Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Wstęp do prawoznawstwa, Lech Morawski [2001]

28-01-2012, 0:25
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 15 zł     
Użytkownik eLGie
numer aukcji: 2059241186
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 8   
Koniec: 25-01-2012 17:03:22

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2001
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Tytuł: Wstęp do prawoznawstwa.
Autor: Lech Morawski.
Wydawca: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa – Stowarzyszenie Wyższej Użyteczności „Dom Organizatora”, Toruń 2001, wydanie VI (rozszerzone i uzupełnione). 247 stron, oprawa miękka lakierowana, format 14,5x20,5 cm. Stan dobry - ogólne podniszczenie i zabrudzenia okładki (notaki, podkreślenia i zakreślenie w tekście) – poza tym stan OK.

Opis: Wstęp do prawoznawstwa albo wstęp do nauk o państwie i prawie jest nauką typowo propedeutyczną. W przypadku prawoznawstwa zadaniem tej dyscypliny jest zaznajomienie studentów z podstawową aparaturą pojęciową nauk prawnych, metodami stosowanymi w tych naukach oraz elementarnymi instytucjami i zasadami prawa. Studiujących uprzedzić należy, że niniejszy podręcznik jedynie uzupełnia, a nie zastępuje wykład, stąd jego opanowanie nie gwarantuje zdania egzaminu. Przypomnieć również trzeba, że studiowanie to przede wszystkim samodzielne zdobywanie wiedzy i rozwiązywanie problemów, stąd też dopiero ten, kto wykracza poza wiedzę wyniesioną z wykładów i podręcznika w pełni wywiązuje się z obowiązków studenta i może liczyć na to, że jego wysiłek zostanie doceniony. Niniejszy podręcznik, podobnie jak poprzednie wydania, zawiera szereg zmian i uzupełnień.
Profesor Lech Morawski jest pracownikiem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Głównym obszarem Jego zainteresowań jest filozofia i teoria prawa.
Profesor Lech Morawski był stypendystą Fundacji A. Humbolta (1[zasłonięte]989-19). Utrzymuje żywe kontakty z wieloma ośrodkami zagranicznymi, między innymi w Niemczech. Anglii, Australii i USA.
Jego rozprawa habilitacyjna „Argumentacja, racjonalność prawa i postępowanie dowodowe” otrzymała I nagrodę w prestiżowym konkursie czasopisma „Państwo i Prawo” w 1991 r.
Jest On autorem kilkudziesięciu prac naukowych w większości z zakresu filozofii analitycznej (teoria argumentacji, wykładnia prawa), ale także z zakresu problematyki państwa i prawa, precedensu sądowego i postępowania sądowego.

Spis treści (tytuły rozdziałów):

Wprowadzenie;

I. Charakterystyka nauk prawnych;
II. Pojęcie prawa i jego funkcje;
III. Prawo a moralność;
IV. Normy prawne i przepisy prawne;
V. Obowiązywanie prawa;
VI. System prawny;
VII. Tworzenie prawa;
VIII. Stosowanie prawa;
IX. Wykładnia prawa;
X. Elementy teorii argumentacji;
XI. Dowody prawnicze i elementy nawuki prawa procesowego;
XII. Stosunek prawny;
XIII. Państwo prawa;

- Polecam!