Nowoczesna obudowa ze stali nierdzewnej
Najważniejszą zmianą w wyciskarce soku hurom hf (hu-600) w porównaniu do poprzednich modeli jest obudowa, która została wykonana ze stali nierdzewnej co przekłada się na dużo lepszą jakość ogólną wykończenia, oraz dzięki stalowej obudowie wyciskarka wygląda na urządzenie droższe. Stal nierdzewna jest również mniej podatna na jakiekolwiek urazy, zadrapania, pęknięcia. Ponadto kolejnym atutem obudowy ze stali nierdzewnej jest łatwiejsze utrzymywanie wyciskarki w czystości, ze względu na to że jest to szczotkowana stal nie widać na niej kurzu, brudu jak przy wyciskarkach z tworzywa sztucznego z połyskiem.
Większa misa wyciskająca, 500ml
W porównaniu do poprzednich modeli wyciskarka do soków Hurom HF HU-600 została wyposażona w wiekszą misę z 350 ml powiększono ją do 500 ml. Dzięki temu podczas wyciskania jest to duże ułatwienie ponieważ można mieszać, miksować ze sobą więcej składników na raz i uzyskujemy więcej pysznego wymieszanego bez konieczności opróżniania misy.
Zatyczka na wylocie soku
Producenci Huroma nie mogli pominąć w modelu HU 600 praktycznej zatyczki wylotu soku ,która została wprowadzona w poprzednim modelu. Zatyczka ta zdaniem klientów jest najważniejszym dodatkiem który został wprowadzony do wyciskarek pionowych i dzięki niej użytkowanie jest o wiele przyjemniejsze i prostsze. Funkcja ta daje nam możliwość zatkania wylotu soku i dzięki temu możemy otrzymać podczas wyciskania gotowy koktajl, sorbet lub Mus, (możemy mieszać ze sobą różne warzywa i owoce dzięki czemu otrzymamy swój własny ulubiony koktajl owocowo warzywny) po wyciśnięciu wystarczy otworzyć zatyczkę i gotowy przepyszny koktajl trafia prosto do szklanki.
Przepłukiwanie po zrobieniu soku
Poza funkcją robienia musów zatyczka bardzo przydatna jest również podczas robienia soków z różnych owoców i warzyw, gdy robimy je jeden po drugim i nie chcemy żeby np. sok Jabłkowy nie przechodził nam smakiem soku z buraka który wcześniej robiliśmy. Wystarczy po zrobieniu soku z jednego rodzaju produktów zatkać zatyczkę, następnie wlać wodę do włączonego urządzenia dzięki temu woda dotrze we wszystkie zakamarki sitka i ślimaka gdzie zalegają pozostałość po przednim soku i po otwarciu zatyczki wszystkie niepożądane pozostałości wylecą z wyciskarki i możemy zabierać się do robienia kolejnego soku bez konieczności mycia .
Łatwiejsze mycie
Dzięki praktycznej zatyczce po zrobieniu soku zaleca się przed umyciem wlać wodę do wyciskarki z zatkaną zatyczką, pozwoli to na przepłukanie pozostałości znajdujących się w bębnie. Później wystarczy tylko opłukać części pod bieżącą wodą i cały proces mycia skraca się do mniej niż jednej minuty.
Dodatkowa wentylacja
Wyciskarka soku Hurom HF HU-600 jest wyposażona w dodatkową wentylację, która znajduje się nad włącznikiem (on-off) co pozwala na grawitacyjną wentylację dzięki której mniej się nagrzewa silnik i może pracować dłużej.
Drugie Sitko do Musów, Koktajli Sorbetów
Dodatkowe sitko z większymi otworami idealnie nadaję się do wyciskania soku z miękkich owoców, robienia musów, sorbetów oraz przepysznych koktajli. Dzięki temu sitko sok otrzymywany jest bardziej gęsty i zawiera więcej błonnika
Dodatkowa szczoteczka
W zestawie z HU 600 jest druga dodatkowa szczoteczka do czyszczenia, która przydaje się przy czyszczeniu sitka.
Budowa wyciskarki do soków Hurom HF HU-600
Na jakiej zasadzie działa wyciskarka Hurom HF HU-600?
Wyciskarka do soków Hurom HF HU-600 jest wyciskarką która korzysta z opatentowanej technologii systemu "Low Speed LSTS" Wyciskarki te nazywane są również Slow Juicers. Silnik zastosowany w wyciskarkach Hurom jest indukcyjny i w modelu Hurom HU-600 obraca się z prędkością tylko 76 obr/min i zużywa przy tym tylko 150 W energi, zamiast 2.000-24.000 obrotów/min i do 1500W energii jak typowe popularnie stosowane sokowirówki.
Wyciskarka Hurom hu-600 daje nam klarowny sok i suchą pulpę i w porównaniu do sokowirówek jest do 80 % bardziej wydajna i wyciśnie większą ilość soku. Dzięki metodzie ekstrakcji i tłoczenia za pomocą ślimaka, zgniata on jak moździerz, miażdży żywność uwalniając jej głębię skłądników odżywczych i najważniejszych dla naszego zdrowia i życia enzymów i witamin o czym świadczą poniższe wyniki badań.
Dzięki metodzie powolnego wyciskania soki są wielokrotnie bogatsze w zawartość właściwych enzymów, minerałów oraz witamin niż soki z sokowirówek. Sok z wyciskarki jest nieutleniony i nie odwarstwia się sok od wody jak bywa zawsze przy soku z sokowirówki. Powolne obroty zapewniają że nie narusza się struktury komórkowej owoców i warzyw, eliminije to proces utleniania i separacji.