Krótka historia
Niewielu z użytkowników wyciskarek do soków wie, że firma Hurom Ltd. to firma córka jednego z największych producentów wyciskarek w Korei, mianowicie firmy Dongah, który produkuje między innymi wyciskarki soków Oscar, oraz również urządzenia na licencji dla firmy Omega. Cóż to może znaczyć dla praktykującego codzienne picie soków użytkownika nowego modelu Hurom GD?
Charakterystyka urządzenia
Hurom GD to niewątpliwie krok na przód, który Hurom musiał wykonać. Wykonał to będąc w 100% pewny o tym, że produkt jest produktem najwyższej jakości. Dzięki sławie oraz popularności bliźniaczych modeli jak np. Omega, Oscar DA-900 czy najnowszy Oscar DA-1000 przyszły użytkownik tego urządzenia ma to co z nich najlepsze, czyli:
1. Ślimak oraz sita wykonane z ULTEM'u
2. Potrójny system wyciskania
3. Długą, bo aż 10 letnią gwarancję
4. Dodatkowe końcówki do wyrobu różnego rodzaju makaronów
5. Nakładkę do mielenia, dzięki której wyciskarka staje się prawdziwym kombajnem roboczym
6. Części wolne od Bisfenolu
Nowością, którą producent postarał się wyróżnić na tle konkurentów to szerszy otwór wlotowy.
Jest to bardzo przydatna cecha w momencie kiedy chcemy wyciskać miękkie owoce jak na przykład cytrusy, jabłka, brzoskwinie, morele. Pozwoli to nam na wrzucenie większej porcji owoców. Jeśli chodzi o warzywa czy też owoce twarde, powiększony wlot nie znajdzie zastosowania ponieważ przeładowanie wlotu spowoduje zatrzymanie się urządzenia.
Hurom GD jest produkowany z poliwęglanów spożywczych, które są rejestrowane przez FDA. Dzięki temu urządzenie jest w 100% bezpieczne. Oznacza to również, że części z niego wykonane są nie tylko twardsze, bardziej odporne na uszkodzenia, ale rygorystycznie przestrzegany proces produkcji oraz mniejsze tolerancje technologiczne finalnie przekładają się na jeszcze lepszy sok, mniej odpadów i więcej wartości odżywczych.
Najlepsze na świecie wyciskarki pracują na najniższych obrotach. Tak też jest w przypadku Huroma GD. Producent obniżył je do poziomu 70/80 obr./ min. Specjalnie dobrana przekładnia wewnątrz urządzenia w połączeniu z 150 W silnikiem daje optymalną pracę pobór mocy na poziomie 150 W czyni z Huroma wyciskarkę bardzo oszczędną.
Wyciskarka Hurom GD to niewątpliwie bardzo ciekawa wyciskarka soków. Odświeżony design, najwyższej jakości materiały, poszerzony wlot i długa gwarancja czyni z tego urządzenia ciekawą opcję z segmentu wyciskarek poziomych. Jest zupełnie nowy model, ale nawet teraz możemy stwierdzić, że Hurom, który wzorując się na wyciskarce Oscar z racji tego, że to jedna firma, stworzył bardzo wytrzymałe urządzenie, które będzie wybaczało wiele błędów użytkownika. Sitka, ślimak, to części które są identyczne jak w Oscarze DA-1000 oraz Omegach, dają przykłąd solidności i trwałości nowego Huroma. Niestety widać, iż Producent mocno rozgraniczył swoje marki czyli Oscar i Hurom nie wyposażając Huroma GD w niezmiernie przydatną płynną regulację siły zgniotu, która jak widać jest zarezerwowana dla sztandarowego przedstawiciela wyciskarek poziomych czyli Oscara DA-1000.
Mimo wszystko z czystym sumieniem polecamy to urządzenie wszystkim tym, którzy cenią sobie:
- wydajność
- design
- bezpieczne części w 100% wolne od BPA
- kompkatowość
- ogromne możliwości, które ogranicza nasza wyobraźnia
- niezawodność, z których słyną wyciskarki poziome.
Zestaw zawiera:
1. Wyciskarkę
2. Obudowę modułu miażdżącego
3. Ślimak z ULTEMU
4. Sitko do soków z ULTEMU
5. Nakładkę do mielenia
6. Dwa pojemniki (na sok, na pulpę)
7. Tackę
8. Szczoteczkę
9. Popychacz
10. Sześć zamiennych końcówek
11. Osłonę wylotu pulpy
12. Instrukcję
Hurom GD oraz wszystkie jego części mające kontakt z żywnością takie jak: ślimak, sitka, obudowa modułu są wolne od Bisfenolu A o czym świadczą certyfikaty. Bisfenol A czyli powodujący raka związek chemiczny, który od lat jest stosowany do produkcji tworzyw sztucznych, takich jak plastik, żywice epoksydowe i wielu innych. Wiele badań wykazało, że ten trujący związek, który najmocniej dotyka swym niekorzystnym działaniem dzieci przenikał do produktów spożywczych i napoi z opakowań, w jakich się one znajdowały i w ten sposób dostawał się do naszych ciał.