogrzewanie w domu i jest ono w stanie naprawdę dobrze go ogrzać.

 

Działka o powierzchni ok. 0,85ha jest w połowie zagospodarowana – stary sad, dwie stare potężne lipy i kilka bardzo wysokich sosen. Na działce znajduje się też drugi budynek drewniano-murowany, w którego części murowanej poprzedni właściciel zbudował fińską saunę. Działka z żadnej ze stron nie sąsiaduje bezpośrednio z zabudowaniami - znajduje się na skraju wsi.

 

Plusem jest też komunikacja z Olsztynem – po pięć busów i cztery pociągi dziennie w obydwie strony – odległość z domu do przystanku taka sama jak do sklepu - około 150 m., a do stacji PKP około kilometra. Dodatkowo dla leniwych dodatkowy plus – chociaż szutrowa droga (asfalt kończy się jakieś 50 metrów przed wjazdem na posesję) prowadząca do domu nie jest zbyt często uczęszczana, to zimą jest codziennie odśnieżana, żeby mógł przejechać nią gimbus i śmieciarka.

 

Poniżej znajduje się link do mapy pokazującej kształt i sąsiedztwo działki i lokalizującej posesję. Działka nr 72:

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=581714.162[zasłonięte]1969,662389.796[zasłonięte]6232,582133.303[zasłonięte]1969,662572.218[zasłonięte]6232&variant=KATASTER

 

Wszystkich, którzy są potencjalnie zainteresowani klimatycznym domem w pięknej okolicy zapraszam do obejrzenia - zdjęcia, które załączam nie należą niestety do specjalnie udanych i nie oddają dobrze atmosfery tego domu, jednak chwilowo lepszymi nie dysponuję, a już od pół roku tam nie mieszkamy, więc nie mamy okazji zrobić lepszych. Na życzenie mogę przesłać większą ilością zdjęć i rzuty parteru i piętra domu. Zastrzegam możliwość zakończenia aukcji przed czasem bez podania powodu. Preferuję kontakt telefoniczny pod numerem: +48 [zasłonięte] 16 39, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

Pozdrawiam.

Jacek Nagłowski