|
W skład wchodzą 2 książki:
1. Anna Burzyńska, Michał Paweł Markowski Teorie literatury XX wieku. Podręcznik
2. Piotr Bukowski, Magda Heydel Współczesne teorie przekładu. Antologia
Cena rynkowa pakietu: 128.90zł
Moja cena: 79.90zł
Oszczędzasz 49zł, bo druga książka gratis i na przesyłce! Polecam !!!
|
Piotr Bukowski, Magda Heydel
Współczesne teorie przekładu. Antologia
Oprawa twarda ISBN: 978-83-[zasłonięte]-1147-6
Rok wydania: 2009 Ilość stron: 600 Wydawnictwo: Cena rynkowa: 79,90 zł
Antologia Współczesne teorie przekładu to pierwszy w Polsce obszerny zbiór rozproszonych dotąd tekstów z zakresu translatologii. Artykuły dwudziestu trzech wpływowych badaczy, pisane na przestrzeni sześciu dekad, składają się na przegląd najważniejszych współczesnych koncepcji przekładu. Pejzaż myśli takich autorów, jak Roman Jakobson, George Steiner, Paul Ricoeur, Jacques Derrida czy Hans-Georg Gadamer rozciąga się szeroko, obejmując liczne dziedziny wiedzy o języku, literaturze i kulturze: semiotykę, hermeneutykę, komparatystykę, antropologię, studia kulturowe i postkolonialne oraz liczne zjawiska istniejące na przecięciu dyscyplin.
Antologia jest zbiorem tekstów kanonicznych z punktu widzenia współczesnych badań nad przekładem i nieodzownych dla wszystkich studentów i badaczy problematyki tłumaczenia, a także osób zainteresowanych zjawiskami przekładania się perspektyw językowych i poznawczych jednej kultury na inną. Stanowi podsumowanie współczesnej myśli translatologicznej Zachodu, mieszcząc do tej pory słabo dostępne, lecz fundacyjne dla teorii przekładu artykuły, wybrane i zredagowane przez znamienitych polskich badaczy przekładu - Piotra Bukowskiego i Magdę Heydel.
****************************************************************************
|
Anna Burzyńska, Michał Paweł Markowski
Teorie literatury XX wieku. Podręcznik
Oprawa twarda ISBN: 83-[zasłonięte]-0737-7
Rok wydania: 2009 Ilość stron: 596 Wydawnictwo: Znak Cena rynkowa: 49,00 zł
Najważniejsze teorie literatury zeszłego stulecia omówione w jednym tomie!
Autorzy książki zadbali o to, by bogactwo treści i kompetentna analiza szły w parze z jasnością i przejrzystością wykładu. Każdemu z omawianych nurtów teoretycznoliterackich poświęcony został osobny rozdział, uzupełniony przydatnymi dodatkami takimi, jak: wyjaśnienie kluczowych pojęć, chronologia i obszerna bibliografia. Niewątpliwym atutem książki jest także obrazowy język uznanych autorów. Wszystko to sprawia, że można ją polecić nie tylko przyszłym literaturoznawcom, ale wszystkim studentom kierunków humanistycznych. Podręcznikowi towarzyszy, wydana w osobnym tomie, antologia tekstów. |
|
|
|